Суспільство
Вінничанка відреставрувала хату прабабусі і створила музей (ВІДЕО)
Олена Присяжнюк із Крижополя на Вінниччині переїхала до села, де минуло її дитинство, та привела до ладу родинну оселю. Як це їй вдалося зробити, розповідає ШоТам.
Олена Присяжнюк мала маленьку мрію – купити хату в селі. А потім згадала, що в Жабокричі стоїть пусткою будинок прабабусі, тож вирішила привести його до ладу.
Упродовж року разом із рідними вона відновлювала хату, а в процесі захопилася культурою своїх предків.
Відновила елементи традиційного інтер’єру
У будиночку знайшла унікальні сорочки, рушники та постільну білизну. Також у хаті збереглися елементи традиційного інтер’єру, який Олена теж відновила.
«Тут зібрані абсолютно різні наволочки. Деякі вишивала моя прабабуся, деякі — її сестра рідна, вона ще жива, слава Богу, їй 90 років. Деякі — моя бабуся», — розповідає Олена Присяжнюк.
У колекції Олени — пів сотні крижопільських сорочок. А також понад сотня вишитих рушників. Серед них є й такі, які вишивали та дарували прабабусі на день народження. У ті часи писали, як уміли. Головне – з душею.
Читайте також: Чикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнатися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)
«Усі думали, що найкращий подарунок – це вишивка, зроблена своїми руками. І туди вкладали якусь конкретну емоцію», — каже Олена Присяжнюк.
А ще є сорочка вишита в 1935 році. І ніхто досі не розгадав, що в ній зашифрували. Олена веде відеоблог, у якому розповідає про родинні традиції. Вона закликає цінувати старовинні речі, реставрувати їх і не дозволяти нищити нашу культуру.
Нагадаємо, колишній контррозвідник СБУ створює унікальні вишиванки, що підкорили світ.
Також ШоТам розповідав, як переселенці перетворили хату-мазанку на сучасне житло.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі