Суспільство
Переселенці перетворили хату-мазанку на сучасне житло (ВІДЕО)
Утікаючи з окупованих Циркунів, Євген і Наталія знайшли розраду в 100-літній покинутій хаті-мазанці в селі на Харківщині. Як стара українська хатинка перетворюється на затишний куточок родини переселенців, розповідає ШоТам.
24 лютого о 5-й ранку Євген і Наталія уперше почули вибухи авіабомб і гуркіт літаків. Наступного ж дня в селище Циркуни на Харківщині заїхали ворожі танки.
З окупації поїхала у безвість
Кілька днів у холодному будинку та свист ракет прозоро натякнули: треба рятуватися. Поспіхом зібравши речі, з маленькою донькою на руках родина поїхала у безвість.
Дивом прорвалися через ворожі блокпости, гадки не мали куди їхати — рушили просто вперед. Небайдужі жителі одного з сіл запропонували їм покинуту хату.
Знайшли покинуту хатинку
Будинок був дуже занедбаний: через дірки у вікнах задував вітер. Однак у селі не було вибухів і окупантів, місце було безпечним, і вони залишилися. Розпалили піч і вперше за тиждень змогли зігрітися й виспатися. Наступного ж дня Євген почав латати хату, а Наталя — додавати затишку.
Аби знайти розраду під час війни, Наталя почала знімати відео про ремонт і нове життя в селі.
«Наш хутір знаходиться від електрички за 7 кілометрів. Іншого транспорту тут немає, до траси 5 кілометрів. А до найближчого міста — десь 15», – Наталія, переселенка.
Підписники спостерігали, як старі меблі оживали й перетворювалися на сучасні. В оселі з’явилася каналізація й нове ліжко з дверей.
Читайте також: Дім за тиждень. Як підприємець із Луганщини розробив унікальний модульний будинок для переселенців
Тепер хатинку не впізнати: вона стала стильною і затишною, зберігши автентичність. І хоча Циркуни вже вільні завдяки ЗСУ, Євген і Наталія прикипіли душею до нової домівки.
Тому не поспішають покидати її, продовжують перебудову й знімають усе на відео. А підписники допомагають створювати затишок у будинку своїми донатами.
Нагадаємо, в Ірпені мешканці креативно зібрали гроші на відновлення будинку після обстрілів.
Також ШоТам розповідав, як священник відремонтував для переселенців 17 покинутих будинків на Тернопільщині.
Суспільство

Рятувальники Kyiv Animal Rescue Group дістали домашнього кота, який опинився під завалами після нічного обстрілу та не рухався понад 10 годин.
Про це повідомили в KARG.
Великий смугастий кіт залишався під бетонною стіною та перекриттями понад 10 годин, перш ніж команді вдалося знайти його завдяки чітким координатам господаря.
Фахівці обстежили зруйновану квартиру, використовували точкове розбирання завалів і дістали тваринку живою. Операцію вдалося завершити швидше завдяки точним вказівкам господарів, які повідомили, де можна знайти кота.
Читайте також: Рятують чотирилапі: надзвичайники показали, як собаки допомагають шукати людей під завалами
Також врятували чотирьох котів, власники яких звернулися за допомогою. Деякі з господарів шукали своїх тваринок, коли самі були в лікарнях.



Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото: фейсбук-сторінка KARG
Суспільство

24 червня 2025 року на вулиці Лемкіна у Львові відкрили перший в Україні центр допомоги людям, які пережили полон та тортури. Новий центр, що працює в складі екосистеми UNBROKEN, покликаний допомогти їм відновитися і знову знайти себе.
Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.
Як зазначив міський голова, щотижня з російського полону повертають сотні українців, які, навіть опинившись у безпеці, потребують спеціалізованої підтримки.
У восьмиповерховій будівлі облаштували 17 житлових кімнат, оформлених не як лікарняні палати, а як затишні домашні простори. Крім житла, у центрі передбачили окремі приміщення для амбулаторної та стаціонарної підтримки: тут проводить сеанси психолог і застосовують сучасні методи терапії, адаптовані до потреб постраждалих.
Читайте також: У Львові відновили знищену мозаїку Богдана Сойки (ФОТО)
В окремій будівлі поруч розгорнули арттерапевтичний блок: на першому поверсі — гончарня, на другому — художня майстерня. У разі потреби персонал центру організує також заняття з ткацтва, співу або музики.




Нагадаємо, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового
Суспільство

Після того як ворожий дрон вибухнув в окопі на Донеччині й розтрощив обличчя Романа, міжнародна місія Face the Future Ukraine провела низку реконструктивних операцій, що повернули військовому зовнішність і впевненість у собі.
Про це повідомили у команді місії.
У жовтні 2023 року Роман потрапив під обвал землі після вибуху дрона, понад тиждень пробув у штучній комі, втратив око, а в череп йому встановили титанову пластину. Коли його стан стабілізувався, родина звернулася до місії Face the Future Ukraine — спільного проєкту благодійних організацій Face the Future Foundation, Still Strong, Razom for Ukraine та БФ «Пацієнти України».
Команда хірургів із Канади, США та України тричі поверталася в Україну для операцій: спочатку відновили симетрію обличчя, потім реконструювали ніс, а під час останньої місії замінили пластину у лобній ділянці, яка почала некротизуватися. Попереду — видалення шрамів і подальша реабілітація.
Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)
«Я готувала сина, що тато отримав важке поранення і тому його зовнішність змінилася. Але з кожною операцією обличчя чоловіка все менше вирізняється поміж інших. Ми дуже вдячні всій команді місії, яка відновила моєму чоловікові обличчя та повернула впевненість у собі», — розповіла дружина військового Наталія.




Нагадаємо, що у центрі UNBROKEN врятували руку 22-річного військового від ампутації (ФОТО).
Фото: команда місії