Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
cd6b6e8e8167713a7c5e71b26681bd73 cd6b6e8e8167713a7c5e71b26681bd73

Економіка

Від жаб’ячих лапок до молока ослиці: п’ять “скажених” українських ферм

Опубліковано

Ці ферми або єдині у своєму роді, або ж є одними з небагатьох у країні. А отже, мають зручні умови для розвитку: відсутність конкуренції і гарний прибуток за умови, якщо знайдете напрямки збуту для своєї незвичної продукції.

Читайте також: ТЕСТ: Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?

У випадку екзотичності вашого продукту люди готові платити не тільки за те, щоби його купити, а й просто подивитись на його виробництво. А це завжди додатковий заробіток.

Дивіться нашу добірку про 5 екзотичних ферм, які можуть стати вашою ідеєю для старту власного бізнесу.

Ферма корів, які не дають молоко

Фермерська агросадиба “Пан Еко” розташована у закарпатському селі Ботар. Тут також можна побачити свиней-мангалиць, спробувати леквар – варення зі слив за унікальним рецептом. А ще побачити рідкісних корів з сірою шерстю.

Читайте також: З льоном і коноплями: ферма на Чернігівщини виготовляє 15 сортів масла

Ця порода відрізняється від інших величезними розмірами (бики можуть важити до 900 кілограм), величезними ж рогами і тим, що суто м’ясна. Так, від цих корів не отримаєш молока – у давнину їх використовували як тяглову силу.

Порода існувала вже тоді, коли угорці були ще племенами, які прийшли з-за Уралу та докочували до Паннонської рівнини (рівнина у межах більшої частини Угорщини)

Ще у 20 столітті угорські сірі корови були на межі вимирання. Але сьогодні породу вдалося зберегти.

Зараз ферма використовується як туристична локація, але запросто може заробляти на продажі корівок (вартість однієї від 1,5 тисячі доларів) чи м’яса, яке також є доволі цінним.

Кучеряві свині

Свиней породи “мангалиця” зазвичай тримають на фермах для туристів. Ну і дарма, в Австрії, наприклад, є цілі магазини, які продають лиш м’ясо цієї тварини. А у США її м’ясо – у меню найдорожчих ресторанів.

Ця порода свиней популярна серед фермерів на Закарпатті, і на Волині, і на Одещині.

Читайте також: Під землею на Волині вирощують кілограмові цитрусові

А у селі Семенівка, що на Київщині, є ціле фермерське господарство “Мангалиця”.

Завіз їх сюди з Угорщини підприємець Євгеній Андрієнко.

Власник ферми під Києвом каже: вкладення можуть окупитись за 3-4 роки.

Через волохатість свинки добре переносять прохолодну погоду, можуть ночувати під відкритим небом, а їжу собі знаходять на пасовиськах – як справжні дикі свині.  Одне “волохате” поросятко зараз можна купити за 250 доларів.

Андрієнко каже: вкладення у ферму з мангалицями можуть окупитись за 3-4 роки.

Равликова ферма

В Україні розведенням равликів займається 10 великих компаній і кілька десятків дрібних фермерів.

Одна із них підприємця Михайла Дем’яна, що розташована у Нижньому Селищі (Закарпаття).

Читайте також: Найдорожчий сир – з ослячого молока: директор училища про те, як створити ферму віслюків

Бізнес на равликах в Україні не надто прибутковий, якщо не вирощувати їх у промислових масштабах

Здається: купив, вони собі паруються, тільки годуй і поливай, а як розплодяться, можна продавати пачками у ресторани. Але насправді цей бізнес забирає багато часу та грошей, – каже равликовод.

З 10 тонн равлика можна отримати десь 15 тисяч євро – але то не враховуючи витрат на обладнання.  В Україні, як прокоментував журналісту “ШоТам?” підприємець, зараз дуже велика собівартість самого равлика: 1,5 -2 євро за кілограм живого равлика. Приготований – дорожче, але то прерогатива ресторанів, кафе, дегустаційних залів.

Осляча ферма, що вироблятиме найдорожчий у світі сир

Осляча ферма, де живе аж 42 віслюки, знаходиться на Вінничині. Це господарство місцевого сільгоспучилища, а всі послуги ферми поки що безкоштовні.

Усі продукти, які можна взяти від віслюка, розповів нам директор училища Василь Романцов, є дуже цінними: за літр молока ослиці за кордоном просять аж 58 євро, за мило – більше 100 євро, за сир -1760 євро, за м’ясо – від 600 доларів за кіло.

Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”

Поки що послуги ферми безкоштовні – вирощують віслюків на молочне стадо

Але створити молочну ферму звичайній людині буде задорого – Василь Романцов каже, віслюки вважаються схильними до моногамії. Отже, кожній статево зрілій ослиці, за його словами, потрібен один віслюк.

Враховуючи, що в Європі тільки ціни на ослят починаються від 1,5 тисяч євро, ціла молочна ферма – поки що недешеве задоволення.

Бізнес на жабах

Українські ресторани французької кухні закуповують жаб’ячі лапки для своїх страв не у Франції, а  в Україні. Більше того, місцеві ферми навіть встигають виготовити лапки на експорт.

Жаб’ячі ферми є у багатьох регіонах країни: на Закарпатті, Одещині, Харківщині тощо. Як правило, такі господарства працюють при ресторанах – все-таки це доволі екзотичний продукт і знайти ринки збуту складно. Але є і такі ферми, які експортують тушки на саму Батьківщину цієї незвичної страви – у Францію.  

Читайте також: На півдні України створять органічні пасіки і налагодять збір трюфеля

За кілограм жаб’ячих лапок Костянтин Ткаченко просить від 300 гривень

Як розповідає Костянтин Ткаченко, підприємець з Полтавщини, це вигідний бізнес в Україні – практично нема конкуренції.

Чоловік розводить жаб у стоці річки, контролюючи кількість особин. За сезон – з травня по вересень – виловлює до 10 тонн земноводних.

Економіка

ЄС надає Україні 68 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Європейський Союз та гуманітарна програма уряду Німеччини надають Україні 68 великих генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«На тлі постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру, ЄС та гуманітарною програмою уряду Німеччини надають 68 генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

У Представництві ЄС в Україні також зазначили, що серед інших і місто Покровськ, яке отримає допомогу для забезпечення теплопостачання своїм мешканцям.

Нагадаємо, де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть.

Фото: Представництво ЄС в Україні.

Читати далі

Економіка

Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

Опубліковано

КНП «Броварська багатофункціональна клінічна лікарня» тепер має сучасну сонячну електростанцію потужністю 24 кВт з додатковою системою резервного живлення на 29 кВт/год, що гарантує наявність електроенергії для порятунку життів.

Про це повідомляє Броварська міська рада.

Сонячна електростанція значно покриє енергетичні потреби лікарні, зменшить вуглецевий слід та допоможе заощадити кошти, які можна буде спрямувати на покращення медичних послуг. Цей проєкт був реалізований завдяки підтримці благодійного фонду.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Також ми повідомляли, як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними.

Фото: Броварська міська рада.

Читати далі

Економіка

В Україні за кілька днів почнуть вилучати купюру в 500 грн: як відбуватиметься обмін 

Опубліковано

В Україні з 1 серпня починається процес вилучення з обігу старих банкнот номіналом 500 грн. Йдеться про купюри зразків 2003-2007 років випуску.

Як відбуватиметься обмін пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Населенню не потрібно робити ніяких спеціальних активних дій: просто розраховуйтесь у магазинах за покупку, здійснюйте оплати у банках, поповнюйте свої карткові рахунки у терміналах тощо – і «старі» купюри вилучатимуться та утилізовуватимуться НБУ», – пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Замість старих купюр номіналом в 500 грн в обіг вводитимуться нові купюри зразка 2014 і наступних років випуску. Якщо вам телефонують, надсилають повідомлення про необхідність звернутись кудись для «обміну банкнот», пропонують внести їх на карти з чиїмись реквізитами, попереджають про дуже стислі терміни, після яких гроші «згорять» тощо – не вірте, це шахраї, ні в якому разі не робіть нічого із запропонованого, за можливості повідомляйте правоохоронців та регулятора.

Старі банкноти залишаються дійсним платіжним засобом і надалі, вам не можуть відмовити у їх прийнятті будь-де.

Читайте також: Банк видав перший кредит на альтернативну енергетику за програмою «5-7-9%»

«Для чого робиться заміщення? Для оновлення та підвищення якості та стану банкнот в обігу (адже окремі купюри «відходили» вже по 18 років і перебувають у не кращому стані), а також підвищення рівня захисту готівкового ринку від підробок», – пояснив Гетманцев. 

Усю роботу зроблять НБУ та банки – потрапляючи в останні від торгівельних мереж та населення, старі купюри від банків підуть виключно у Нацбанк, який їх перерахує та утилізує.

Нічого нового у цьому процесі немає – НБУ ще у 2020 році розпочав вилучення банкнот 1 та 2 гривні, а з 2023 року – 5, 10, 20 та 100 гривень та заміну їх на нові платіжні засоби (банкноти і монети). Тепер черга дійшла до номіналу 500 грн.

Нагадаємо, українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії.

Фото: НБУ

Читати далі