fbpx
Звяжіться з нами

Економіка

ТЕСТ: Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?

14.05.2019

Пройдіть цей тест і дізнайтеся, яким бізнесменом з наших матеріалів ви були б. Раптом насправді ви просто створені для того, аби вирощувати інжир і кумкван на продаж? Або, можливо, десь глибоко всередині вашої суворої натури є неабиякі здібності до манікюрної справи.

Чи готові ви, як родина, що зараз виконує великі замовлення на тенти для армії – вкласти у справу останні заощадження? Або почати власну справу волієте із допомогою гранту чи позики, як одна з наших героїнь, що відкрила млинцеву?

Читайте також: Тест: правда чи брехня? Відгадайте факти про успіхи України

Уявімо, що зараз ваша власна справа – на старті, і ви пробираєтеся крізь усі «не виходить», «не так, як хотілося б», неадекватних клієнтів та нестачу коштів. Цей шлях ви пройдете не самі – вам допоможуть історії успіху підприємців, про які ми розповідаємо на “ШоТам”.  

Для початку дайте відповідь на питання: навіщо вам бізнес?

До чого у вас “лежали” руки, скільки себе пам’ятаєте?

Які ресурси готові вкладати для того, аби запустити свою справу?

Друзі та близькі розкритикували вас. На якому етапі ваша непохитність може здригнутися?

Чи є у вас досвід роботи в тій області, у якій ви хочете розпочати власну справу?

Як будете робити бізнес впізнаваним?

Щось запущена справа не спішить приносити прибуток. Вже другий місяць добре, якщо в нуль виходите. Що робитимемо?

Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?
Здається, перед нами - справжній лідер

Ви гнучкі і вчитеся на своїх минулих невдачах. Але і розумієте, що від ідеї до втілення – можуть пройти місяці. Здається, саме бажання не залежати ні від кого і підштовхнуло вас до відкриття власної справи. Ви, як Михайло Голтишов, власник бізнесу на склі, моніторите потреби ринку і формуєте відповідь на його запити (читайте про нього тут: bit.ly/2vXoyQI). Думаємо, при такому зваженому підході ваш бізнес просто повинен у майбутньому стати імперією.
Здається, перед нами - успішний ділок

Як вам вдається постійно бути в потрібний час і в потрібному місці і тримати ніс “за вітром”? Ви явно не боїтеся досліджувати нові тенденції або змінювати курс підприємства у разі потреби. Ви розумієте, що без великого ризику не буде і великої винагороди. Ви такий же заповзятливий і сміливий, як Олексій Криворучко з харківського містечка Лозова із власним таксопарком (читайте про нього тут: bit.ly/2E8oZw7). Вам стане підприємницького хисту, аби збити ціну на зло конкурентам і розширитись уже через кілька місяців після запуску.
Ви - з соціального бізнесу?

Може, в минулому ви були активістом або захисником навколишнього середовища? Для вас дуже важливо дотримуватися екологічних принципів при веденні свого бізнесу. І навіть створене ваше підприємство було не в останню чергу для того, аби позитивно впливати на цей світ. Своїм бажанням допомоги людям через власний бізнес ви схожі на Владислава Малащенка - власника пекарні Good Bread from Good People (читайте про нього тут: bit.ly/2E7NcTk). Вам стане наснаги підняти на ноги на перший погляд неприбуткову справу - і запалити ідеями допомоги топові комерційні компанії країни.
Ви ще не визначились. Але не біда!

Ви ще не підприємець і поки що тільки шукаєте справу, яка стане вам до смаку. У вас багато ідей, але підготовча робота щодо їх впровадження у життя ще не зроблена. Словом, вам поки не вистачає мотивації, щоб відкрити власну справу. Це легко виправити - для початку можна підписатись на Facebook ШоТам і моніторити у пошуках ідей наш сайт. Ми певні, рано чи пізно знайдеться ідея, яка запалить вашого “внутрішнього” підприємця!

Поділіться своїми результатами:


Коментарі

Коментарі

Економіка

Україна зайняла 3 місце за інвестиціями до ВВП серед країн, що розвиваються

В Україні відсоток інвестицій склав 2,7% від ВВП. Це третє місце за обсягом прямих іноземних інвестицій серед 23 країн, що розвиваються, за період з 2015 до 2018 року.

Про це пише Rzeczpospolita з посиланням на дані глобальної асоціації банків «Інститут міжнародних фінансів» (IIF).

Експерти організації оцінили об’єм прямих закордонних інвестицій у 23 країнах, що розвиваються, за період з 2015 до 2018 року. Показник виражений у відсотках від ВВП без урахування надходжень від реінвестування. В Україні такий показник склав 2,7%. Таким чином країна посіла третє місце рейтингу.

Читайте також: ВВП України за 2 місяці зріс на 1,2%

Найбільше інвестицій отримали Бразилія (3,4%) і Колумбія (2,9%). Далі у рейтингу Чилі, Філіппіни, Мексика, Малайзія, Туреччина, Чехія, Індія та Єгипет. На 12-му місці розташувалася Польща(1%), хоча країну зазвичай відносять до категорії розвинених економік.

За нею йдуть Таїланд, Індонезія, ПАР, Венесуела, Аргентина, Китай, Саудівська Аравія і Нігерія. На останньому місці у списку виявилася Росія. Її обсяг прямих інвестицій оцінили в 0,2% від ВВП.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

В Україні створять енергетичні хаби за стандартами ЄС: що про них відомо?

Нацкомісія з цінних паперів (НКЦПФР) затвердила план, який передбачає перелік і графік розробки відповідних законодавчих змін. Про це повідомили у прес-службі відомства.

Що передбачається?

План передбачає перелік і графік розробки відповідних законодавчих змін, регуляторних правил, формування умов майбутнім учасникам торгівлі, а також заходи взаємодії з іншими зацікавленими сторонами.

Відзначається, що за основу української моделі ринку для позабіржової організованої торгівлі енергоресурсами та деривативами НКЦПФР прийняла стандарти Європейського Союзу, що забезпечують конкурентні умови торгівлі і прозоре ціноутворення на енергетичні товари.

Читайте також: Українські енергетики знайшли нове застосування для безпілотників

Чому це необхідно?

Голова Нацкомісії з цінних паперів Тимур Хромаєв зазначив з цього приводу:

“Ми грунтовно опрацювали створення української моделі енергетичних хабів, з глибоким gap-аналізом українського законодавства та стандартів ЄС. Наш план їх створення грунтується на найкращих практиках ЄС та враховує українську специфіку. Прозорість та конкурентність, принципи, які ми поклали в основу цієї моделі, – єдине, що може нам гарантувати чесні ціни на такі важливі для економіки енергетичні ресурси”.

Читайте також: Німеччина дасть Україні 24,5 млн євро на енергопроекти

Він додав, що жодні внутрішньогалузеві рішення в рамках ПЕК не забезпечать розбудову якісних енергетичних товарних ринків, з прозорим ефективним ціноутворенням, хеджуванням цінових коливань, запровадженням національних цінових індексів, і, найголовніше, з визначенням чесної ціни. Тому що енергетична політика не може успішно реалізовуватися без належної інфраструктури, зокрема, фінансової.

“Тільки спільними зусиллями фінансових та регуляторів галузі ПЕК в організації прозорої та конкурентної системи торгівлі енергетичними товарами ми зможемо усунути зловживання та маніпуляції на цих ринках”, – резюмував він.

Нагадаємо, з початку року виробництво альтернативної енергетики зросло більш ніж удвічі.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Держекоінспекція отримала 40 сучасних автомобілів

Підрозділи Державної екологічної інспекції України отримали 40 сучасних і економічних, енергозберігаючих автомобілів марки «Toyota RAV 4 2,5 Hybrid, E-AWD», оснащених бензиновим та електронним двигунами. Про це повідомляють у Мінекології.

“Все це результат проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які реалізуються у рамках Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Це друге за пів року ми вдруге вручаємо ключі від автомобілів, призначених для захисту перлин української природи”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, завдяки кіотським проектам вдалося провести теплосанацію (заходи з енергоефективності) сотні закладів соціальної сфери, закупити 1568 автомобілів Тойота пріус та 718 автомобілів марки Міцубіші Аутлендер з гібридною силовою установкою для потреб Національної поліції України. Крім того, модернізовано 135 вагонів Київського метрополітену та проведено  ряд інших заходів щодо скорочення викидів парникових газів.

Читайте також: Поліцейським Київщини передали нові службові автомобіліЧ

“Це – пeрша цeнтралізована закупівля спeцавтомобілів органу, який здійснює державний природоохоронний контроль, за останні 12 років. Автомобілі спеціально обладнані для використання в складних умовах і призначені для покращення роботи державних екоінспекторів України. Застосування гібридної силової установки та інтелектуальної системи дасть можливість суттєво скоротити витрати палива під час виконання службових обов’язків Держекоінспекцією та знизити рівень викидів забруднюючих речовин в атмосферу, у тому числі парникових газів”, – додали у міністерстві.

Очікується, що нові, енергозберігаючі автомобілі в рази підвищать ефективність реагування на порушення природоохоронного законодавства і допоможуть екоінспекторам України ефективно захищати українське довкілля.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

У Києві на парки та сквери чекає масштабний ремонт за 500 мільйонів

У столиці цього року планують здійснити капремонт 90 парків та скверів, повідомляють у прес-службі КМДА.

На ці потреби місто спрямовує більше 500 млн грн.

“Європейські території відпочинку і комфорту”

Наразі в парках оновлюють благоустрій – газон, доріжки, будують дитячі та спортивні майданчики, встановлюють освітлення, облаштовують велодоріжки, а також забезпечують засоби відеоспостереження або кнопками екстреного виклику.

Зазначається, що на меті стоїть перетворити українські парки на території комфортного відпочинку за європейським зразком.

Кожному парку – своя “родзинка”

Зокрема, у Сирецькому та Куренівському парках зведуть фонтанні комплекси.

Читайте також: У київському парку відкриють “сухий” фонтан з підсвічуванням і музикою

“Кожен парк матиме свою особливість – новий фонтан, арт-об’єкт або ігрову зону. У Куренівському парку після реконструкції з’явиться дитяче автомобільне містечко – зі своїми доріжками, магістралями, знаками, світлофорними об’єктами”, – наголошують у міській адміністрації.

У КМДА повідомляють, що ремонт парків здійснюватиметься за аналогією із парком “Наталка” в Оболонському районі Києва.

Читайте також: Столичну набережну подовжили будівництвом сквера

Оновлені парки та сквери розпочнуть відкривати вже наприкінці травня.

Нагадаємо, також у чотирьох районах Києва з’явиться 6 нових скверів.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

На Вінниччині відкрили сміттєсортувальну станцію за 8 млн гривень

У Калинівці на Вінниччині запрацювала сміттєсортувальна станція, яку будували два роки. Нині там працює лише вісім сортувальників, а на повну потужність станція запрацює вже за декілька місяців.

Нова сміттєсортувальна станція декілька тижнів працювала у тестовому режимі, аби налагодити увесь процес та механізми. Наразі вже відсортували 150 кубометрів сміття, розповідають у сюжеті UA: Вінниця.

“Наша ціль в тому, щоб розділити та забрати все більш-менш цінне і залишити лише органіку, – розповів керівник станції Олександр Янушевич. – В принципі, сортувальна станція з цим справляється”.

10 кубометрів сміття за годину

До того, як пустити на лінію, необхідно зі сміття відділити папір, скло та пластикові пляшки. Наразі на станції працює вісім сортувальників.

“Я працювала набагато важче. Стояла по вісім-десять годин за операційним столом, – розповідає колишня операційна медсестра Любов Білоусова, яка нині працює на станції. – Тут специфічна робота, цей запах і треба мати “сталеві” нерви. Люди викидають не тільки побутове сміття, а й дуже багато різних речей, неприємних для ока. І запахи тут, звичайно, теж дуже неприємні”.

Лише за одну годину на станції сортують від семи до десяти кубометрів сміття і це дозволяє за робочий день відсортувати все сміття з міста Калинівка.

300 контейнерів під все

Ще 12 років тому мешканців Калинівки почали привчати до сортування сміття та встановили близько 50 контейнерів для роздільного збору скла, побутових відходів та пластику.

“У нас є зараз близько 300 контейнерів під все: пластик, папір, скло… І люди вже привчились”, – розповів голова об’єднаної калинівської громади Анатолій Шамалюк.

На будівництво сміттєсортувальної станції витратили два роки та понад вісім мільйонів гривень. Окрім самої станції, на території також створили звалище для органічних відходів, яке вкрите спеціальною плівкою.

“Плівка спеціально для звалищ, по ній спокійно може їздити техніка. Зроблена дренажна система, по всім екологічним нормам”, – додав керівник станції Олександр Янушевич.

До речі, поряд все ще є полігон, на який звозять сміття. Щоправда, нині він знаходиться у критичному стані. Керівництво сміттєсортувальної станції наразі шукає шляхи збуту вторинної сировини та обіцяють, що на повну потужність станція запрацює за три місяці.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Рейтинг: які країни найбільше споживають української продукції

У Мінекономрозвитку назвали, які країни є найбільшими споживачами української продукції.

У п’ятірці лідерів були Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина та Польща. Ці країни найбільше імпортували сільськогосподарську та харчову продукцію з України.

Нідерланди імпортували на $1,2 млрд, Іспанія – на $1 млрд, Італія – $702 млн, Німеччина – $657 млн та Польща – $557 млн.

Як змінився експорт за чотири роки

Зазначається, якщо порівнювати з показниками 2014 року, то у 2018 Україна стала експортувати до ЄС на 28% більше продукції агро- та харчової промисловості. Це додаткові $1,4 млрд щорічно.

По деяких товарних позиціях зростання експорту становило 300-400%. Наприклад, у 2018 році Україна експортувала до ЄС на 357% більше м’яса, ніж у 2014-му. На 286% зріс експорт овочів. На 230% – цукор та кондитерські вироби.

Читайте також: Україна увійшла до ТОП-5 світових лідерів з експорту фруктів

“Найбільше на зростання експорту вплинули 2 фактори: початок дії режиму вільної торгівлі та переорієнтація експорту через дискримінаційні обмеження РФ щодо українських товарів”, – інформують у відомстві.

Нагадаємо, ​​в імпорті українських харчових продуктів зацікавлена Канада. Зокрема, країну цікавить імпорт яєць, м’яса і яблук.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Тренди