Суспільство
Під землею на Волині вирощують кілограмові цитрусові
Володимир Болотін з Княгининка на Волині вирощує криваві апельсини під землею. І взагалі знає, як почати бізнес зі 100 гривень! У підземній теплиці ростуть кілограмові лимони, цитрони та фінгерлайми.
Читайте також: Американець організував в українському селі органічну ферму
Вісім років тому Володимир Болотін вирішив покинути роботу економіста і почав вирощувати екзотичні фрукти. Сьогодні Володимир в підземній теплиці вирощує цитрусові величезних розмірів. Найбільше господарі пишаються своєю теплицею, адже вона дещо відрізняється від звичних парників. Теплиця заглиблена на 2 метри у землю і її не потрібно опалювати. А спеціальна туманна установка створює туман, як у джунглях.
Читайте також: Фермер з Нідерландів вклав у теплицю на Львівщині 600 000 євро
Починаючи бізнес, Володимир купив лише 5 саджанців лимонів по 100 гривень. і поступово перетворив їх на цитрусову плантацію. Увесь рік тут зберігається температура +8. Ґрунт не промерзає взимку і не прогрівається влітку. Потрібно лише вкрити стіни фольгою. Володимир зміг виростити навіть екзотичну “руку Будди” і планує зробити ще й інжирну плантацію!

Суспільство

Державне космічне агентство уклало меморандум про взаєморозуміння з заснованою вихідцями з України австралійською компанією CosmoVision.
Про це повідомляє liga.net з посиланням на посольство України в Австралії.
Що відомо про угоду?
Домовленість передбачає початок співпраці щодо запусків українських ракет із майбутнього космодрому в Австралії. Йдеться про носіїв серії “Зеніт-Австралія”, повідомили в посольстві.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
“Для забезпечення виведення на орбіту державних і комерційних космічних апаратів виробництва України, Австралії, а також інших країн”, – уточнили там.

Читайте також: Заснована українцями компанія будує арену для віртуальних боїв у Лос-Анджелесі
Космодром планують побудувати неподалік від містечка Вейпа на півострові Кейп-Йорк; це досить віддалене від цивілізації місце на півночі країни. Зараз компанія намагається отримати дозвіл влади на початок будівництва, що триватиме близько двох років.
Перші запуски CosmoVision сподівається здійснити в 2023-2024 році, розраховує на чотири-п’ять щорічних місій. Опрацьовані проєкти як повітряного, так і наземного стартів.
Фото: facebook.com
Суспільство

На Одещині демонтували один із останніх пам’ятників Леніну. Він був розміщений на території Василівської сільради Болградського району в селі Калчева.
Про це повідомляє Укрінформ.

Читайте також: У Чернігові на місці знесеного пам’ятника Леніну з’явиться квітник-габіон
“Пам’ятник ватажку російського пролетаріату було демонтовано під контролем поліції після офіційного звернення заступника голови Одеської облдержадміністрації Анастасії Боднар до виконкому Василівської сільради Болградського району про виконання вимоги закону про декомунізацію”, – зазначив керівник Південного регіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Сергій Гуцалюк.
Читайте також: Пам’ятник Леніну на Одещині переробили на болгарина з мішком винограду (ФОТО)

Як зазначається, ще один памятник Леніну розташований на території Суворовської сільради Ізмаїльського району в селі Старі Трояни.
У пресслужбі Одеської ОДА на запит кореспондента Укрінформу повідомили, що демонтаж належить здійснити упродовж місяця – не пізніше 15 лютого.
“У разі ігнорування місцевими посадовцями вимог закону і звернення керівництва ОДА винуватців буде притягнуто до відповідальності”, – підсумували в ОДА.
Це останні два пам’ятники Леніну, виявлені торік на території Одеської області.
Нагадаємо, Верховна Рада України 9 квітня 2015 року ухвалила закони “Про доступ до архівів респресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”, “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті” та “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939- 1945 років”.
Перше фото: Mykhaylo Shtekel / RadioSvoboda.Org (RFE/RL), ukrinform.ua, vgorode.ua
Суспільство

На Львівщині у м. Рава-Руська за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та Центр діалогу українсько-польської культури.
Про це розповіли у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.
Що відомо про будівництво?
Зазначається, що роботи виконують в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».
У межах проєкту плануються будівельні роботи в Монастирському комплексі отців Реформаторів – Храмі св. Михаїла та монастирі. Будівлі адаптують для проживання та будівництва Центру діалогу культур, а також дитячих будинків сімейного типу.
Читайте також: 150-річний дуб у Львові стане ботанічною пам’яткою природи
Яким буде Центр діалогу культур
У Центрі діалогу культур передбачено низку приміщень: історичне, спортивне, тренінгово-освітнє та рекреаційно-інтеграційне.
Зокрема, проєкт передбачає створення туристичного маршруту Постреформацьких монастирів, що дозволить збільшити туристичну привабливість прикордонних територій. Будівництво Центру Діалогу Культур дозволить м. Раві-Руській стати осередком розвитку діалогу польсько-українських культур через обмін молоддю, наукових конференцій, культурних та інші заходів.
Читайте також: На Львівщині майже за 20 млн гривень відреставрують пам’ятку архітектури
Як повідомив начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис, реставрація Монастирського комплексу отців Реформаторів розпочалася ще у 2015 році з ремонту даху. Його зробили за кошти Міністерства інвестицій та розвитку Республіки Польща.
«У ході домовленостей було досягнуто згоди про передачу споруди колишнього монастирського комплексу отців Реформаторів у м. Рава-Руська безоплатно у власність Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви за умови будівництва на його базі дитячого будинку сімейного типу, що складатиметься з чотирьох сегментів для чотирьох сімей по 10-12 осіб», – розповів Володимир Лис.
Читайте також: Реставратори розпочали консервацію залишків Високого муру в середмісті Львова
Як повідомив координатор проєкту Маркіян Стефанишин, станом на сьогодні виконано значну частину ремонтно-реставраційних робіт, зокрема: утеплено дах, залита стяжка на горищі, прокладена каналізація та водовідведення, проведено демонтажні роботи.
«Окремо, реконструйовано котельню, що працюватиме на твердому паливі. На виконання зазначених заходів використано понад 260 тис євро гранту та 535 тис гривень власного внеску Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви», – повідомив Маркіян Стефанишин.
Фото: facebook.com/departmentofITAandIC