Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
cd6b6e8e8167713a7c5e71b26681bd73 cd6b6e8e8167713a7c5e71b26681bd73

Економіка і бізнес

Від жаб’ячих лапок до молока ослиці: п’ять “скажених” українських ферм

Опубліковано

Ці ферми або єдині у своєму роді, або ж є одними з небагатьох у країні. А отже, мають зручні умови для розвитку: відсутність конкуренції і гарний прибуток за умови, якщо знайдете напрямки збуту для своєї незвичної продукції.

Читайте також: ТЕСТ: Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?

У випадку екзотичності вашого продукту люди готові платити не тільки за те, щоби його купити, а й просто подивитись на його виробництво. А це завжди додатковий заробіток.

Дивіться нашу добірку про 5 екзотичних ферм, які можуть стати вашою ідеєю для старту власного бізнесу.

Ферма корів, які не дають молоко

Фермерська агросадиба “Пан Еко” розташована у закарпатському селі Ботар. Тут також можна побачити свиней-мангалиць, спробувати леквар – варення зі слив за унікальним рецептом. А ще побачити рідкісних корів з сірою шерстю.

Читайте також: З льоном і коноплями: ферма на Чернігівщини виготовляє 15 сортів масла

Ця порода відрізняється від інших величезними розмірами (бики можуть важити до 900 кілограм), величезними ж рогами і тим, що суто м’ясна. Так, від цих корів не отримаєш молока – у давнину їх використовували як тяглову силу.

Порода існувала вже тоді, коли угорці були ще племенами, які прийшли з-за Уралу та докочували до Паннонської рівнини (рівнина у межах більшої частини Угорщини)

Ще у 20 столітті угорські сірі корови були на межі вимирання. Але сьогодні породу вдалося зберегти.

Зараз ферма використовується як туристична локація, але запросто може заробляти на продажі корівок (вартість однієї від 1,5 тисячі доларів) чи м’яса, яке також є доволі цінним.

Кучеряві свині

Свиней породи “мангалиця” зазвичай тримають на фермах для туристів. Ну і дарма, в Австрії, наприклад, є цілі магазини, які продають лиш м’ясо цієї тварини. А у США її м’ясо – у меню найдорожчих ресторанів.

Ця порода свиней популярна серед фермерів на Закарпатті, і на Волині, і на Одещині.

Читайте також: Під землею на Волині вирощують кілограмові цитрусові

А у селі Семенівка, що на Київщині, є ціле фермерське господарство “Мангалиця”.

Завіз їх сюди з Угорщини підприємець Євгеній Андрієнко.

Власник ферми під Києвом каже: вкладення можуть окупитись за 3-4 роки.

Через волохатість свинки добре переносять прохолодну погоду, можуть ночувати під відкритим небом, а їжу собі знаходять на пасовиськах – як справжні дикі свині.  Одне “волохате” поросятко зараз можна купити за 250 доларів.

Андрієнко каже: вкладення у ферму з мангалицями можуть окупитись за 3-4 роки.

Равликова ферма

В Україні розведенням равликів займається 10 великих компаній і кілька десятків дрібних фермерів.

Одна із них підприємця Михайла Дем’яна, що розташована у Нижньому Селищі (Закарпаття).

Читайте також: Найдорожчий сир – з ослячого молока: директор училища про те, як створити ферму віслюків

Бізнес на равликах в Україні не надто прибутковий, якщо не вирощувати їх у промислових масштабах

Здається: купив, вони собі паруються, тільки годуй і поливай, а як розплодяться, можна продавати пачками у ресторани. Але насправді цей бізнес забирає багато часу та грошей, – каже равликовод.

З 10 тонн равлика можна отримати десь 15 тисяч євро – але то не враховуючи витрат на обладнання.  В Україні, як прокоментував журналісту “ШоТам?” підприємець, зараз дуже велика собівартість самого равлика: 1,5 -2 євро за кілограм живого равлика. Приготований – дорожче, але то прерогатива ресторанів, кафе, дегустаційних залів.

Осляча ферма, що вироблятиме найдорожчий у світі сир

Осляча ферма, де живе аж 42 віслюки, знаходиться на Вінничині. Це господарство місцевого сільгоспучилища, а всі послуги ферми поки що безкоштовні.

Усі продукти, які можна взяти від віслюка, розповів нам директор училища Василь Романцов, є дуже цінними: за літр молока ослиці за кордоном просять аж 58 євро, за мило – більше 100 євро, за сир -1760 євро, за м’ясо – від 600 доларів за кіло.

Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”

Поки що послуги ферми безкоштовні – вирощують віслюків на молочне стадо

Але створити молочну ферму звичайній людині буде задорого – Василь Романцов каже, віслюки вважаються схильними до моногамії. Отже, кожній статево зрілій ослиці, за його словами, потрібен один віслюк.

Враховуючи, що в Європі тільки ціни на ослят починаються від 1,5 тисяч євро, ціла молочна ферма – поки що недешеве задоволення.

Бізнес на жабах

Українські ресторани французької кухні закуповують жаб’ячі лапки для своїх страв не у Франції, а  в Україні. Більше того, місцеві ферми навіть встигають виготовити лапки на експорт.

Жаб’ячі ферми є у багатьох регіонах країни: на Закарпатті, Одещині, Харківщині тощо. Як правило, такі господарства працюють при ресторанах – все-таки це доволі екзотичний продукт і знайти ринки збуту складно. Але є і такі ферми, які експортують тушки на саму Батьківщину цієї незвичної страви – у Францію.  

Читайте також: На півдні України створять органічні пасіки і налагодять збір трюфеля

За кілограм жаб’ячих лапок Костянтин Ткаченко просить від 300 гривень

Як розповідає Костянтин Ткаченко, підприємець з Полтавщини, це вигідний бізнес в Україні – практично нема конкуренції.

Чоловік розводить жаб у стоці річки, контролюючи кількість особин. За сезон – з травня по вересень – виловлює до 10 тонн земноводних.

Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі