Суспільство
Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію
Верховна Рада України підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. «За» проголосували 259 народних депутатів.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
За його словами, рішення підтримали 259 парламентарів. Проти ратифікації Стамбульської конвенції виступили 8 нардепів.
Проєкт закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами напередодні, 18 червня, вніс до Верховної Ради президент Володимир Зеленський.
«Реалізація акта матиме вплив на інтереси Держави Україна в частині виконання міжнародних зобов’язань у сфері прав і основоположних свобод людини та на інтереси осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, в частині забезпечення гарантій захисту їхніх прав та надання їм допомоги», – йдеться в пояснювальній записці до документа.
Що таке Стамбульська конвенція
Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства. Її єдине завдання – запобігати всім формам насильства проти жінок, підтримувати рівність між жінками й чоловіками.
Її назвали Стамбульською, адже відкрили до підписання саме в цьому турецькому місті 11 травня 2011 року. Вже за три роки – 1 серпня 2014 року – конвенція набула чинності. Першою у 2012 році її ратифікувала Туреччина. Україна підписала конвенцію ще в 2011 році, однак затвердити угоду на законодавчому рівні парламентарям вдалося лише сьогодні, 20 червня 2022 року.
За словами активістки «Маршу жінок» Олени Шевченко, Стамбульська конвенція – це захист, реагування на насильство та його попередження.
«Конвенція гармонізує українське законодавство та дасть змогу змінити систему, яка десятиліттями звинувачувала самих постраждалих від насильства жінок у тому, що їх б’ють, ґвалтують та знущаються. Конвенція захищає всіх людей, незалежно від гендеру, але не ігнорує факту, що жінки від насильства страждають непропорційно частіше, адже це насильство засноване саме на ставленні до жінки як такої, що має підкорятися чоловікові», – розповіла Шевченко в коментарі виданню MediaSapiens.
Нагадаємо, понад 206 тисяч сканкопій аркушів документів із 1015 справ Верховної Ради України за 1990-1996 роки тепер доступні онлайн.
Раніше ми повідомляли, що уряд підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу
Фото: detector.media.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі