Суспільство
В Україні за підтримки ЄС запустили проєкт переосмислення «Інформатики» у школі
У Києві презентували проєкт «Оновлена інформатика — IT-студії», що переосмислює інформатику як предмет шкільної програми.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки України.
Під час події презентували оновлені матеріали для всіх учасників навчального процесу. Проєкт реалізується за ініціативи Мінцифри та МОН в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.
Дивіться відео: Історія легендарної дисидентки, яку за відважну боротьбу назвали козацькою матір’ю
«Понад 4 мільйони українських школярів тепер можуть навчатися за оновленими матеріалами з інформатики. ІТ-студії – це якісно новий підхід до освіти, практичне втілення кращого сучасного досвіду. Ми оновили платформу для того, щоб навчальні заклади могли легко адаптуватися до цифрового майбутнього, яке ми разом створюємо вже зараз», – пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Про реалізацію проєкту
Освітні ресурси ІТ-студій створювалися та пілотувалися у минулому навчальному році у 50 закладах освіти. До апробації долучилися 70 вчителів та понад 3 тисячі учнів. Наразі матеріали «Оновленої інформатики — IT-студій» готові до використання у всій системі загальної середньої освіти, як у початковій, так і в базовій та старшій школі. Вони є гнучкими для використання відповідно до будь-якої обраної вчителем навчальної програми.
«Європейський Союз вітає досягнення проєкту ІТ-студії, що реалізовується в рамках нашої флагманської програми EU4DigitalUA. Успішне масштабування інноваційних ресурсів на всі українські школи є свідченням співпраці між Україною та ЄС, а також непохитної підтримки цифрової освіти та цифрової трансформації України Європейським Союзом.» – зазначив Ремі Дюфло, заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні.
Під час презентації обговорили
- Як навчальним закладам зареєструватися на платформі та почати використовувати освітні ресурси ІТ-студій?
- Як вчителю інтегрувати ІТ-студії в навчальний процес?
- Розбір інтерфейсів для кожного з цих учасників навчального процесу?
- Переваги матеріалів «Оновленої інформатики — IT-студій» на окремому модулі платформи Дія.Освіта
- Які на вигляд нові уроки та інтерактивні заняття?
«Оновлені матеріали розміщені на окремому модулі платформи Дія.Освіта. Ми опитали вчителів та учнів, проаналізували фідбек та покращили функціонал платформи. Серед ключових особливостей ІТ-студій – врахування потреб кожної з аудиторій та інтерактивні завдання для оцінювання і відпрацювання навичок. Платформа також відповідає принципам вебдоступності – для полегшення навігації платформою людям із зоровими або когнітивними порушеннями», – зазначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Функціонал платформи буде розширюватися до кінця 2023 року.
Довідково
Проєкт «Оновлена інформатика – IT-студії» створено в межах реформи IT-освіти за ініціативи Міністерства цифрової трансформації та МОН. Він впроваджується програмою EU4DigitalUA в рамках її другого компоненту «Інституційне зміцнення та розвиток потенціалу» (FIIAPP) і фінансується Європейським Союзом.
Нагадаємо, в Україні стартувала кампанія психологічної підтримки дітей в укриттях.
Також львівські школярі на уроці «Захисту України» навчаються літати на дронах.
Фото: mon.gov.ua.
Коментарі