Суспільство
В Україні з’явився експериментальний театр NASHi.etc
В Україні створили новий формат театру — експериментальний театральний клуб NASHі.etc, який надаватиме незалежним митцям можливості та інструменти, щоб втілювати їхні творчі ідеї та створювати власні мистецькі проєкти.
Про це ШоТам повідомили митці-організатори театру.
Після Революції Гідності в Україні відбулося культурне відродження у багатьох галузях: образотворчому мистецтві, моді, музиці, нічному житті, громадському активізмі. Театральна сфера, хоч і вийшла на новий щабель розвитку, все ж залишається дуже прив’язаною до інституцій, що ставить незалежних митців у певні рамки, стримуючи їхні експерименти та розвиток нових мультидисциплінарних форматів.
Так виникла ідея театрального інкубатора NASHi.etc, який має на меті дати поштовх розвитку сучасного українського театру. Засновницями NASHi.etc є театральна експертка українського походження Романа Соутус та Софія Ющенко, яка стала виконавчою директоркою театру.
18 листопада відбудеться перша вистава
Театральний клуб надаватиме митцям змогу отримати локацію, обладнання, інформаційну та організаційну підтримку, а також супровід театральних експертів у форматі co-production. Наразі вже готується прем’єра першої експериментальної вистави, яка відбудеться 18 листопада у Будинку кіно в Києві та транслюватиметься онлайн на платформі відомого нью-йоркського авангардного театру La MaMa, який є партнером NASHi.etc.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав
Вистава Кабаре На Кордоні об’єднає відразу п’ять творчих груп: театрально-музичний ансамбль Schmalgauzen, театр тіней Тіньова, проєкт Andrii Barmalii x Yevheniia Vidishcheva, Dima Levytskyi та AMÆNTES, створюючи унікальний кабаре-перфоманс на тему перетину кордонів.
NASHі.etc — це український проєкт, створений у співпраці з міжнародними митцями. Зокрема, до творчої команди NASHi.etc входять український режисер і оператор Ярема Малащук, колишній художній керівник лондонського театру The Young Vic Девін Лен, та художня керівниця відомого експериментального театрального клубу La MaMa у Нью-Йорку Міа Ю.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав
Окрім вистав, NASHi.etc планує організовувати безкоштовні воркшопи для митців та інші освітні події, де не тільки втілюватимуть творчі експерименти, а й навчатимуть запускати власні проєкти, подаватися на гранти.
Додаткова інформація
La MaMa — експериментальний театральний клуб у Нью-Йорку, заснований у 1961 році.Театр позиціонує себе як місце для митців усіх ідентичностей, рас, віку та культур, надаючи їм простір, підтримку і креативну свободу створювати нові формати. Свого часу з цим театром співпрацювали Роберт де Ніро, Аль Пачіно, Денні де Віто та інші визначні актори, музиканти та драматурги.
Нагадаємо, Харківський академічний театр ляльок став лауреатом престижної шведської премії.
Також ми повідомляли, як у Харкові перейменували російський драматичний театр імені Пушкіна.
Окрім того, Рівненський театр став безбар’єрним і показує вистави для незрячих і людей з порушенням зору.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі