Суспільство
В Україні відновлюють виробництво Косівської кераміки, що входить до списку ЮНЕСКО
В Україні відновлюють виробництво унікальної Косівської кераміки, яка входить до списку ЮНЕСКО та є частиною нематеріальної спадщини гуцульського регіону.
Про це повідомили на сторінці Міністерства культури та інформаційної політики в Telegram.
Як пояснили в Мінкульті, через відсутність можливості переробки місцевої сировиниКосівські майстри не могли виготовляти окремі вироби, зокрема кахлі та облицювальну плитку. Через це виробництво традиційних мальованих кахлів припинилося.
Однак 30 червня до Косівської регіональної організації Національної Спілки художників України було доставлено довгоочікуване обладнання для керамічного цеху. Воно дозволить відновити повноцінний технологічний процес виробництва місцевої кераміки — традиції, що визнана на рівні ЮНЕСКО.
«Тепер українські майстри продовжать працювати та експортувати вироби. Адже креативні індустрії в часи війни — це не лише спосіб показати світу сміливість і оригінальність української культури, а й підтримка армії та економіки. Косівська мальована кераміка вкотре підтверджує свій статус елемента Репрезентативного переліку ЮНЕСКО, бо представляє всю Україну через поєднання винахідливості, історії, креативності та майстерності», – зазначила заступниця міністра культури Лариса Петасюк.
За її словами, спільними зусиллями вдалося замкнути повний цикл виробництва кераміки, забезпечити більш як 100 робочих місць та зберегти нематеріальну культурну спадщину гуцульського регіону.
Про Косівську кераміку
Косівська мальована кераміка — традиційний народний гуцульський промисел, один з різновидів української кераміки. Відома своїми гончарними виробами: різноманітним посудом, дитячими забавками, сувенірами, пічними кахлями, декоративними плитками. Вирізняється складною технологією виготовлення та особливими малюнками.
Раніше ми повідомляли, що найстаріша в країні Дрогобицька солеварня збільшила потужності до 55 тонн солі на місяць.
Також нагадаємо, у Ніжині, що на Чернігівщині, відновили роботу млина місцевого комбінату хлібопродуктів, який не працював 10 років. Завдяки цьому для потреб міста вже змелено понад 50 тонн борошна.
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики / Telegram.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі