Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

55 тонн на місяць: найстаріша в Україні Дрогобицька солеварня збільшила потужності

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Через зупинку підприємства «Артемсіль» найстаріша в країні Дрогобицька солеварня збільшила потужності до 55 тонн солі на місяць.

Про це повідомив в.о. директора солеварні Ігор Нащочич, пише Укрінформ.

«Ми зараз збільшили виробництво до 55 тонн в місяць, за рік вийде десь 600 тонн. […] Потужності збільшили до максимуму. Цілодобово в нас працюють люди, зараз добрали працівників до 40. І вони день і ніч варять сіль», – розповів Нащочич.

Утім цих обсягів, за словами керівника підприємства, замало. Адже «Артемсіль» виробляв до 2 мільйонів тонн продукції на рік. Водночас Нащочич зазначив, що Дрогобицька солеварня може збільшити обсяги виробництва до 750 тонн на місяць – показника 90-х років.

Для цього підприємство потребує інвестицій: аби провести газ, встановити великі ванни, сушильний барабан та транспортери.

«Спосіб виробництва солі у Дрогобицькій солеварні відрізняється від традиційного видобутку. Ми видобуваємо соляний розчин (ропу) з-під землі і варимо її в соляних ваннах на дровах. Вода випаровується, сіль осідає і тоді витягаємо, просушуємо і фасуємо. Дуже складний процес. У нас працює лише одна соляна шахта, з якої беремо 50 кубів ропи на день, не більше. Раніше ще функціонували в селах і по трубах скачувалося на солеварню», – зазначив в.о. директора.

Про солеварню

Дрогобицька солеварня – одна з найстаріших в Європі й настаріша в Україні. Процес її відродження у 2021 році мав крафтове та туристичне спрямування. Сіль купували частіше ресторани та туристи в подарункових наборах. Проте з початком війни до виробництва звернулися такі великі торгівельні мережі. Але, за словами керівника, підприємство не може постачати достатню кількість і тому продукція реалізується лише у львівських магазинах.

Нагадаємо, у Ніжині, що на Чернігівщині, відновили роботу млина місцевого комбінату хлібопродуктів, який не працював 10 років. Завдяки цьому для потреб міста вже змелено понад 50 тонн борошна.

Фото: prostir.ua.

Суспільство

Держприкордонслужба отримала від Нідерландів польові шпиталі та машини медичної евакуації

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україну доставили три модульні польові госпіталі Role 2, а також 6 автомобілів медичної евакуації Toyota Land Cruiser. Їх передала ДПСУ нідерландська компанія-виробник Hospitainer.

Про це повідомили на сайті ДПСУ.

Прикордонники розповідають, що партнери постійно вдосконалюють комплектацію мобільних комплексів медичної підтримки, зважаючи на реальні умови їхнього використання. Надані цього разу модулі мобільних шпиталів пристосовані для використання у холону пору року, мають розширені можливості для розташування медичного персоналу та пацієнтів.

«Це медичне обладнання спеціального призначення має розширені функції, а саме – збільшення кількості ліжок. Також, важливою технічною складовою є включення в це обладнання нових кондиціонерів, які мають активний спосіб вентиляції, в попередніх моделях такого не було. Крім того, новим і важливим елементом є блок для медичного персоналу. І ще, вдосконалений мобільний госпіталь можна використовувати як стабілізаційний пункт, що є вкрай важливим в наданні медичної допомоги для збереження золотої години життя пацієнта», — зазначає начальник поліклініки одного з госпіталів Держприкордонслужби Дмитро Лайтан.

Фото: ДПСУ.

Читати далі

Суспільство

Нацбанк зняв усі обмеження на продаж валюти населенню

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

НБУ з 1 грудня скасував усі обмеження для банків та фінансових установ на продаж готівкової валюти населенню.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

«Скасовано усі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на обсяги можливого продажу ними готівкової іноземної валюти населенню», — йдеться у повідомленні.

За оцінками НБУ, це сприятиме мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами. У результаті це допоможе стабілізувати курсові очікування і підвищити стійкість валютного ринку.

Відзначимо, що з 29 серпня НБУ пом’якшив обмеження безготівкового продажу валюти українцям і вперше з початку повномасштабної війни дав змогу банкам продавати валюту людям. Валюта продавалася за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку.

Читайте також«Бізнес, влада й суспільство – це система». Алекс Купер про диспетчерську, Квіти України, девелоперів-мудаків та додану вартість модернізму

Про НБУ

Національний банк України – сучасна незалежна державна інституція, покликана забезпечувати цінову та фінансову стабільність у державі та сприяти економічному зростанню України.

Банк позиціює себе як сучасний, інноваційний, відкритий, незалежний центральний банк, спроможний реалізовувати свій мандат за будь-яких умов, який є лідером розвитку фінансової екосистеми, дбає про користувачів фінансових послуг, інтегрований до європейської спільноти центробанків, має довіру суспільства та міжнародних партнерів.

Нагадаємо, в Україні запустили сервіс бронювання курсу валют.

Раніше ми повідомляли, що Нацбанк упроваджує інформаційну систему «Електронний архів НБУ»

Фото: НБУ.

Читати далі

Суспільство

Повітряні Сили збили 18 «шахедів»  та ракету Х-59

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Повітряні Сили ЗСУ вночі збили 18 із 25 ударних дронів-камікадзе та одну із двох запущених росіянами ракет Х-59.

Про це повідомили у Повітряних Силах ЗСУ.

Зазначається, що у ніч на 1 грудня ворог атакував ударними безпілотниками-камікадзе з двох напрямків:

  • мис Чауда – це окупований Крим,
  • російського міста Приморсько-Ахтарськ.

Також окупанти завдали удару керованими авіаційними ракетами з повітряного простору окупованої Херсонщини.

Усього ворог застосував дві керовані ракети Х-59 та 25 ударних дронів Shahed-136/131. Основний напрямок удару росіян був південь та схід України.

До відбиття повітряного нападу залучено зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Сил оборони України. В результаті бойової роботи знищено 18 ударних БпЛА, одну керовану авіаційну ракету Х-59.

Протиповітряна оборона працювала у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

Читайте також: «Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, ССО спільно з СБУ та розвідниками виявили і знищили «Солнцепек».

Також ми повідомляли, що СБУ підірвала залізничний тунель між рф та Китаєм, яким перевозили військову техніку.

Фото: flyingmag.com.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство17 години тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство17 години тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство2 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство2 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення