

Суспільство
У Києві повністю відтворили сторічний вітряк із Херсонщини (ФОТО)
У Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові фахівці з de House та loft buro повністю відновили сторічний вітряк з Херсонщини.
Про це повідомили в de House.
Як створювали вітряк
Над проєктом працювали за старими схемами 70-х років. У фахівців не було детальних креслень, вони користувалися тільки архівними знімками.
«Довелося продумувати все з нуля, шукати автентичні матеріали, адаптувати рішення прямо на місці. Але саме такі виклики й роблять проєкти унікальними»‚ — написали в de House.


Вітряк будували у полі просто неба за будь-якої погоди. Майстри обробили понад 40 кубів деревини, зокрема дубу та осики. Вони використовували верстати та ручні інструменти.
«Головне було не просто збудувати, а повернути вітряку його справжню історію. Мінімум сучасного — тільки механізми для роботи. Все інше — як колись. Це був цікавий шлях. І тепер вітряк знову стоїть, живий, ніби нікуди і не зникав»‚ — зазначили творці вітряка.
Читайте також: Як коти та собаки допомагають військовим на фронті та в тилу (ФОТО)




Нагадаємо, що в Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: Андрій Авдієнко
Суспільство

19 березня 2025 року відбувся один із найбільших обмінів військовополоненими. З полону звільнили 175 захисників, а ще 22 воїни повертаються в Україну завдяки іншим заходам.
Державна прикордонна служба України поділилася першими емоціями військових після обміну.
Звільнені з полону воїни могли зателефонувати рідним та близьким і сповістити про своє повернення в Україну.
«Дуже раді, що повернулися у свою рідну Україну, на свою Батьківщину. Надіюся, найближчим часом повернуся у своє рідне місто — у Львів. Дякую всім, хто нас чекав! Мамо, привіт!» — сказав український захисник.
Інший військовий подякував усім тим, хто долучився до звільнення українських воїнів:
«Хочемо подякувати всім організаціям, людям, які долучилися до цієї праці. Це велика та важка праця, яка привела до нашого звільнення з полону».
Читайте також: Військові повторно вразили російський аеродром «Енгельс»: наслідки удару
Перші емоції наших захисників після повернення з полонуКадри, які не залишать нікого байдужим: перші емоції наших захисників після повернення з полону ❤️🩹
Опубліковано Державна прикордонна служба України Середа, 19 березня 2025 р.
«Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери. Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках — у Маріуполі, на “Азовсталі”, на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині», — написав Володимир Зеленський.
Нагадаємо, що в лютому в Україну повернули 150 українських військовополонених (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

В Україні вперше виконали мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Операція тривала 13 годин.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Як виконували операцію
Українському військовому робили операцію у клінічній лікарні «Феофанія». Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провів складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У МОЗ зазначили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, і її можуть виконати лише кілька фахівців в Україні.
Кожен етап втручання вимагає від лікарів високої точності. Додаткові ускладнення під час операції виникали через тяжкість отриманих травм. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечують кровопостачання трансплантованого клаптя.
«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки»‚ — написали в МОЗ.
Читайте також: Військовий, якого визнали загиблим, зумів вижити попри тяжкі травми (ВІДЕО)

У відомстві розповіли, що військовий отримав тяжку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин та кісток гомілки. Через масштабність ураження чоловікові неодноразово пропонували ампутації, та він відмовлявся. У «Феофанія» вирішили спробувати зберегти кінцівку та провели операцію.
Нагадаємо, що у «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме.
Фото: сайт МОЗ
Суспільство

Представники Київської обласної державної адміністрації та графства Бакінгемшир, що у Великій Британії, підписали угоду про встановлення партнерських відносин.
Про це повідомив очільник т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.
Завдяки співпраці сторони співпрацюватимуть у таких сферах:
- освіта;
- охорона здоров’я;
- бізнес;
- інвестиції;
- відбудова.
Разом із цим у документі передбачили взаємодію сторін задля розвитку культури, туризму, чистої енергії та цифрових технологій.
Читайте також: «Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»


Микола Калашник зазначив, що завдяки співпраці Київська область отримає нові можливості для втілення важливих проєктів. Сторони створять робочу групу для координації спільних ініціатив, а також для взаємодії між підприємствами обох регіонів.
«Це партнерство — новий крок до відновлення та розвитку Київщини! Впевнений, що наша співпраця стане прикладом ефективного міжнародного партнерства та взаємної підтримки»‚ — написав очільник КОВА.
Нагадаємо, що Київська область співпрацюватиме з корейською компанією Hyundai XiteSolution.
Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника