Суспільство
В Україні створять агрегатор «Пестициди під контролем»
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку підписали договір з Громадською організацією «Гранд Експерт» на розробку інформаційного агрегатора «Пестициди під контролем», основна мета якого допомогти мікро-, малим та середнім сільськогосподарським підприємствам покращити якість управлінських рішень щодо безпечного та дозволеного використання пестицидів та агрохімікатів у їхній діяльності.
Про це пише видання Аграрії разом.
Чому це важливо?
Зазначається, що нині є чимало відкритих джерел, реєстрів, баз даних з інформацією щодо використання агрохімікатів та пестицидів. Проте ці дані є розрізнені, часто не систематизовані, що ускладнює доступ та використання такої інформації.
В Україні немає інформаційного ресурсу, на якому на регулярній основі агропродовольчі підприємства можуть отримати повну, вичерпну та перевірену інформацію щодо безпечного та дозволеного використання пестицидів та агрохімікатів. Ця інформація містить зведені дані щодо зареєстрованих в Україні засобів захисту рослин, інформацію про дозволений максимальний рівень залишків пестицидів у США, ЄС, Великобританії та/чи інших експортних ринках, важливих для українських виробників овочів, фруктів та ягід.
Читайте також: Як на Житомирщині працює теплоелектростанція на енергетичній вербі (ВІДЕО)
Для вирішення цієї проблеми Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила конкурс на розробку інформаційного агрегатора серед українських недержавних організацій, громадських організацій, бізнес-асоціацій, на базі вже наявного інформаційного онлайн-ресурсу в аграрному секторі, яким володіє заявник і який може надавати інформацію та інші сервіси щодо використання засобів захисту рослин, пестицидів або агрохімікатів.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
У рамках реалізації проекту буде створено і покращено 17 послуг, зокрема буде:
- покращено інтерактивну версію Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні;
- зроблений зручний інструмент для отримання найбільш повної актуальної інформації про всі пестициди та агрохімікати, які дозволені до використання в Україні, а також про заборонені препарати як в Україні, так і в США, ЄС, а також в проектах USAID;
- створено розділ, в якому користувач зможе отримати інформацію про дозволений максимальний рівень залишків пестицидів у США, ЄС, Великобританії та/чи інших експортних ринках, важливих для українських виробників овочів, фруктів та ягід;
- створені розділи з іншою інформацією, яка пов’язана з використанням пестицидів та агрохімікатів в Україні та потрібна для прийняття якісних управлінських рішень ММСП щодо безпечного та дозволенного використання пестицидів та агрохімікатів у їх діяльності;
- створено розділ з інформацією щодо небезпечних препаратів (діючих речовин) для бджіл та, разом з іншими проектами Grand Expert, інформування про їх застосування.
Реалізований проект буде відповідати світовим стандартам щодо доступності контенту.
Читайте також: Як українські фермери виготовляють конопляний суперфуд (ВІДЕО)
Також в рамках реалізації проекту буде створена версія інформаційного агрегатора для людей з вадами зору.
Для довідки
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це п’ятирічна Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП).
Нагадаємо, на Київщині відкрили перший в Україні полігон з енерговербою.
Як ми повідомляли раніше, в Україні виготовили першу партію екологічного скотчу.
Головне фото: ns-plus.com.ua.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі