Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні виготовили першу партію екологічного скотчу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Зміївська паперова фабрика за ідеєю харківського видавництва «Ранок» першою в Україні виготовила екологічний скотч.

Про це повідомили у пресслужбі паперової фабрики.

«Ми друкуємо книжки на папері з вторсировини, що виробляє фабрика, а замовлення – це понад 100 тисяч посилок на рік – змушені запаковувати за допомогою скотчу, і таке пакування вже неможливо переробити, бо скотч прилипає до обгортки. Тому пригадалося, як колись усі заклеювали на зиму вікна паперовими стрічками, намащені крохмалем, і подумав, чи можна таке зробити промисловим методом. І от інженери та хіміки трішки «почаклували» з синтезованим крохмалем», – розповів директор видавництва Віктор Круглов.

За його словами, виготовлений екоскотч повністю розкладається природнім способом менш ніж за пів року. Єдина складність – такий скотч треба перед наклеюванням змочити звичайною водою.

«Ми розробляємо устаткування, яке дозволить швидко зволожувати стрічку і швидко пакувати посилки. Перший ручний пристрій ми вже маємо», – зазначив Круглов.

Читайте також: З бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю

Директор видавництва підкреслив, що екоскотч вони виготовили першими в Україні, поки це експериментальна партія, загалом кілька кілометрів стрічки, але планується випуск у промисловому масштабі, що дозволить знизити ціну такого продукту.

«Зараз ціна одиниці практично в два рази вища за звичайний скотч, але випуск більшими партіями буде дешевший», – запевнив Круглов, додавши, що вже отримав десятки дзвінків від компаній, які зацікавилися екологічною клейкою стрічкою та хочуть її використовувати в своїй роботі.

Читайте такожЯк молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka

«Є чудовий відгук, попит на таку продукцію, дуже приємно, що кількість соціально відповідальних компаній, які турбуються про екологію, зростає. Тому ми сподіваємося, що випуск екоскотчу на Зміївській фабриці стане масовим – не лише для нашого видавництва, а й для інших замовників», – резюмував Круглов.

Довідка

Зміїівська паперова фабрика заснована в 1893 році братами Монаковими. Наразі на ній працюють майже 200 людей. Підприємство переробляє більш як 500 тонн вторсировини щомісяця. Першим в Україні почало в промислових масштабах переробляти упаковки Tetra Pack. При фабриці функціонує «Музей Паперу», в якому проводять екскурсії та лекції для школярів.

Нагадаємо, в Україні з’явиться виробництво телескопічних автогідропідйомників.

Як ми повідомляли раніше, у Києві школи безкоштовно отримають збірку “Еко-історій”.

Усі фото: zpf.company.

Підтримай ШоТам

Технології

«Авіакон» передав армії модернізовані гелікоптери Mi-24ПУ1

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Державне підприємство «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» передало армійській авіації Сухопутних військ ЗСУ партію відремонтованих і модернізованих гелікоптерів Мі-24ПУ1.

Про це повідомили у пресслужбі ДК «Укроборонпром» до складу якого входить держпідприємство.

На гелікоптери встановили модернізоване вітчизняне озброєння та авіаційні приціли, системи захисту від ПЗРК і двигуни з поліпшеними характеристиками. Крім того, техніку вперше оснащено м’якими паливними баками та лопатями несного гвинта українського виробництва.

Після технічного приймання і виконання ознайомлювальних польотів, які провели екіпажі армійської авіації, модернізовані гелікоптери перелетіли до місця постійного базування.

Читайте такожПідриває Tik-Tok та закохує в науку. Як Гліб Репіч змінює уявлення школярів про хімію

Багатоцільовий Мі-24ПУ1 призначено для ураження броньованої техніки, підвищення мобільності підрозділів сухопутних військ і забезпеченнях вогневої підтримки на полі бою. Завдяки модернізації ці машини можна використовувати цілодобово.

Довідка

«Авіакон» – єдине в Україні підприємство, яке володіє технологією повного циклу капітального ремонту гелікоптерів конструкції Міля та робіт з переобладнання і модернізації.

За підсумками 2020 року завод збільшив прибутки на 143% в порівнянні з показниками попереднього року. Попри зменшення чистого доходу на 7% (до 497,5 млн грн), підприємство вийшло у прибуток після 40,5 млн збитків. Чистий дохід «Авіакону» (що залишився після операційних витрат та сплати податків) за підсумками 2020 року склав 17,7 млн грн.

Нагадаємо, у Запоріжжі презентували санітарний гелікоптер виробництва «Мотор Січ».

Головне фото: ukroboronprom.com.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Технології

В Україні відкривають інноваційний технологічний майданчик із 5G

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У четвер, 28 жовтня, у Києві відбудеться відкриття 5G Lab — тестової демозони технології 5G на базі технологічного парку UNIT.City. 

Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.

Це спільний проєкт Мінцифри, Vodafone Україна, Huawei Ukraine та UNIT.City. 

Лабораторія розміщена на базі технологічного парку UNIT.City і доступна цілодобово за попереднім записом як резидентам технопарку, так і усім охочим.

Читайте такожПідриває Tik-Tok та закохує в науку. Як Гліб Репіч змінює уявлення школярів про хімію

5G — це фундаментальна інфраструктура, що підтримує цифрову трансформацію суспільства та економіки. Технології 5G відіграють важливу роль у модернізації підприємств у всіх галузях. 

Під час заходу покажуть переваги використання високошвидкісних технологій 5G на прикладі власних розробок компанії GlobalLogic та Sensorama.

Нагадаємо, створили уроки для школярів і онлайн-курс для батьків про приватність дітей в Інтернеті.

Головне фото: thedigital.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Технології

Міжнародний союз електрозв’язку забезпечив частотою український супутник Січ-2-30: запуск у грудні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Міжнародний союз електрозв’язку підтвердив реєстрацію частотно-орбітального ресурсу нового українського космічного супутника «Січ-2-30».

Про це повідомили у пресслужбі Українського державного центру радіочастот.

Третій за період Незалежності та перший за останні десять років космічний супутник  «Січ-2-30» планується до запуску в грудні. Для належного забезпечення функціонування космічного апарату Україна подала заявку щодо включення частотно-орбітального ресурсу для експлуатації «Січ-2-30» до Міжнародного довідкового регістру частот МСЕ на запланованих орбітах.

Читайте також: Улюбленці компанії Disney. Як українські 3D-пазли з дерева Ugears закохали в себе весь світ

Технічні експерти Міжнародного союзу електрозв’язку перевірили заявку України на відповідність вимогам електромагнітної сумісності з наземними службами радіозв’язку. Позитивне рішення було опубліковано 19 жовтня 2021 року в Міжнародному інформаційному циркулярі частот №2957.

Усі роботи з реєстрації частотно-орбітального ресурсу для супутника «Січ-2-30» проводились ДП «Український державний центр радіочастот» на замовлення Національного центру управління та випробувань космічних засобів.

Довідково

МСЕ, Міжнародний Союз Електрозв’язку (англ. International Telecommunication Union, ITU)  розподіляє радіочастотний спектр і супутникові орбіти в глобальному масштабі, розробляє технічні стандарти, що забезпечують можливість ефективного приєднання мереж і технологій, і прагне поліпшити доступ до ІКТ для спільнот усього світу, які недостатньо обслуговуються.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, супутник із українським агрегатором запустили в космос.

Головне фото: ucrf.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі