Суспільство
В Україні стартує Рік обізнаності про рак легеней
В Україні розпочався Рік обізнаності про рак легень. У всьому світі саме листопад присвячений інформуванню про рак легеней. Зважаючи на поширеність цього виду раку і високу смертність від нього в Україні, було вирішено розпочати масштабний інформаційний проєкт довжиною у рік. Його мета — підвищити рівень знань українців про рак легеней, його профілактику та лікування.
Для цього буде проведено низку заходів: від організації роботи сайту з освітніми матеріалами про захворювання до виставок, світлового шоу з використанням дронів та інформаційних акцій за підтримки провідних експертів.
Читайте також: 5 (не)очевидних кроків, які допоможуть рестораторам пережити коронакризу
Рак легеней — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань з високою смертністю. Щороку у світі від нього помирає більше людей, ніж від раку молочної залози та колоректального раку разом. В Україні це понад 9 000 людей на рік, у світі — понад 1 700 000.
Рак легень часто не проявляється симптомами у хворих на ранніх стадіях. Перші ознаки хвороби людина помічає вже на третій або четвертій стадії, коли більшості пацієнтів лікарі можуть запропонувати лише паліативне лікування. Таких пацієнтів — 70%. Водночас шанси подолати хворобу значно вищі, якщо вона виявлена на ранніх стадіях (із хворобою, яку діагностовано на ранніх стадіях, виживаність рік і більше становить 88% порівняно з 19% пацієнтів, у яких виявлено хворобу на пізніх стадіях). В Україні не прожили й одного року хворі з числа вперше виявлених у 2018 р. (58,9 %).
«Одним із наших ворогів у боротьбі з раком легеней є незнання. Більшість ігнорує профілактику та не дотримується культури регулярних медоглядів. Мета нашого проєкту — аби більше людей знали, що являє собою ця хвороба, як їй запобігти, хто в групі ризику, як її розпізнати на ранніх стадіях та вчасно звернутися до лікаря. Ми про все це говоритимемо під час різних інформаційних заходів упродовж року», — розповідає Оксана Сурцева, медичний директор «Рош Україна», організаторів проєкту.
Читайте також: Втратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому місті
В Україні є організації емоційної підтримки онкологічних пацієнтів та спеціалізовані спільноти, де пацієнти та їхні родичі діляться інформацією і своїми історіями боротьби з хворобою. Одна з найбільших спільнот, що об’єднує людей, які стикнулися з раком легені, — громадська організація «Легені», яка підтримує проєкт «Рік обізнаності про рак легені». Засновниця організації Вікторія Штонда переконана, що саме обізнаність — один із головних чинників, який допоможе діагностувати захворювання на ранніх стадіях та своєчасно розпочати лікування.
«Обізнаність і є першочерговою профілактикою. Рак легені часто не маніфестує себе до останніх стадій, тому, щоб виявити хворобу вчасно, необхідно уважно ставитися до свого здоров’я і проходити профілактичні огляди. Інноваційні ліки подовжують життя та зберігають його якість, але вони теж повинні застосовуватися вчасно. У нас же поширені думки, що якщо я почуваюся добре, то й робити обстеження не потрібно, або якщо я не палю, то й рак легені мені не загрожує. Це хибні уявлення, для боротьби з якими і потрібні просвітницькі проєкти. Саме тому я особисто, як керівник ГО «Легені», наші пацієнти та однодумці підтримуємо Рік обізнаності про рак легені», — коментує Вікторія.
У рамках ініціативи «Рік обізнаності про рак легені» створений сайт stoplungcancer.org.ua — інформаційний центр, що об’єднує важливі дані про захворювання. На сайті можна дізнатися про рак легені: перші ознаки захворювання, типи хвороби, види лікування, профілактику та дані про групи ризику. Окрім освітньої інформації, там розміщені контакти діагностичних центрів та громадських організацій, що підтримують онкологічних пацієнтів.
Також на сторінці компанії «Рош Україна» у Facebook можна буде дізнатися про інформаційні та офлайнові заходи, які будуть проводитися в рамках Року обізнаності про рак легені.
Довідка
Компанія «Рош» — одна з провідних компаній світу в галузі фармацевтики і діагностики.
Нагадаємо, у Маріуполі відкрили нове екстрене відділення в лікарні.
Також в Україні відкриють 40 амбулаторій первинної медичної допомоги.
Окрім того, амбулаторіям Вінниччини передали 40 нових автомобілів Renault Duster.
Як ми повідомляли раніше, нову амбулаторію сімейної медицини відкриють у Винниках.
Головне фото: pravda.com.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі