Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нову амбулаторію сімейної медицини відкриють у Винниках: як вона виглядає (ФОТО)

Опубліковано

У Винниках створили нову амбулаторію сімейної медицини. Торік мерія Львова викупила приміщення 1-го поверху житлового будинку на вул. Винна Гора, 30 і облаштувала там медзаклад, який у повному обсязі запрацює уже з червня. Про це повідомляє пресслужба міськради Львова.

Як медицина стає ближчою

Зараз мешканці Винник обслуговуються у 2-му поліклінічному відділенні 6-ї міської поліклініки Львова, що на вул. Галицькій, 15 (а це майже 16 тисяч осіб). Проте місто розвивається, з’являються нові мешканці, тому було прийнято рішення наблизити первинну медичну допомогу, щоб людям було ближче добратися до медичного закладу, і щоб обслуговування було комфортнішим. Нова амбулаторія 2-го поліклінічного відділення є у складі КНП «6-а міська поліклініка м. Львова».

«Ми продовжуємо наближувати первинну медичну допомогу до місць щільного проживання населення, щоб людям було ближче добратися до медичного закладу, і щоб обслуговування було комфортнішим. Тому реалізовано проект відкриття амбулаторії сімейної медицини для цього житлового масиву у Винниках. Відремонтовано приміщення, придбано необхідне обладнання і медичне оснащення, техніку, облаштовано робочі місця. Тому мешканці, які живуть тут, можуть отримати допомогу в зручних умовах. Це і профілактична допомога, і лікування, і обстеження», — розповів керівник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Як працюватиме нова амбулаторія

Як зауважив головний лікар 6-ї міської поліклініки Львова Роман Вереснюк, в амбулаторії можна отримати консультації, пройти обстеження, здати аналізи, можна отримати медикаментозне лікування, ін’єкції та інгаляції тощо. Реєстратура, хол, кабінети сімейних лікарів, маніпуляційний кабінет, кабінет щеплень — все це розміщено на 1-му поверсі житлового будинку.

«Прийом здійснюватимуть 4 лікарі загальної практики сімейної медицини, з якими зможуть підписати декларації не лише мешканці міста Винники, а й жителі навколишніх сіл. Допомагатимуть лікарям 4 медичні сестри, маніпуляційна медична сестра, реєстратори, молодший медичний персонал. Район обслуговування розрахований на 7 тисяч населення.

В амбулаторії пацієнти зможуть отримати консультацію сімейного лікаря, зробити кардіограму, щеплення, аналізи на цукор, ВІЛ-інфекцію, гепатити В, С, визначити гостроту зору, пройти необхідні маніпуляції”, — зазначив Роман Вереснюк, головний лікар 6-ї міської поліклініки Львова.

Читайте також: Як на Херсонщині завершують будівництво амбулаторії (ВІДЕО)

Загальна площа амбулаторії – 126,8 кв. м. Для відкриття амбулаторії використано кошти міського бюджету на суму 2 655 тис. грн. Капітальний ремонт приміщення амбулаторії й оснащення медичним та комп’ютерним обладнанням провели за кошти КНП «6-а міська поліклініка м. Львова». Загалом кошторис склав близько 600 тис грн.

Суспільство

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вийшла на українських платформах: де можна подивитися

Опубліковано

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вже доступна на українських онлайн-платформах. Кінострічку можна переглянути на таких платформах, як Megogo, Sweet TV та «Київстар ТБ». З 29 лютого вона також доступна в українському кінопрокаті.

Про це повідомляє видання village.

“Дюна” – це науково-фантастичний фільм, знятий за романом американського письменника Френка Герберта. У 2021 році вийшла перша із запланованих двох частин кіноадаптації режисера Дені Вільньова.

Читайте також: Яким буде меморіал Героїв України у Львові: результати всеукраїнського конкурсу

У фільмі розповідається про планету Арракіс (Дюна), де видобувають речовину «спайс», що здатна розкривати потенціал людства.

У другій частині «Дюни» головний герой, Пол Атрід, разом із плем’ям фременів мститься заколотникам, які вбили його родину.

У фільмі грають Тімоті Шаламе, Зендея, Остін Батлер, Флоренс Пʼю та інші.

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер документального фільму “Тісто”.

Фото: скриншот із трейлеру

Читати далі

Суспільство

У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Опубліковано

16 квітня, у кінотеатрі «Оскар» в ТРЦ «Гулівер» відбулась гала-презентація проєкту та мультфільму «Книга-мандрівка. Міста». Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» — створено одночасно у двох форматах мультфільмів, що виходить на офіційному YouTube-каналі «Книга-мандрівка. Україна», та книг, які видані «Видавництвом Старого Лева».

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Проєкт розповідає про шість незламних міст України: Харків, Чернігів, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Київ.

Авторкою проєкту стала Ірина Тараненко. Авторами текстів до кожної подорожі містами стали письменники, журналісти та діячі культури відповідних міст у співавторстві з командою «Books&Cartoons». Так, автором книги про Харків став Сергій Жадан, Чернігів – Дмитро Кузьменко, Суми — авторства Ірени Карпи, Миколаїв — від Братів Капранових, та Запоріжжя, історію якого розповів Вадим Єрченко.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок відбулись в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року. 

«Книга-мандрівка. Міста» створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Партнери проєкту: Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, Novikova Agency, ТРЦ Gulliver, кіномережа «Оскар», ТМ «Моршинська», журнал VIVA.

Нагадаємо, актори з Франківського театру виступатимуть у Великій Британії.

Фото: Міністерства культури та інформаційної політики

Читати далі

Суспільство

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Опубліковано

Українським вченим вдалося зустріти рідкісних китів — південних плавунів та записати їхні звуки. Дослідження проводили за участі українського судна “Ноосфера” в протоці Джерлаш, де найчастіше реєструють зустрічі з південними плавунами.  

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Окремо пошук тварин здійснювали з моторного човна, який пересувався неподалік і обстежував важкодоступні для великого судна бухти.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Завдяки цьому з судна вдалося записати звуки плавунів.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Для запису використовували спеціальну акустичну систему, що складається з:

  • акустичного рекордера, вмонтованого в обтічний корпус;
  • троса довжиною 180 м;
  • крила, яке тримає корпус з рекордером на фіксованій глибині;
  • хвостовика, що запобігає надмірній вібрації.

Читайте також: Продавчиня із деокупованої Іванівської громади проходить курси з домедичної допомоги (ВІДЕО)

Така конструкція дозволяє робити якісні записи під час руху судна попри акустичні шуми, які воно створює.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Біологи отримали понад чотирнадцять годин акустичних записів — попередня оцінка деяких з них показала наявність звуків не лише плавунів, а також косаток і горбатих китів. 

Акустичні дослідження на “Вернадському” виконують з 2021 року. 

Зокрема, вчені записували різних морських ссавців з човнів, а також вели безперервні записи під час сезону розмноження тюленів Ведделла біля станції. 

Також вже другий рік поспіль досліджують антарктичних китів за допомогою методу пасивного акустичного моніторингу — декілька стаціонарних акустичних рекордерів встановили поблизу острова Анверc і вони працюють цілорічно.

Пасивний акустичний моніторинг дозволяє дізнатися про сезонність перебування тварин там, де неможливо організувати постійні спостереження за участю людей. 

Нагадаємо, Україна буде виробляти компоненти для малих ядерних систем.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: