Суспільство
Усі об’єкти нерухомої культурної спадщини в Україні отримали е-паспорти
Майже 120 тисяч об’єктів нерухомої культурної спадщини України отримали електронні паспорти.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.
Зазначається, що триває робота над створенням цифрового реєстру спадщини. Наразі завершено перший етап — декларування даних.
Наступним кроком стане верифікація: дані перевірятимуть спочатку керівники профільних департаментів обласних державних адміністрацій, а пізніше — співробітники головного управління охорони культурної спадщини міністерства.
Читайте також: Гонзо-література, війна та книги для дітей. Історія письменника та ветерана Валерія Пузіка
Усі дії будуть підписуватись кваліфікованим електронним підписом для максимального контролю та прозорості процесів.
Нині в Україні налічується майже 120 тисяч об’єктів нерухомої культурної спадщини, але до цього часу не існувало єдиного обліку. Реєстри велись у паперовій формі, або не велись взагалі. Єдиний електронний реєстр має врегулювати процес збереження пам’яток. Цей реєстр буде доступним для взаємодії з системами E-construction, Держгеокадастром та іншими держреєстрами.
Нагадаємо, кримськотатарський орнамент «орьнек» внесли до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Фото: zakarpatoblarch.gov.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі