Економіка
Український виробник олії модернізував обладнання завдяки виграному гранту
Українська компанія «ЕЛЛАДА», що спеціалізується на виробництві соняшникової олії, завдяки гранту єРобота придбала переробне обладнання, внаслідок чого наростила виробничі потужності.
Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки України.
Розповідається, що власник компанії Віталій Аверкін мріяв збільшити виробництво та асортимент і додану вартість своєї продукції. Отриманий грант дав йому таку можливість. Компанія придбала переробне обладнання – частину оснащення для рафінації та автоматичну лінію розливу рафінованої олії.
«Завдяки грантовому фінансуванню ми зможемо впровадити новітню технологію рафінації, яка була запатентована українським винахідником і дозволяє виробляти рафіновану олію ефективно та без великих витрат на електроенергію», – розповідає Віталій.
Читайте також: «Інколи час іде на хвилини, а ви вже врятували людині життя». Співзасновник ГО «Волонтер» про те, як в Україні навчають добровольців
Плани компанії передбачали пізнішу закупівлю цього обладнання, адже рафінована й фасована соняшникова олія є продуктом для кінцевого споживача. Відтак, вона має більший попит на ринку Європи. Таким чином, державна програма прискорила здійснення планів бізнесмена.
Нині у компанії 23 працівники. Із завершенням монтажу лінії рафінації підприємство створить іще 40 робочих місць. За словами Віталія, в компанії готові навчати працювати із сучасним обладнанням усіх охочих працювати в ній.
А оскільки нова надпотужна лінія розливу наповнює аж чотири тисячі пляшок на годину, є плани надавати окремо послуги з розливу олії й для інших виробників.
Про грант
Урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, завдяки мікрогранту жителька Рівненщини відкрила клінінгову компанію.
Також ми повідомляли, що українська компанія Beehive завдяки грантовій програмі також експортує мед до країн Близького Сходу.
Фото: Мінекономіки України.
Економіка
Як виглядає новий ресторан-заправка?
Співпраця з автозаправними комплексами
Коментарі
Економіка
Основні моменти угоди
- Об’єднання компаній:
lifecell та «Датагруп-Volia» об’єднаються в одну компанію, що дозволить розширити та модернізувати телекомунікаційну інфраструктуру України. - Інвестиції та фінансування:
У рамках угоди планується підписання документів про позику та виплату пакета спільного фінансування на суму $435 мільйонів. Це фінансування буде надане Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). - Підтримка від ЄБРР і IFC:
Обидві установи вже отримали схвалення правлінь після оголошення угоди на конференції з відновлення України в Берліні в червні 2024 року. - Майбутні плани:
NJJ, Horizon Capital і генеральний директор «Датагруп-Volia» Михайло Шелемба планують значну інвестиційну програму, яка включатиме інвестиції в мережу, ліцензії, обладнання та розширення інфраструктури.
Хронологія подій
- Грудень 2023:
Оголошено про продаж lifecell французькому мільярдеру. - Лютий 2024:
NJJ Capital виявляє інтерес до активів «Датагруп-Volia». - Липень 2024:
Антимонопольний комітет України офіційно погоджує продаж lifecell.
Коментарі
Економіка
Нові ліміти
- Купівлю годинників;
- Ювелірних виробів;
- Виробів зі срібла;
- Коштовного каміння;
- Монет і марок.
Коментарі