Суспільство
Український доброволець із Бельгії обміняв успішний бізнес на службу в ЗСУ (ВІДЕО)
Іван Тарн — український доброволець, який виріс у Бельгії, мав там успішний бізнес і можливість перечекати війну. Але він не зміг бути в безпеці, поки його країну нищать росіяни.
Історію добровольця розповідає ШоТам.
Іван Тарн привіз в Україну унікальне медобладнання, а через рік воно врятувало йому поранену ногу. Спочатку чоловік волонтерив, допомагав українським лікарням, а потім став до лав ЗСУ.
«Коли я зрозумів, що відбувається того ранку, зрозумів, що все буде інакше. Життя не буде таким, яким було до цього», — Іван Тарн, підприємець, військовослужбовець ЗСУ.
До Бельгії Іван переїхав із батьками з Тернополя, коли йому було 10 років. Подорослішавши, пішов на службу до Французького легіону.
Тоді він ще не знав, що через 10 років цей досвід знадобиться йому в Україні. У Бельгії він заснував будівельний бізнес та надавав консультації. А також імпортував українські пластикові та алюмінієві вікна.
В Україні часто бував у справах, а якось застряг на два місяці — стався локдаун. Іван осів у Тернополі, дистанційно керував бізнесом, а водночас допомагав українським лікарням.
Під час пандемії COVID-19 закуповував необхідне медобладнання.
«Останні три роки я більше часу проводив в Україні, ніж у Бельгії», — Іван Тарн, підприємець, військовослужбовець ЗСУ.
Дивіться відео: Батько і син пліч-о-пліч боронять Україну у бригаді НГУ «Червона калина»
Коли локдаун завершився, зрозумів, що хоче залишитися тут: обріс друзями, зустрів кохання. 24 лютого 2022 Іван перебував у справах за кордоном, але швидко повернувся в Україну. І вже через три тижні вступив до лав ЗСУ.
У складі групи швидкого реагування евакуював поранених побратимів із поля бою. Для цього власним коштом придбав пікап, аби швидко пересуватися.
«Оскільки ми підрозділ спеціального призначення, ми не проводили дуже багато часу на якомусь одному місці. Ми посилювали або приїжджали, виконували якусь задачу, їхали далі. Але це була практично вся лінія фронту, крім Луганщини», — Іван Тарн, підприємець, військовослужбовець ЗСУ.
У січні Іван у Бахмуті рятував пораненого бійця. Саме тоді йому міною відірвало стопу.
«До нього ми добралися успішно. Без контакту, без будь-яких втрат. Коли ми вже його переносили, я наступив на протипіхотну міну», — Іван Тарн, підприємець, військовослужбовець ЗСУ.
Іван міг залишитися без ноги вище коліна, але врятувало добро, яке він зробив за рік до того.
«Той апарат, який мені поставили, я на початку повномасштабної війни привіз до Вінницької лікарні», — Іван Тарн, підприємець, військовослужбовець ЗСУ.
Апарат вакуумної терапії, який Іван привіз у лікарню, зберіг його ногу. Нині він на реабілітації, чекає з нетерпінням на протезування стопи та повернення на службу.
Іван вірить: попереду Перемога, після якої настане затишне сімейне життя.
«Дуже вже хочеться такого, знаєте, сімейного затишку. Велику сім‘ю, багато дітей. Це буде мій пріоритет після Перемоги», — Іван Тарн, підприємець, військовослужбовець ЗСУ.
Нагадаємо, харків’янин вирвався з окупації, щоб стати на захист України.
Також ШоТам розповідав про добровольця з позивним «Хмара», який бореться за зір і вірить у Перемогу.
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони