Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/NULmfB-ZeXE?si=gPYCWiIVttrHcDHgSSSSSS

Суспільство

Військовий-танцівник втратив у бою кінцівку, але повернувся на сцену (ВІДЕО)

Опубліковано

Він танцював у балеті Ірини Білик, втратив на війні братів і ногу, був на межі суїциду, але встояв. І тепер знову ходить, танцює і готується ставити номер для співачки.

Про мужнього бійця розповідає ШоТам.

Антон Смецький народився в Донецьку, танцями захоплювався з 5 років. А вже в 17 покинув рідне місто та поїхав працювати за контрактом як хореограф до Туреччини.

Ставив номери для співачки Ірини Білик

Повернувшись до Києва, працював із зірками: ставив номери, зокрема, для співачки Ірини Білик. Пізніше створив власний балет, з яким давав шоу по всьому світу.

Коли ж у 2014 росія почала війну проти України, Антон виступав на круїзному лайнері. У Донецьку лишилися рідні брати, яких окупанти силою кинули в бій, і вони майже одразу загинули.

«Їх взяли, тупо витягли з автівки, змусили воювати за «днр». Одного застрелили, інший підірвався на міні — так їх і не стало», — Антон Смецький, хореограф, доброволець.

У розпал пандемії ковіду Антон втратив ще й можливість заробляти танцями. Тоді сів за кермо та працював у Києві таксистом.

Пішов до військкомату добровольцем

Та 24 лютого 2022 росія знову вдерлася в його домівку, цього разу на Київщині. Чоловік відправив дружину й доньку за кордон, а сам добровольцем пішов до військкомату.

«Говорять: «Ти не підходиш». Кажу: «Як я не підхожу — дивіться, мужик здоровий!». Я здогадувався, чому — тому що я сам з Донецька», — Антон Смецький, хореограф, доброволець.

Антона взяли лише з п’ятого разу. Після навчань він став сапером-штурмовиком. Бої в Роботиному, Вербовому, Оріхові — він пройшов через самісіньке пекло.

Бився з ворогами на відстані 100 метрів, намагаючись зберегти життя собі та побратимам. Під час одного з боїв на півдні, командуючи групою, Антон наступив на міну.

Читайте такожДе і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

«Я такий раз на ногу — а ноги немає, стопи. Вона розірвана ось так на шматки. Я не кричав, нічого», — Антон Смецький, хореограф, доброволець.

Попереду воїна чекали лікарні Запоріжжя, Дніпра, Луцька… Нога потроху загоювалася. Через травму в Антона навіть були суїцидальні думки, але він впорався з ними.

А особливо надихнула зустріч зі знаменитою знайомою.

«У Луцьку я в госпіталі лежав, і мені запропонували: «Пішли на Ірину Білик». «Ірина Білик? Зараз вона буде в шоці». «Ти її знаєш?». «Знаю», кажу», — Антон Смецький, хореограф, доброволець.

Робить нове шоу з Іриною Білик

З букетом квітів незламний воїн зустрівся зі співачкою на сцені просто посеред концерту. Ірина запропонувала Антону зробити нове шоу разом, і це стало потужним стимулом рухатися далі.

Співачка збирає воїну кошти на спеціальний танцювальний протез, з яким він зможе стрибати та бігати. Попереду в Антона операція на куксі, яку він сприймає як крок до своєї мети. Чоловік вірить: він зможе повернутися на велику сцену, а ще — навчати дітей хореографії.

Нагадаємо, у Житомирі проводять арттерапію для військових за підтримки професійних художників.

Також ми повідомляли, що у Вінниці створили центр лікування болю та реабілітації «Прометей».

Суспільство

У Чернігові можна охрестити дитину онлайн

Опубліковано

У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це повідомляє ресурс Cheline.

Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.

Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Чому такий підхід зараз важливий

«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.

Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.

Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).

Фото: Valerii Sorokin.

Читати далі

Суспільство

Україна планує відкрити декілька аеропортів у 2025-му році

Опубліковано

Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.

Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»

Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни

Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.

«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта

Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.

Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.

Фото: ЗУАП.

Читати далі

Суспільство

У Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО)

Опубліковано

Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.

Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)

Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.

Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.

Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.

Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

«Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує  українську мозаїку

Згадайте, який вигляд мав ваш будинок, школа чи садок, коли ви були дитиною. Чи пам’ятаєте...

Суспільство5 днів тому

Озеленити балкони та звузити дороги — урбаністка пропонує, як покращити українські міста

Уявіть фасади Парижу з хаотичними вивісками та заскленими балконами. Дивно, чи не так? А який...

Суспільство2 тижні тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство3 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...