Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/mcKYENpEJOESSSSSS

Суспільство

Доброволець «Хмара» бореться за зір і вірить у Перемогу (ВІДЕО)

Опубліковано

Ворожий снаряд позбавив його зору, але не віри в себе та Перемогу.

Про воїна, який не здався, розповідає ШоТам.

«Воюємо ми за свою Батьківщину, за своїх дівчат, за своїх жінок і батьків. Ось така, на жаль, важка ціна. Але треба бути бійцем. Жартуйте більше, смійтеся, і воно вам допоможе, чесно», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Відео Роман зняв за кілька хвилин до того, як осколок влучив йому просто в очі. Та воїна це не зламало. І єдине, про що він шкодує, що не може допомогти побратимам у цій війні.

Для мене на першому місці серед мрій стоїть наша Перемога. А вже потім мій зір, — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Роман на позивний Хмара — боєць 3-ї штурмової бригади ЗСУ. З самого початку великої війни він вирушив на фронт добровольцем.

«До 8–9 ранку в мене вже був зібраний рюкзак, так як в мене після військової кафедри були базові речі: рюкзак, спальний мішок, каремат, форма, сухпай», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Спочатку Роман боронив Київщину. А в травні його взвод став на захист Запоріжжя. Того дня ворог почав масований артилерійський обстріл: снаряд розірвався поруч з побратимами.

Там була пилюка, дим після вибуху. Я просто не міг побачити, що там відбувається. Мною було прийняте рішення: «Зараз я підриваюся, перескакую через цей паркан, біжу до них, надаю їм допомогу», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Але побратимів Роман побачити не встиг: у цей час міна розірвалася вже біля нього.

«Я рукою провів собі до потилиці і до цього місця. Далі мені було лячно лізти, бо якщо там пів обличчя немає, то краще туди не лізти», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Читайте також: «Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети

Романа знайшли військові. Він лежав під деревом і ще не знав, що міна пошкодила йому очі.

«Піднімаю я такий голову, і він такий: “Ух, йо!”. Я такий: “Що таке, старий?”. Він каже: “Друже, будеш піратом”. Я такий: “Нічого страшного, якось переживем”», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Каже: очі наче засипало глиною, і темрява. Одне око осколок розбив вщент, інше — важко травмував.

Першу допомогу Хмарі надали в медпункті, відтак відправили до Дніпра, де йому витягли осколок. Весь цей час поруч була його кохана Іра. Найважчий період вони проходили разом.

«Я сіла, пам’ятаю, біля нього. І мене почало так трясти, я не хотіла виду подавати, але це ніяк не виходило», — Ірина, дівчина Романа.

Разом вони звикали до нового життя. Вона стала його очима, а тепер він і сам добре орієнтується. Воїн не втрачає жаги до життя: відвідує побратимів, грає в шахи та опановує гітару.

Попри те, що осколок майже знищив і друге око, зоровий нерв лишився неушкодженим.

Якимось сканером там їздили і сказали, що картинка виглядає доволі оптимістично, що ніби там щось збереглося, — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Хмара не здається. І хоче, аби його історія вчила побратимів вірити в себе і не нехтувати власною безпекою.

Наразі Роман проходить реабілітацію ока з надією на одужання. Ви теж можете допомогти, підтримавши воїна фінансово за посиланням. Хмара обов‘язково має ПОБАЧИТИ нашу Перемогу!

Нагадаємо, ШоТам розповідав, історію захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру.

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

Суспільство

Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Опубліковано

Канадсько-українська програма хірургічної допомоги (CUSAP) протягом останніх днів прийняла 36 пацієнтів з різних куточків України в рамках своєї п’ятої місії в Желядзі, Польща.

Про це у Facebook повідомила Канадсько-українська фундація, яка започаткувала цю місію у 2014 році.

Відомо, що всі пацієнти зазнали немислимих травм внаслідок війни Росії проти України, зокрема, черепно-лицевих, м’яких тканин, верхніх і нижніх кінцівок, а також опіків. Майже всі травми настільки важкі, що поранені не можуть отримати повноцінне лікування в рамках перевантаженої системи охорони здоров’я України на цей момент.

Читайте також: “Зроблено в Україні”: у Чернівцях хочуть скористатися програмою 30 підприємців, деталі

«Деякі пацієнти повертаються з попередніх місій Canada Ukraine Surgical Aid Program, щоб пройти додаткові процедури з нашими волонтерами в рамках багатоетапного плану хірургічної допомоги. Наша команда була рада вітати нові та знайомі обличчя в рамках п’ятої місії з надання хірургічної допомоги», – повідомили в КУФ.

Крім того, найближчими днями понад 60 канадських волонтерів поділяться своїм часом і досвідом, щоб покращити якість життя тих, хто цього потребує.

«Ми висловлюємо подяку багатьом волонтерам і жертводавцям, які, починаючи з 2014 року, дозволили цим життєво важливим, трансформаційним хірургічним місіям змінити життя. Ваша робота допомогла підняти дух, зцілити сім’ї та відновити громади», – подякували в КУФ.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Канадсько-українська фундація

Читати далі

Суспільство

Хочеш здивувати подарунком? Ось 5 ідей від українських крафтярів

Опубліковано

Чи уявляєте собі, як виглядає годинник, який роблять зі смоли? А може, чули про сумки у вигляді курки чи кози або про прикраси, які роблять з голубиного посліду? Якщо ні, то ШоТам пропонує дізнатися про речі, які подарують дві емоції — захоплення та здивування. А ще гордість від того, що їх створюють українські крафтярі!

Доречі, раніше в ШоТам ми писали про солодощі, яких скоріш за все ви раніше ніколи не бачили. Серед них шоколадна риба, варення зі смаком дерева, цукерки зі смаком фети, а ще квіти, які можна їсти. Також ми робили підбірку речей, які можна придбати за донат — свічки з відстріляних гільз у вигляді палаючого кремля або ж зубату лопату з індивідуальним розписом. 

Тваринки, що завжди поруч

На сторінці Валерії Троцької в соцмережах можна побачити сумки у вигляді вівці, курки, собаки чи лисиці, які майстриня створює з шерсті. А саму жінку часто можна побачити на вулицях її рідного села на Полтавщині під час процесу зйомок сільських тваринок, з яких Валерія черпає натхнення до роботи. 

Сама Валерія називає свою справу «четвертою дитинкою» та каже, що ця робота є для неї медитацію. Історію майстрині з Полтавщини, яка робить оригінальні сумки читайте за посиланням.

Вартість: від 2500 до 4000 гривень

Де купити: в соцмережах Валерії Троцької

Годинники зі смоли

Людмила з Києва створює годинники з епоксидної смоли. У своїх соцмережах дівчина знімає процес власної творчості, а також запрошує охочих навчитися цій справі на майстер-класи чи онлайн-курс зі створення таких годинників.

«Творчість — це те, що було в мені і завжди буде», — пише Людмила в своїх соцмережах. Свої годинники Людмила називає стильним та незвичайним елементом для інтер’єру, а також оригінальним подарунком.

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах Людмили

Прикраси з голубиного посліду

Свого бізнес-партнера художниця під псевдо Міша Куш знайшла на вулиці зі зламаним крилом. Лікувала його, а згодом започаткувала бізнес — створює мерч та прикраси з голубиного посліду. 

​​

Художниця заливає послід у фоми та покриває епоксидною смолою. В результаті, як каже дівчина, цей послід нагадує мармур. Історію арт-активістки, яка своїми виробами привертає увагу до екологічної теми, читайте за посиланням. 

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах художниці

Одяг з індивідуальними малюнками

Створює двадцятиоднорічна художниця з Дрогобича Віола під псевдо violartistry, яка вже кілька років живе закордоном. Кожна робота є індивідуальною та створюється під замовлення. «Сотні робіт та сотні задоволених клієнтів, мої роботи летять у всі куточки світу», — каже дівчина в одному із відео у соцмережах.

У соцмережах Віоли можна побачити джинсівки з патріотичними малюнками як от Леся Українка та Тарас Шевченко біля палаючого кремля, сумки та рюкзаки з кольоровими малюнками та навіть худі з цитатами Кузьми Скрябіна, яке дівчина розмалювала для Валерія Залужного!

Вартість: все залежить від розміру та складності малюнка, середня вартість — від 100 до 350 доларів

Де купити: в соцмережах violartistry

Десерти, які не шкодять фігурі

В соцмережах цього бренду ми бачимо неймовірної краси десерти — ніжний вершковий крем чи навіть маскарпоне у прозорій склянці, поряд кольоровий макарун, шматочки шоколаду, полуниці, а зверху все залито карамеллю. Захотіли скуштувати? Тоді читайте далі.

«Запам’ятай: підпалюй, а не кусай» — це гасло інста-магазину свічок ручної роботи, які виглядають наче тістечка з улюбленої кав’ярні. І навіть пахнуть як справжні десерти — полуницею, корицею, печивом чи ваніллю. Одну десертну свічку виготовляють 1-3 дні.

Вартість: 550 гривень за одну десертну свічку

Де купити: в соцмережах саndle.art.ua

Усі фото в матеріалі — з соцмереж брендів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: