Суспільство
Українська «Вікіпедія» посіла 14 місце у світі за кількістю статей
Загальне число статей в українській версії «Вікіпедії» на кінець 2023 року перевищило 1,3 млн, що є 14 показником у світі.
Про це повідомила «Вікімедіа Україна».
У 2023 році започатковано 84 431 нову статтю проти 88 809 у 2022 (-4,9 %). Щодоби в середньому створювали 231 статтю.
За 2023 рік в українській «Вікіпедії» здійснено 1188 млн переглядів сторінок проти 1060 млн у 2022 році (+12%). Абсолютне річне зростання становить 128 млн переглядів.
За сім років популярність української «Вікіпедії» зросла на 124%, тобто більш ніж удвічі.
У 2023 році в українській «Вікіпедії» було зроблено 3 419 тис. редагувань, що на 249 тис. менше, ніж у 2022 році (-6,8 %). Щодоби у 2023 році було в середньому 9367 редагувань, щогодини 390, або 1 редагування кожні 9,2 секунди.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Щомісячне середнє число зареєстрованих редакторів, котрі зробили хоча б одну правку, наближається до 3500.
Зазначається, що відвідуваність статей в українській Вікіпедії спадає влітку і зростає рід час учнівських і студентських екзаменів. Піки переглядів зафіксовані в березні (115,9 млн) і у травні (114 млн).
83 млн, або 80% від загального числа переглядів, української «Вікіпедії» здійснено в грудні з території України.
В українській мовній версії універсальної енциклопедії «Вікіпедія» найбільший попит мають статті, що стосуються української географії, історії, культури й мистецтва, архітектури, музейної справи, війська та політики.
Нагадаємо, фото з України перемогло у міжнародному конкурсі «Вікі любить Землю» 2023.
Також ми повідомляли, що в українській вікіпедії найпопулярнішою у 2023 році стала стаття про Україну.
Фото: «Вікімедіа Україна».
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі