Суспільство
Українські біатлоністи вибороли «срібло» на Різдвяній гонці в Німеччині
Українські біатлоністи Анастасія Меркушина та Дмитро Підручний стали срібними призерами традиційної шоу-гонки World Team Challenge в німецькому місті Гельзенкірхені!
Про це повідомили у виданні biathlon.com.ua.
Спортивні перегони повністю змінили ситуацію, що склалася після мас-старту.
Торішні лідери з Італії Доротея Вірер і Лукас Хофер уже після перших вогневих рубежів втратили першість, і стали лише п’ятими з найгіршою в переслідуванні стрільбою – дев’ять промахів!
Читайте також: В Україні зведуть біатлонний спорткомплекс світового рівня (ФОТО)
Золоту медаль здобули норвежці Марте Олсбю Ройселанд і Ветле-Сьястад Крістіансен, які відстрілялися практично ідеально, вони заробили на восьми рубежах лише два штрафи. Це перша їхня перемога у Гельзенкірхені з 2006 року.
За решту місць на п’єдесталі пошани йшла цікава і напружена боротьба. І в ній кращими виявилися представники України!
Читайте також: У Києві облаштували сучасне футбольне поле
Дмитро Підручний, чудово відпрацювавши фінальну стійку, на останнє коло пішов в двох секундах позаду Філіпа Наврата. Але вже на першій половині короткого фінішного кола пройшов німця і впевнено фінішував другим, потрапивши в заслужені обійми Анастасії Меркушіної!
Переслідування
- 1. Марте Олсбю Ройселанд / Ветле-С’ястад Крістіансен (2) 32:40,9
- 2. Анастасія Меркушина / Дмитро Підручний (3) +25,7
- 3. Анаїс Бескон / Антонін Ґіґонна (5) +32,5
- 4. Лаура Дальмайєр / Філіпп Наврат (5) +33,1
- 5. Доротея Вірер / Лукас Хофер (9) +1:03,4
- 6. Ліза Тереза Хаузер / Фелікс Ляйтнер (7) +1:03,9
- 7. Лєна Хеккі / Беньямін Вегер (8) +1:04,3
- 8. Маркета Давідова / Міхал Крчмарж (8) +1:10,5
- 9. Деніз Херрманн / Бенедикт Долль (7) +1:48,2
- 10. Катерина Юрлова-Перхт / Матвій Єлісеєв (8) +2:50,1
Про перегони
Різдвяні перегони (англ. World Team Challenge) – змагання з біатлону, відбуваються щорічно з 2002 року в місті Гельзенкірхен на стадіоні Фельтінс-Арена.
Зазвичай змагання проводяться незадовго до Нового року.
Оскільки природного снігу в Рурі зазвичай недостатньо, траси довжиною близько 1200 метрів навколо стадіону всипані штучним снігом. Близька 3000 кубічних метрів снігу для змагань надає гірськолижний комплекс Нойс.
Стріляють спортсмени всередині стадіону, де встановлений спеціальний рухомий тир.
Різдвяні перегони не є частиною Кубка світу з біатлону.
Змагання проводять у форматі парного заїзду: один спортсмен представник чоловічої статі другий – жіночої.
Читайте також: Українця номінували на звання кращого боксера десятиліття
Від більшості змагань з біатлону Різдвяні перегони відрізняються порівняно короткою трасою: лише 1,2 км завдовжки. Штраф не перевищує 100 метрів.
Змагання складаються з 10 раундів. У період з 2002 по 2005 роки було 20 раундів.
Є всього один спортсмен, який зміг перемогти в Різдвяних перегонах більше, ніж два рази. Це норвезький біатлоніст Уле-Ейнар Бйорндален, який перемагав із трьома різними партнерками в період з 2003 по 2006 включно. У 2007 році в команді з Торою Бергер він ледь не завоював свою п’яту перемогу, але у підсумку фінішував другим.
Українці-переможці
У 2008 році з в перегонах перемогли українці Андрій Дериземля та Оксана Хвостенко.
У 2014 році українські біатлоністи Валя Семеренко і Сергій Семенов стали переможцями гонки World Team Challenge. Українці виграли на фінілі сім секунд в німецької команди.
За 13 років проведення World Team Challenge українські біатлоністи два рази в історії стали переможцями престижних змагань. Р
Також чотири рази українські пари приходили до фінішу другими — у 2009, 2011, 2013, 2019 роках.
Нагадаємо, український біатлоніст переміг на етапі Кубка IBU в Австрії.
Окрім того, українська біатлоністка Юлія Джима стала другою в 15-метровій індивідуальній гонці на першому етапі Кубка світу, що триває у шведському Остерсунді.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі