Європейська асоціація легкої атлетики визнала українську стрибунку Ярославу Магучіх найкращою легкоатлеткою Європи за підсумками 2024 року. Церемонія вручення престижної нагороди відбулась на Golden Tracks у столиці Північної Македонії — Скоп’є.
Цей сезон став знаковим для Ярослави: у червні вона здобула титул чемпіонки Європи, а в липні, на змаганнях Діамантової ліги, встановила новий світовий рекорд, стрибнувши на 2,10 метра. Уже на початку серпня, на Олімпійських іграх у Парижі, спортсменка виборола своє перше олімпійське золото.
Ярослава Магучіх стала першою українською спортсменкою, яка отримала почесне звання найкращої легкоатлетки Європи. До неї серед українців цієї нагороди у 2013 році удостоївся лише стрибун у висоту Богдан Бондаренко, який у той рік тріумфував на Чемпіонаті світу.
Найкращим легкоатлетом 2024 року серед чоловіків визнали шведського стрибуна з жердиною Армана Дюплантіса, який також відзначився олімпійським та світовим рекордом цього року на змаганнях у Парижі.
Нагадаємо, що у Києві до кінця року створять три спортивні маршрути з аудіогідом: де саме.
Дистанцію у 42 кілометри подали розвідники спецпідрозділів ГУР «Артан» та «Шаман», які на російсько-українській війні зазнали порань.
Про це повідомили у пресслужбі Генерального управління розвідки.
Цей захід щорічно проходить у Вашингтоні, округ Колумбія, та Арлінґтоні, штат Вірджинія. Уперше його провели з ініціативи корпусу морської піхоти США у 1976 році.
Цю дистанцію українські воїни ГУР присвятили полеглим бойовим побратимам. Вони зокрема нагадували, що війна за демократичну і вільну Україну триває і досі.
Нагадаємо, що на Чернігівщині відбудували 300-метровий міст через Десну
Українська асоціація футболу презентувала новий соціальний проєкт «Ліга Дужих». Його започаткували для того, аби залучити людей з ампутованими кінцівками чи порушенням функції однієї з кінцівок до футболу.
Про це повідомили в Українській асоціації футболу.
Як вказують в організації, проєкт має на меті не лише інтегрувати нових гравців у футбол, але й побудувати активну ампфутбольну спільноту, сприяти розвитку та популяризації ампфутболу як окремого виду спорту.
«В Україні налічується понад 100 000 людей з ампутаціями кінцівок, і наше завдання — створити для них умови реабілітації та залучити до спорту. Адже футбол має унікальну силу допомагати у фізичному та емоційному відновленні. Упевнений, що «Ліга Дужих» досягне успіху у своїй місії розвитку ампфутболу в Україні», — зазначив президент УАФ Андрій Шевченко.
Фото: Андрій Ющак
Доступний футбол для всіх
За словами ініціаторів проєкту, «Ліга Дужих» має амбітну місію: зробити футбол доступним для кожного, незалежно від фізичних обмежень. За прикладом ампфутболу, в якому беруть участь гравці з ампутованими кінцівками або порушенням функції однієї з кінцівок, УАФ прагне відкрити нові можливості для всіх охочих.
Фото: Андрій Ющак
Майбутні заходи проєкту
У межах проєкту запланували наступні заходи:
семінар для тренерів, менеджерів та арбітрів (8—10 листопада);
тренувальні збори гравців, що об’єднають учасників проєкту й нададуть їм новий досвід у футбольній практиці (8—10 листопада).
Всю необхідну інформацію щодо заходів можна знайти на сайті «Ліги Дужих»:
Нагадаємо, що український спортсмен удруге за рік виграв міжнародний турнір з фігурного катання у Латвії.
Український фігурист з Херсона Кирило Марсак здобув перемогу на міжнародному турніру Volvo Open Cup у Ризі.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Спортсмен виграв коротку та довільну програми у чоловічому самостійному катанні, набравши у підсумку 221,87 бала. Це його найкращий особистий результат у цьому сезоні.
Друге і третє місця посіли фігуристи з Франції Cемі Хаммі та Ландрі ле Мей.
У короткій програмі Кирило також встановив особистий рекорд — 74,96 бала, а довільну відкатав на оцінку 146,91 бала.
20-річний фігурист з Херсона вже вдруге у цьому році зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу Volvo Open Cup. У січні він став переможцем цього турніру серед юніорів.
Нагадаємо, що українка стала абсолютною чемпіонкою Європи з важкої атлетики
Коментарі