Суспільство
Українські артилеристи відпрацювали методи ведення вогню за стандартами НАТО
На загальновійськовому полігоні тренуються підрозділи окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗС України.
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони України.
Зазначається, що артилеристи набувають практичних навичок у стрільбі та керуванні вогнем із використанням новітніх методів відповідно до стандартів НАТО:
- проведення розвідки з використанням новітніх систем спостереження,
- залучення безпілотних літальних комплексів,
- застосування нової тактики взаємодії підрозділів під час ведення оборони.
За словами пресофіцера бригади лейтенанта Юрія Кульпи, значну увагу під час навчань приділено швидкості розгортання на бойових позиціях, точності у наведенні гармати, влучності кожного пострілу. Від перерахованого залежить життя не тільки підлеглого особового складу, а й життя інших військовослужбовців, яким забезпечують вогневе прикриття та виконання поставленого завдання в цілому.
“Серед основних завдань навчань – отримання навичок в умовах, максимально наближених до бойових. Підрозділи відпрацьовують нормативи зі спеціальної, технічної підготовки. Проводять стрільби зі штатного озброєння, серед якого гармати 152-мм калібру, протитанкових артилерійських систем керованої дії”, – прокоментував лейтенант Юрій Кульпа.
Завершаться навчання двоступеневим командно-штабним тренуванням, під час якого комісія оцінить рівень готовності артилеристів до виконання завдань за призначенням. Пресофіцер підкреслив, що значна частина особового складу підрозділу — учасники бойових дій на сході України, які мають чималий бойовий досвід.
Читайте також: Закинуті атомні електростанції України, які можуть стати крутими артоб’єктами
Нагадаємо, піхотні снайпери вперше провели змагання.
Також на Херсонщині морпіхи вчилися «штурмувати» населений пункт.
Як ми повідомляли раніше, майбутні десантники знищують ворожі танки з ПТРК, не виїжджаючи на полігон.
Головне фото: zaxid.net.
Суспільство
В Ірпені стартували відновлювальні роботи на багатоповерхівках за адресами 105-Н та 105-О, які постраждали внаслідок обстрілів.
Про це повідомляє мер Ірпеня Олександр Маркушин.
На об’єкті вже працюють 25 фахівців. Вони займаються демонтажем згорілих конструкцій, вивозять сміття, замінюють стояки та проводять заміри для встановлення нових вікон.
Влада міста два з половиною роки шукала джерела фінансування, подаючи заявки на всі можливі державні програми. Зрештою об’єкт включили до програми Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Читати також: У Бучі майже відновили пошкоджений обстрілами будинок (ФОТО)
Хто займається ремонтом
Капітальний ремонт виконують фахівці підрядної організації «Будівельна група “Ветерани України”». Контроль за робтами здійснює Київська обласна військова адміністрація (КОВА).
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: фейсбук Олександра Маркушина.
Коментарі
Суспільство
Організація Gender Stream запустила новий проєкт «ВАРТОВІ», який допомагає боротися зі злочинами на ґрунті ненависті до ЛГБТКІ+ людей. Платформа надає юридичну та адвокатську підтримку постраждалим і документує правопорушення.
Про це повідовляють на сайті організації.
Юридична допомога
«ВАРТОВІ» працюють із випадками фізичного насильства, убивств, дискримінації, порушень прав і злочинів, пов’язаних із сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю. Серед напрямів — аналіз, моніторинг, освітня діяльність і адвокація.
«Ми прагнемо, щоб кожен і кожна, хто постраждав від злочинів ненависті, отримали підтримку, а винні відповідали за свої дії», — зазначила Ольга Полякова, очільниця Gender Stream.
Допомогу можуть отримати не лише представники та представниці ЛГБТКІ+ спільноти, а й їхні союзники та батьки.
Читати також: В Україні вийшов трейлер документального фільму про ЛГБТК+ спільноту під час війни
Співпраця з поліцією
Проєкт активно співпрацює з правоохоронцями, допомагаючи розпізнавати злочини ненависті. Для поліції організовують тренінги та надають супровід у роботі над такими випадками.
«Складність у фіксації подібних злочинів залишається проблемою через відсутність чітких механізмів реагування. «ВАРТОВІ» прагнуть змінити цю ситуацію, допоки не буде ухвалено законопроєкт 5488», — наголошують в організації.
Детальніше про ініціативу — за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні знімають документальний фільм про жінок-військових.
Фото: Freepik.
Коментарі
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі