

Суспільство
На Херсонщині морпіхи вчилися «штурмувати» населений пункт (ФОТО)
На полігоні Херсонської області морські піхотинці вдосконалюють навички ведення різних видів бою в урбанізованій місцевості: «штормові берети» здійснили штурм і взяти під контроль умовний населений пункт, який був побудований на полігоні зі старих, уже списаних, армійських наметів, і є схематичною копією справжнього селища.
Про це повідомили в АрміяInform.
Легенда навчань
За задумом навчань, у визначеному районі розвідка батальйону виявила передові позиції, місця зосередження та укріплення противника. У короткі терміни управління батальйону розробило план операції. Важливо, що під час цих навчань велику увагу було приділено також етапу планування та організації взаємодії не тільки між підпорядкованими підрозділами батальйону, а й з приданими підрозділами, які під час наступу діяли в їхніх інтересах.

Спочатку була відпрацьована організація взаємодії на макеті місцевості, до дрібниць проаналізоване майбутнє бойове завдання. Використовуючи підручні засоби, командир батальйону докладно розповів кожному командиру підрозділу його маневр, переконався, що всі усвідомили своє бойове завдання, завдання своїх підлеглих і місце в бойовому порядку.

Артилерія нанесла вогневе ураження по скупченню техніки та особового складу противника, з допомогою танків були знищенні укріплення, підрозділи сил підтримки забезпечували проходи крізь мінні поля та виконання завдання в умовах застосування ворогом засобів радіоелектронної боротьби. Й тільки потім у наступ пішла морська піхота.

Слід зазначити, що керівництво навчань постійно давало різноманітні ввідні. Наприклад, зенітники з допомогою штатного озброєння мали відбити умовний повітряний напад, розвідка виявляла засідки тощо. Крім того, морські піхотинці відпрацьовували питання евакуації поранених і пошкодженої техніки з поля бою.

“За тематикою навчань було передбачено, що дії противника відбуваються на урбанізованій місцевості, і підрозділ мав швидко та в умовах, наближених до бойових, виконати поставлене завдання”, – розповів командир окремої бригади морської піхоти полковник Андрій Гнатов.
“Тематика навчань дуже актуальна й важлива на сьогодні, адже здебільшого ми виконуємо завдання саме в урбанізованій місцевості. Тому під час планування були враховані питання збереження життя цивільного населення та важливої інфраструктури. Тому командир і підпорядковані йому підрозділи мали діяти, виходячи з цих умов та ефективно використовуючи наявне озброєння”, – зазначив командир.

За словами командира батальйону морської піхоти підполковника Віктора Сікози, морська піхота завжди перебуває в повній бойовій готовності та спроможна виконати як навчально-бойові, так і бойові завдання в будь-який час та на різноманітній місцевості.
Читайте також: Одеські науковці створили справжнього дрона-сокола (ВІДЕО)
Безпосередні учасники навчань вважають подібні завдання складними, та водночас такими, що реально підвищують бойовий вишкіл особового складу.
“Найважчим елементом навчань, звісно ж, було відпрацювання саме штурму населеного пункту. Найголовнішим була організація взаємодії, розуміння кожним підлеглим свого завдання, саме від цього й залежить кінцевий результат”, – розповів командир роти капітан Олександр Яцюк.
Читайте також: Закинуті атомні електростанції України, які можуть стати крутими артоб’єктами
Нагадаємо, піхотні снайпери вперше провели змагання.
Окрім того, флотські спецпризначенці вчилися виявляли диверсійні засоби противника.
Як ми повідомляли раніше, майбутні десантники знищують ворожі танки з ПТРК, не виїжджаючи на полігон.
Головне фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони