Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Піхотні снайпери вперше провели змагання (ФОТО)

Опубліковано

На навчальній базі однієї з окремих мотопіхотних бригад вперше відбулися змагання серед марксменів.

Про це повідомляє АрміяInform.

Хто такі марксмени?

Марксмен − це піхотних снайперів. Така військова спеціальність з’явилася у Збройних Силах України в 2018 році.

З англійської designated marksman − дослівно перекладається, як «призначений стрілець».

На відміну від снайперів спеціальних підрозділів, штатний піхотний снайпер працює на малих і середніх дистанціях невідривно від свого взводу.

Читайте також: Українські морські піхотинці вперше проходять навчання за процедурами НАТО

Фото: armyinform.com.ua

Хто взяв участь у змаганнях?

Участь у змаганнях взяли десять команд, які представляли військовослужбовці частин оперативно-тактичного угрупування «Схід».

Понад пів сотні учасників змагалися у виконанні вправ різної складності на різні відстані, зокрема:

  • стрільбі з нестабільних положень без опори,
  • стрільбі за обмеженого часу.

Читайте також: Як на Закарпатті десантники проводять тактичні навчання (ФОТО)

Фото: armyinform.com.ua

Хто ініціював змагання?

Одним із ініціаторів і організаторів цих незвичайних змагань став військовослужбовець частини, кавалер орденів «Богдана Хмельницького» та «За Мужність» офіцер Дмитро Герасименко.

Він є затятим прихильником проведення змагань серед фахівців снайперів. З його слів, це допомагає військовослужбовцям вдосконалювати свою підготовку і практичні навички стрільби.

Читайте також: Як тренуються українські десантники на гірському полігоні (ФОТО)

Крім того, саме на полігоні, на відміну від бойової обстановки, є можливість вчитися, здобувати нові знання. Атмосфера змагань дає мотивацію в досягненні більш високого результату, ніж у суперника.

Як проходили змагання?

Змагання почалися з пристрілки, потім снайпери отримали завдання влучити в ціль на відстані з 600 метрів.

Стрільба велася не тільки зі штатних снайперських гвинтівок СВД, а також із високоточних напівавтоматичних гвинтівок українського виробництва «Зброяр» Z-10.

На виконання вправи стрільб відводилося декілька хвилин, які включали в себе:

  • заняття позиції,
  • заряджання зброї,
  • прицілювання,
  • ведення вогню,
  • відхід або зміна позиції.

Справа в тому, що звичайний боєць прицільно стріляє з автомата АКМ-74 на відстань 300-500 метрів. Марксмен повинен закрити ось цей проміжок від 300 до 800 метрів.

Читайте також: В Україні створюють Школу морського піхотинця

А головне, якщо снайпери спецпризначенці діють окремо, то марксмен − штатний стрілець  веде бій в складі свого взводу. Тож йому доводиться все робити швидше і динамічніше, бо в нього немає часу  заздалегідь виявляти і відслідковувати ціль. 

Також треба маскувати постріл гвинтівки в умовах загального бою. Постріл має характерний звук, і марксмену варто приховувати свою позицію. Окрім маскування, боєць у цій вправі повинен визначити найбільш пріоритетні для себе цілі.

Фото: armyinform.com.ua

За результатами змагань були визначені найкращі снайпери, які отримали нагороди від організаторів змагань.

Читайте також: На Херсонщині морпіхи тренувалися вести бій в урбанізованій місцевості (ФОТО)

Нагадаємо, показали, як снайпери «Десни» відточують свою майстерність.

Також снайпери Нацгвардії провели практичні навчання.

Як ми повідомляли раніше, стало відомо, як тренуються снайпери Сил спеціальних операцій України.

Головне фото: armyinform.com.ua.

Коментарі

Суспільство

«У класі душно, а там — свіже повітря та природа». Як учні на Рівненщині вчать історію та малюють просто неба

Опубліковано

Коли в Масевицькому ліцеї Рокитнівської селищної ради на Рівненщині починається перерва, діти наввипередки біжать на вулицю, аби зайняти найкращі місця на наступний урок у класі просто неба.

Такий клас запрацював тут у травні, адже за нього проголосували 225 жителів громади, і селищна рада виділила гроші для його облаштування. ШоТам розповідає, як завдяки цій ініціативі навчання в Масевицькому ліцеї стало різноманітнішим, а учні — щасливішими.

Ідеї Сухомлинського та громадський бюджет

Людмила Хмик має лише одне місце роботи у своїй трудовій книжці. Понад 30 років жінка працює в рідній школі, а останні 18 років є її директоркою. 

З 2022 року заклад брав участь в інноваційному проєкті «Методична система Сухомлинського в новій українській школі»

«Серед порад Сухомлинського є ідея про проведення уроків на свіжому повітрі через користь для учнів», — розповідає Людмила.

Директорка Масевицького ліцею Людмила Хмик розповідає про заклад та створення «класу просто неба». Фото надала героїня

А у 2023 році в Рокитнівській громаді вперше запровадили громадський бюджет та онлайн-голосування за проєкти на зручній платформі. 

«Мій досвід на попередніх посадах показав, що це дуже добрий приклад, коли люди вирішують важливі питання в громаді та визначають пріоритетні для них речі», — каже Рокитнівський селищний голова Григорій Таргонський.

Григорій ділиться, що у створенні громадського бюджету їм допомагав Проєкт USAID «ГОВЕРЛА», адже у 2022 році Рокитнівська громада стала однією з десяти партнерок Проєкту в Рівненській області:

«Від них ми отримуємо колосальну підтримку та велику кількість матеріального забезпечення. Наприклад, вони надали екскаватор, дробилку, папір, одяг для пожежників, бензопили й інші інструменти. 

Крім цього, Проєкт проводить велику кількість навчань для наших фахівців, зокрема, надавав консультації щодо створення та роботи громадського бюджету».

Адміністрація ліцею відразу хотіла податися на фінансову підтримку, аби покращити умови для 180 учнів. Вони провели опитування серед колег та школярів щодо того, як можна урізноманітнити навчання, й вирішили створити клас просто неба.

​​

Так почалася історія нового освітнього проєкту для Рокитнівської громади. Фото надала Людмила Хмик

«Наш заклад дуже сучасний: маємо тренажери, спортзал, актову залу та комп’ютерний клас, а от такого ще не було. Діти перевантажені навчальною програмою, хочуть змін, тому ми вирішили написати проєкт і подати його на фінансування від селищної ради», — зауважує директорка ліцею.

Понад 200 голосів за клас від жителів громади 

Після подачі заявок Рокитнівська селищна рада розмістила обрані проєкти на своєму сайті для голосування. Одна з умов — доступність для всіх жителів: будь-хто може прийти в цей клас зі своїми дітьми, аби погратися чи помалювати, тому за нього проголосували 225 людей.

Для створення класу селищна рада виділила ліцею 100 тисяч гривень. Місце, де його мали будувати, обирали самі діти, а згодом Людмила Миколаївна знайшла підрядників. Ділиться, що дуже зраділа, коли будівельники почали роботу та залили фундамент: 

«Це було о 8 ранку в суботу. Я ще пішла дивитися, чи дійсно почали, як обіцяли, і видихнула з полегшенням, коли зрозуміла, що скоро здійсниться те, чого ми так давно хотіли».

Будівельники облаштовують клас під відкритим небом у Масевицькому ліцеї. Фото надала Людмила Хмик

Сам клас — це майданчик площею 40 м² на фундаменті з металевим каркасом і дахом. Його будівництво тривало місяць, і вже в травні проєкт «клас просто неба» розпочав роботу. Коли перші діти почали тут вчитися, Людмила Миколаївна зрозуміла, що вся робота та зусилля були недаремними. 

«Тепер усі діти хочуть вчитися на вулиці»

На уроках вчителі використовують ноутбук і колонку, зокрема, на заняттях з музики. Також діти тут охоче малюють. Людмила Хмик розповідає:

«Діти з великим задоволенням приходили на заняття просто неба. Цей клас постійно зайнятий, бо всі хочуть вчитися на вулиці — молодші учні займають місця відразу після дзвінка. Дуже приємно бачити та чути, коли діти діляться, що таке навчання впливає на їхнє здоров’я та допомагає краще запам’ятати матеріал».

Учні молодшої школи на занятті з малювання. Фото надала Людмила Хмик

Дарина Кичан навчається в 7 класі Масевицького ліцею. Дівчинка каже, що і вона, і її однолітки захоплені тим, що тепер у них є можливість навчатися на вулиці. Вперше Дарина була на такому уроці з основ здоров’я в травні: 

«У класі було душно, а там — свіже повітря та гарна природа, не спекотно. Там було краще думати та запам’ятовувати. Мені дуже подобаються всі уроки, і я залюбки ходитиму туди ще. Вся наша школа дуже щаслива, що тепер ми маємо такий клас».

Дарина Кичан з однокласниками навчається на свіжому повітрі. Фото надала Людмила Хмик

Згодом у дівчинки були також уроки музики, літератури, історії України та образотворчого мистецтва просто неба. За її словами, це місце дуже класне, проте вони з однокласниками мріють, аби там провели інтернет. Також задоволені класом і батьки учнів, адже помічають, що під час таких занять діти розвантажуються.

«Такі проєкти потрібні не лише в школах»

«Я освітянин за духом і фахом — перед тим, як очолити громаду, пройшов професійний шлях від вчителя до начальника відділу освіти. Я завжди підтримую всі ініціативи, які стосуються освіти та школи, та й загалом усі проєкти, які пишуть люди, бо хочу дати їм чесну можливість спробувати змінити свою громаду на краще», — каже голова Рокитнівської громади Григорій Таргонський.

Директорка ліцею Людмила Хмик планує наступного року зробити клас просто неба ще кращим — провести вай-фай, посадити квіти та поставити лавочки. А ще зробити тут жалюзі встановити мультимедійну дошку:

Це місце є популярним серед усіх учнів ліцею. Фото надала Людмила Хмик

«Такі проєкти однозначно потрібні не лише в школах, але й у дитячих садочках. Зміна обстановки дуже корисна для дітей, а свіже повітря добре впливає на навчання. Ми раді ділитися нашим досвідом і радимо іншим спробувати створити такі класи в себе».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Гостомелі створили новий мурал та відновили стадіон, зруйнований під час окупації (ФОТО)

Опубліковано

У Гостомелі відновили центральний стадіон, який зазнав значних руйнувань під час російської окупації. Також на стінах будівлі залишили мурал, присвячений місцевої футбольної команди «Фенікс».

Як повідомляють на офіційному телеграм-каналі першої леді України Олени Зеленської, на стадіоні відновлено футбольне поле, освітлення, табло та внутрішні приміщення. Окрім цього, побудовано нові мініполя та повністю відновлено трибуни.

Особливою частиною оновленого стадіону став мурал «Більше ніж футбол», створений художниками Сергієм і Віталієм Греховими. На стінописі свої автографи й малюнки залишили юні гравці місцевої футбольної команди «Фенікс», яка, як символ відродження, швидко повернулася до тренувань після звільнення міста.

Фото: Олена Зеленська

Читати також: На Львівщині пройшов благодійний аукціон для ЗСУ: зібрали 10 мільйонів гривень за вечір (ФОТО)

«Назва “Фенікс” справді дуже їм підходить», — зазначила Зеленська, відзначивши стійкість і рішучість юних спортсменів та їхніх тренерів.

Фото: Олена Зеленська.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додала рейси у Камʼянець-Подільський: розклад поїздів

Опубліковано

На час осінніх шкільних канікул Укрзалізниця посилює пропозицію місць та призначає додаткові рейси поїзда № 239/240 Київ — Кам’янець-Подільський — Київ.

Про це повідомляє УЗ.

Розклад

Відправлення з Києва відбуватиметься 24, 28 та 31 жовтня о 08:26, з прибуттям до Кам’янець-Подільського о 17:20. У зворотному напрямку поїзд вирушатиме о 11:35 й прибуватиме до Києва о 19:48.

Читати також: Укрзалізниця запускає додаткові поїзди на час шкільних канікул

Цей поїзд стане у нагоді не лише жителям Кам’янець-Подільського, але й мешканцям інших міст, які планують поїздку через Хмельницький або Вінницю. У складі поїзда є плацкартні, купейні та люксові вагони, що дозволить пасажирам обрати найбільш зручний варіант для подорожі.

Квитки на додаткові рейси вже доступні для придбання. Ознайомитися з розкладом руху та оформити квитки можна у застосунку Укрзалізниці, на оновленому вебсайті, через чат-бот або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що за вересень Укрзалізниця перевезла 2,2 мільйона пасажирів дальнього сполучення.

Фото: Укрзалізниця.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт1 тиждень тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство1 тиждень тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство2 тижні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...