Суспільство
Українець робить вражаючі меблі зі старого автобрухту
Іван Стецюк з Івано-Франківська – радіофізик за освітою, але реставратор антикваріату за фахом. Нещодавно хлопець захопився новою для нього справою: перетворює старі запчастини від авто на елементи інтер’єру.
Деякий час Іван експериментував із фарбою, доки нарешті знайшов оптимальний варіант для своїх виробів. Переважно виготовляє крісла і столики, повідомляє видання ogogo.if.ua.
Столик зі зламаного двигуна
Іван розповідає, що змалку любив все, що пов’язано з автомобілями. Тепер, коли на очі потрапляє цікава автомобільна деталь, його уява одразу вимальовує різні альтернативні варіанти використання.
“Така доля спіткала моторний блок після поломки двигуна. Згодом приєднались диски, і хто зна, що ще знайдеться у гаражі. Перший столик я зробив з диска, який знайшов на одному з СТО Франківська, він був тільки один, шалено рідкісний, дорогий і красивий. Один диск нікому не потрібен, окрім мене. Деталі для своїх виробів вишукую в інтернеті, або ж купую на автошротах”, – розповів дизайнер.
Читайте також: Школяр з Дніпра створює девайси для допомоги фронту та пораненим
Іван Стецюк творить у стилі Лофт – для меблів цього стилю характерно те, що типового матеріалу немає. Тут, мабуть, тільки пластикові меблі не в пошані. Широко використовуються дерево, метал та шкіра в якості оббивки. Форма меблів може бути різною, тому що стиль поєднує в собі дуже різнопланові предмети. Але тільки для цього стилю характерні грубі форми та незакінчений вигляд.
Чоловік розповідає, що на створення таких оригінальних речей його надихають старі автомобілі, з цікавим, подекуди грубим дизайном. Дизайнеру подобається сам творчий процес, також щонеділі він їздить на автобазар у пошуку цікавих деталей від старих автомобілів.
Унікальна річ за 3 тисячі гривень
Іван розповідає, що перший стіл з диску створювався дуже довго, працював над ним після пар в університеті близько місяця. Зараз дизайнер за два тижні може створити близько п’яти різних виробів. Чоловік завжди обдумує – як розумніше, ефективніше, швидше створювати той чи інший виріб. Тому процес завжди вдосконалюється. Вартість речей від Івана Стецюка – в середньому три тисячі гривень.
Читайте також: Скульптор із Коломиї майструє гігантських динозаврів
Дизайнерські меблі можна придбати в інстаграмі art_garage.ua, де чоловік публікує усі новинки, там він й контактує з потенційними клієнтами.
“Я направляю енергію в цю цікаву справу, і мені приємно, що комусь подобається моє бачення прекрасного. Зараз в процесі нових задумок з меблями, пишу листи у магазини з цікавими меблями в Україні. Також шукаю і потрошки співпрацюю з дизайнерами інтер’єрів. Відкритий до будь-яких пропозицій”, – каже Іван Стецюк.
Читайте також: Переселенець із Донецька заснував меблевий бізнес і завойовує світ
Тепер він розмірковує над тим, щоб виготовляти нові елементи інтер’єру: лампи та годинники. А також випробувати різні варіанти декору меблів, експериментуючи із кольорами.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі