Суспільство
Українець пережив концтабори, але попри все став олімпійським чемпіоном (ВІДЕО)
Він пережив 17 німецьких концтаборів, а після повернення став олімпійським чемпіоном з гімнастики, досягнення якого не змогли перевершити досьогодні.
Про незламного українця розповідає ШоТам.
Віктор Чукарін — відомий на весь світ спортсмен, чиї досягнення досі ніхто не перевершив.
«На таких прикладах варто вирощувати майбутні покоління. На такій мужності, наполегливості, чесності», — Олена Чаплінська, онука Віктора Чукаріна.
Він народився у 1921 році на Донеччині в сім’ї українця та гречанки.
«Маріуполець, який прожив усе своє життя і надзвичайно любив Львів», — Антон Нікулін, заслужений тренер України.
З малих років Віктор захопився гімнастикою. Біля сарая він власноруч змайстрував перекладину і регулярно тренувався.
Уже за рік хлопець робив такі трюки, що ровесники та дорослі були шоковані. А у віці 19 років виконав норму майстра спорту. Це відкривало перед хлопцем величезні перспективи. Та всі плани порушила Друга світова.
Віктор пішов на фронт добровольцем, був в артилерійському підрозділі. Під Полтавою він був поранений в голову та потрапив до німецького полону.
Загалом пройшов через 17 концтаборів, зокрема Бухенвальд! Та в його змученому тілі не згасав дух переможця.
Працюючи на німецькій фермі, Віктор змайстрував поперечину й нишком відновив заняття. Він працював день і ніч, майже не їв, але тренувався з мрією повернутися до великого спорту.
Коли німці відступали, Віктора та інших полонених перевели на баржу, яку покинули в боях. На баржу випадково натрапили англійці, які звільнили полонених.
Коли в листопаді 1945 Віктор повернувся додому, важив усього 40 кг, його не впізнала рідна мати. Знайомі думали, що він тепер зможе працювати лише тренером, однак Чукарін жадав перемог.
Читайте також: Ми лікуємо захисників «Азовсталі». Як працює перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь? Інтерв’ю із засновником проєкту
І вже через рік він взяв участь у чемпіонаті СРСР з гімнастики. Але посів тоді лише 12 місце. Невдача лише розпалила його. І через три роки, у 1949-му, Чукарін стає чемпіоном УРСР.
А ще через три роки виграє Олімпійські ігри в Гельсінкі: бере 4 золоті та 2 срібні медалі. Далі були перемоги на Чемпіонаті світу в Римі, на Олімпіаді в Мельбурні: Віктор шокував світ.
Один із рекордів, який досі ніхто не подолав, він поставив на Міжнародному фестивалі в Берліні. Чукарін набрав 118,85 бала із 120 можливих.
Українці називали його Львівським літуном з Донеччини, а суперники визнавали: Віктора не перемогти.
На запитання, з чим можна порівняти радість перемоги, Віктор відповідав дуже чуйно.
«Складне таке запитання, але я б його порівняв з народженням дитини в сім’ї», — Віктор Чукарін, багаторазовий чемпіон Олімпійських ігор.
Зі світового спорту Віктор Чукарін пішов непереможеним і став викладачем Львівського інституту фізкультури. Він тренував збірну УРСР, підготував понад 30 майстрів спорту.
Однак жоден із учнів та інших спортсменів не зміг перевершити досягнення легендарного атлета. 25 серпня 1984 року Віктора не стало. Його поховали на Личаківському кладовищі у Львові. А його легендарне ім’я носять вулиці в Маріуполі та Львові.
Також дивіться відео про легендарну дисидентку, яку за відважну боротьбу назвали козацькою матір’ю.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі