Суспільство
Українець пережив концтабори, але попри все став олімпійським чемпіоном (ВІДЕО)
Він пережив 17 німецьких концтаборів, а після повернення став олімпійським чемпіоном з гімнастики, досягнення якого не змогли перевершити досьогодні.
Про незламного українця розповідає ШоТам.
Віктор Чукарін — відомий на весь світ спортсмен, чиї досягнення досі ніхто не перевершив.
«На таких прикладах варто вирощувати майбутні покоління. На такій мужності, наполегливості, чесності», — Олена Чаплінська, онука Віктора Чукаріна.
Він народився у 1921 році на Донеччині в сім’ї українця та гречанки.
«Маріуполець, який прожив усе своє життя і надзвичайно любив Львів», — Антон Нікулін, заслужений тренер України.
З малих років Віктор захопився гімнастикою. Біля сарая він власноруч змайстрував перекладину і регулярно тренувався.
Уже за рік хлопець робив такі трюки, що ровесники та дорослі були шоковані. А у віці 19 років виконав норму майстра спорту. Це відкривало перед хлопцем величезні перспективи. Та всі плани порушила Друга світова.
Віктор пішов на фронт добровольцем, був в артилерійському підрозділі. Під Полтавою він був поранений в голову та потрапив до німецького полону.
Загалом пройшов через 17 концтаборів, зокрема Бухенвальд! Та в його змученому тілі не згасав дух переможця.
Працюючи на німецькій фермі, Віктор змайстрував поперечину й нишком відновив заняття. Він працював день і ніч, майже не їв, але тренувався з мрією повернутися до великого спорту.
Коли німці відступали, Віктора та інших полонених перевели на баржу, яку покинули в боях. На баржу випадково натрапили англійці, які звільнили полонених.
Коли в листопаді 1945 Віктор повернувся додому, важив усього 40 кг, його не впізнала рідна мати. Знайомі думали, що він тепер зможе працювати лише тренером, однак Чукарін жадав перемог.
Читайте також: Ми лікуємо захисників «Азовсталі». Як працює перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь? Інтерв’ю із засновником проєкту
І вже через рік він взяв участь у чемпіонаті СРСР з гімнастики. Але посів тоді лише 12 місце. Невдача лише розпалила його. І через три роки, у 1949-му, Чукарін стає чемпіоном УРСР.
А ще через три роки виграє Олімпійські ігри в Гельсінкі: бере 4 золоті та 2 срібні медалі. Далі були перемоги на Чемпіонаті світу в Римі, на Олімпіаді в Мельбурні: Віктор шокував світ.
Один із рекордів, який досі ніхто не подолав, він поставив на Міжнародному фестивалі в Берліні. Чукарін набрав 118,85 бала із 120 можливих.
Українці називали його Львівським літуном з Донеччини, а суперники визнавали: Віктора не перемогти.
На запитання, з чим можна порівняти радість перемоги, Віктор відповідав дуже чуйно.
«Складне таке запитання, але я б його порівняв з народженням дитини в сім’ї», — Віктор Чукарін, багаторазовий чемпіон Олімпійських ігор.
Зі світового спорту Віктор Чукарін пішов непереможеним і став викладачем Львівського інституту фізкультури. Він тренував збірну УРСР, підготував понад 30 майстрів спорту.
Однак жоден із учнів та інших спортсменів не зміг перевершити досягнення легендарного атлета. 25 серпня 1984 року Віктора не стало. Його поховали на Личаківському кладовищі у Львові. А його легендарне ім’я носять вулиці в Маріуполі та Львові.
Також дивіться відео про легендарну дисидентку, яку за відважну боротьбу назвали козацькою матір’ю.
Суспільство

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмирічного немовляти.
Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.
Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.
Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»
Суспільство

Українські науковці, які прямують з Антарктики до Чилі на криголамі «Ноосфера», у березні 2025 року запустили інноваційне обладнання для підводних вимірювань — агробуї. Наразі вчені отримали від них перші листи із результатами досліджень.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Що досліджували науковці
Українські вчені запустили шість агробуїв, які не мають двигунів та рухаються за течією. Прилади визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Після вимірювань вони через супутник передають ці дані разом із координатами GPS на електронну пошту.
Днями науковці отримали перші листи з інформацією від усіх пристроїв, які мандрують за різними течіями в Південному океані.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
Разом із цим дослідники на «Ноосфері» провели додаткові океанографічні вимірювання у трьох точках за маршрутом запуску буїв. Завдяки цьому вони отримали більш точну та розгорнуту інформацію про океанські течії. Тепер вчені мають дані про розсіювання світла, кисень, pH, флюоресценцію для фітопланктону та каламутність води на глибині до тисячі метрів.
«Отримані дані дозволяють краще зрозуміти динаміку течій у цьому регіоні, характеристики шару, який містить води з льодовиків, та переніс тепла в Південному океані», — вказала океанографиня НАНЦ Наталя Шепель.
Ці дослідження проводять в межах проєкту OCEAN ICE програми ЄС «Горизонт Європа».



Нагадаємо, що українські полярники вперше провели синхронне дослідження атмосфери (ВІДЕО).
Фото: Юрій Шепета, НАНЦ
Суспільство

Після атаки військового шпиталю у Харкові дроном «Шахед» у закладі відновили проведення операцій. Росіяни поцілили у шпиталь 29 березня 2025 року.
Про це повідомили у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.
«Внаслідок нічного влучання “Шахеда” у шпиталі постраждали пацієнти і персонал, були пошкоджені кілька корпусів. Але нині в операційних, які зазнали руйнувань від вибухової хвилі, вже відновилися операції. Шпиталь не може зупинити надання допомоги і лікування пацієнтів ані на хвилину»‚ — написали на сторінці закладу.
У госпіталі не оголошують збір на відновлення закладу, наразі там сподіваються впоратися з цим власними силами.
Читайте також: СБУ та ГУР доправили гелікоптером хвору дівчинку до Києва, чим врятували їй життя
Начальник шпиталю Едуард Хорошун зазначив, що це не вперше росія обстріляла будівлю.
«У черговий раз російська федерація здійснила злочин — використала летальну зброю проти лікувального закладу. У черговий раз, бо госпіталь обстрілюється не вперше. Це акт тероризму», — вказав Хорошун.
Нагадаємо, що військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка шпиталю