Суспільство
У Запоріжжі з’явилася нова історична локація – винний льох
На території Туристичного комплексу Кінного театру у Запоріжжі, з’явилася нова історична локація – винний льох.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.
Зазначається, що у козаків міцні напої були необхідною компонентою деяких воїнських іспитів та посвячувальних обрядів, під час яких воїна або кандидата у воїни перевіряли та проводили тестування.
Мета цієї перевірки була – з’ясувати, чи здатен чоловік у хмільному стані адекватно реагувати на навколишню обстановку, зберігаючи при цьому бойові, фізичні і психічні якості.
Читайте також: «Мозок як у тумані». Що таке синдром хронічної втоми, чим він небезпечний та як уникнути
На перший погляд, це був суто «академічний» інтерес, адже у військових походах алкоголь заборонявся, і там не мало ніякого значення, чи здатен козак, добре хильнувши, до адекватних дій.
Організатори пишуть, що «Тест» – це була перевірка, чи годиться чоловік взагалі до важких козацьких справ, чи можна йому довіряти у складній ситуації? Хто перед тобою – особистість із залізними нервами, яка вміє «зібрати волю в кулак» за будь-яких обставин і на яку можна беззастережно покластися у критичний момент? Чи фізично слабкий парубок із благенькою вдачею, який після двох-трьох чарок верзе казна-що і не може пройти десять кроків, щоб не впасти?
Читайте також: Своя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства
Нині кожен з відвідувачів Кінного театру Запорозькі козаки та Музею Українського побуту може спуститися до винного льоху, та відчути себе справжнім козаком!
Читайте також: «Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?
Нагадаємо, Укрзалізниця запускає електричку з вагонами для перевезення велосипедів.
Як ми повідомляли раніше, на Хортиці запрацював єдиний туристичний квиток.
Усі фото: facebook.com/zaporozhskiekozaki.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі