Суспільство
У замку на Закарпатті з’явився новий арт-об’єкт (ФОТО)
У Чинадіївському замку, що на Закарпатті, презентували арт-об’єкт “Серце Сент-Міклоша”.
Про це сказав директор агенції регіонального розвитку “Закарпаття” Михайло Данканич. Це 10-тий артоб’єкт в області, передає Суспільне.
”Над виготовленням арт-об’єкту “Серце Сент-Міклоша” ковалі працювали близько трьох тижнів, — каже орендар Чинадіївського замку Йосип Бартош.
Читайте також: Під час реставрації закарпатського замку відкопали досі невідомий підвал (ФОТО)
Арт-об’єкт вирішили зробити у формі серця, щоб показати суть цього замку – кохання. Серце зайняло тут своє належне місце, бо через нього видно все: і замок, і парк, який був закладений 1749 році.
Арт-об’єкт встановили в межах проєкту збереження замку Сент-Міклош та Середнянського замку. Вибір саме композиції у формі серця став не випадковим, адже стіни замку Сент-Міклош стали свідками історії великого кохання – княгині Ілони Зріні та графа Імре Текелі, яке зародилося саме тут. Такі події додають цьому місцю своєрідного шарму та загадковості.
Арт-об’єкт встановили в межах проєкту збереження замку Сент-Міклош та Середнянського замку. Вибір саме композиції у формі серця став не випадковим, адже стіни замку Сент-Міклош стали свідками історії великого кохання – княгині Ілони Зріні та графа Імре Текелі, яке зародилося саме тут. Такі події додають цьому місцю своєрідного шарму та загадковості.
Читайте також: У мережі показали дивовижний Невицький замок восени (ВІДЕО)
“Ідея і тематика цього замку пов’язана з тематикою кохання, навіть фестиваль флористів називається “Кохання у Сент-Міклоші”. Ми поспілкувалися з Бартошом і вирішили, що це має бути серце. Він з дружиною намалювали ескіз, як він має виглядати, і на основі нього ковалі виготовили серце”, — директор агенції регіонального розвитку “Закарпаття” Михайло Данканич.
В межах грантового проєкту Асоціації Єврорегіон “Карпати-Україна”, що фінансується з обласних бюджетів чотирьох областей — Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької — на арт-об’єкт витратили близько 22-х тисяч гривень.
Фото: Михайло Данканич
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі