

Економіка і бізнес
У Вінниці фірма виготовляє «антиковідні» кулі на експорт (ФОТО)
У Вінниці компанія «Новітня сенсорна освіта» виготовляє «антиковідні» кулі та експортує їх в усі куточки світу – Велику Британію, Саудівську Аравію, Австралію, США, до країн Європейського Союзу.
Про це пише vinnitsa.info.
Компанію, що виробляє конструкції для ресторанів, готелів, сферичних кінотеатрів, мобільних планетаріїв, заснувала подружня пара Ігор Мельничук та Вікторія Нікітчук.
Читайте також: Сонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії
«Ми з дружиною Вікторією є співзасновниками компанії «Новітня сенсорна освіта» і вже протягом 7 років займаємось виробництвом геодезичних конструкцій та проекційних систем, які користуються популярністю у всьому світі. Виготовляємо кілька різних видів куполів – надувні, каркасні і безкаркасні», – розповідає Ігор Мельничук.
Надувні куполи
Надувні куполи – це легкі в установці і використанні конструкції. Їх активно застосовують в освітніх або розважальних цілях – у школах, університетах, дитячих садочках, обсерваторіях.

У Вінниці такий планетарій вже є у приватній школі Дельфін. До речі, вінницький планетарій також був переобладнаний.
Каркасні куполи
Геодезичні каркасні куполи мають сталевий або алюмінієвий каркас і спеціальне ПВХ або тканинне покриття. Це досить популярна конструкція, яка активно використовується в ресторанному, готельному бізнесі, для кемпінгу, для портативних шоурумів і фудкортів, проведення конференцій і весіль.

Читайте також: Збираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA
Розміри куполів можуть бути від найменших, діаметром в 3 метри до максимально великих 35-40-метрових конструкцій в діаметрі. Замовляли такий купол і в Саудівську Аравію у 2019 році. Для спільного проекту з Nokia, із запуску 5G мережі.
Безкаркасні куполи
Безкаркасні куполи, які нині використовуються як «антиковідні» сфери компанія розробила ще в 2018 році. Це прозора безрамна конструкція Sota(Honey)Dome, що дозволяє перебувати на вулиці у будь-яку пору року в теплі і затишку. Але найбільш популярною вона стала у 2020 році, коли почалась пандемія коронавірусу і виникла потреба у ізоляції відвідувачів.

Популярність українських куль
Найперший запит такої конструкції був влітку 2020 року для проведення весілля в одному із заміських комплексів Великобританії. Гостей похилого віку розмістили саме у таких кулях для кращого захисту. Ці кулі викликали неймовірний ажіотаж. Кафе і ресторани почали замовляти їх для своїх закладів у всьому світі.
«Вже взимку цього року ми встановили наші прозорі кулі в італійському ресторані Sisi у місті Дніпро та в ресторані Beatriche – Pasta e Vino у Вінниці. Для нас це найбільша гордість і перемога – коли наші розробки оцінили не лише за кордоном, а й в нас, в Україні. Кулі стали родзинками ресторанів, в них із задоволенням проводять дні народження, романтичні побачення і фотозйомки», – каже Ігор.
Читайте також: Як молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka
Нагадаємо, компанія «Тана» з Луганщини виготовлятиме біорозкладний посуд.
Як ми повідомляли раніше, в Україні виготовили першу партію екологічного скотчу.
Усі фото: vinnitsa.info.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay