

Економіка
Компанія «Тана» з Луганщини виготовлятиме біорозкладний посуд
Підприємство «Тана» в Луганській області вироблятиме нові види продукції: біорозкладні та вогнетривкі полімери.
Про це повідомили у пресслужбі Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» у фейсбуці.
Нове виробництво налагодять упродовж трьох років. Зазначається, що для цього фахівці «Тана» взяли участь у навчанні зі стратегічного планування.
Також навчальні сесії з розробки стратегії підприємства сприяли посиленню команди та підвищенню навичок планування.
«Під час навчання ми по-новому подивилися на своє виробництво, згуртували команду, покращили навички з планування. Наша задача на виробництві – виготовлення нової продукції екологічного напрямку», – сказав директор підприємства Сергій Войтюк.
Він наголосив, що у світі продукція з біорозкладних матеріалів набуває дедалі більшої популярності, це стає трендом. Українським компаніям важливо долучитися до цього процесу, щоб вийти на нові ринки, опанувати напрямки, яких до цього не було.
Читайте також: Збираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA
Виробництво буде з компонентів пшениці, кукурудзи, картоплі. Для цього потрібно закупити обладнання – екструдери, які подрібнюють сировину. У компанії зараз думають над тим, як самостійно виготовляти біопосуд. Іншим варіантом є реалізація композитної сировини вже діючим виробникам.

На підприємстві підрахували, що окупність цього проєкту становитиме два роки.
Довідка
«Тана» – провідне підприємство хімічної галузі в Луганській області. Компанія сповідує чесне і прозоре ведення бізнесу, етичні стосунки з працівниками, має добре організовані виробничі та аналітичні процеси.
Читайте також: На Львівщині зведуть крохмальний завод
Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей». Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру.
Нагадаємо, оголосили гранти для громад на реінтеграцію українських ветеранів.
Як ми повідомляли раніше, USAID почав приймати заявки на гранти у межах підтримки економіки Донбасу.
Усі фото: facebook.com/ERAUkraine.

Економіка

Український сервіс доставки їжі і продуктів Rocket у четвер, 15 квітня, почав роботу в столиці Нідерландів — Амстердамі.
Нідерланди стала другою серед десяти європейських держав, де Rocket планує почати роботу вже у цьому році.
З початком роботи в Нідерландах, сервіс Rocket розширив свою присутність до трьох країн. Крім України, кур’єри з помаранчевими рюкзаками доправляють замовлення у столиці Кіпру — Нікосії.
Як розповіли у компанії, вже відточені технічні нюанси та багатомовність мобільних застосунків.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Окрім того, Rocket не припиняє активний розвиток в Україні. У середу, 14 квітня помаранчеві рюкзаки з’явились у Білій Церкві на Київщині.
Всього ж в Україні покрито вже 28 міст, серед яких 18 обласних центрів.

Про компанію
Rocket — український сервіс доставки, заснований у 2018 році як Raketa. З виходом на міжнародний ринок компанія змінила назву на Rocket. Нині кур’єри Rocket доставляють замовлення у 28 українських містах, а також в столицях Кіпру та Нідерландів. У планах на 2021 рік – запустити доставку Rocket у 10 європейських країнах.
Читайте також: Сонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії
Нагадаємо, «Сільпо» запускає доставку продуктів літаками.
Як ми повідомляли раніше, Raketa відкриває віртуальний фудхол. В одному замовленні можна брати страви різних закладів.
Головне фото: ain.ua.
Економіка

Фермерське родинне господарство «Екосвіт» на Сумщині пропонує унікальні товари з конопель, пише ukrinform.
Зокрема фермери Юрій та Ірина Колесники навчилися виробляти з конопляного насіння протеїн, сир, олію, борошно, висівки, лущене насіння, халву, майонез, конопляну сіль і навіть ікру.

Господарство співпрацює з глухівськими інститутом луб’яних культур та активно просуває технології переробки конопляного насіння.
Читайте також: Взуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло
За словами керівника господарства, Юрія Колесника, робить це, щоб відродити коноплярство й розвіяти асоціативне сприйняття рослини коноплі, як сировини для виготовлення наркотику марихуани.

Нині господарство перебудовує свою діяльність на подальшу розробку та продаж устаткування для переробки конопляної продукції. Створенням та модернізацією існуючих зразків останнього фермер займається особисто.
Читайте також: Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям
За словами Юрія Колесника, замкнутий цикл у коноплярстві потребує використання щонайменше двох десятків видів різної техніки та обладнання.

Презентувати свої напрацювання Колесник планує наступного року на демонстраційному полігоні, де покаже весь виробничий процес, від вирощуванні конопель — до переробки.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Нагадаємо, майстриня виготовляє піали, з яких козаки пили турецьку каву.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині ініціативний педагог відкрив майстерню гончарства.
Усі фото: facebook.com/ekosvit.hemp.
Економіка

Арабська компанія AAZ TRADING CO має намір інвестувати $1,5 млн у видобуток в Житомирській області бурого вугілля та виготовлення з нього органічних добрив.
Про це у фейсбуці повідомив голова Житомирської обласної держадміністрації Віталій Бунечко.
За його словами, буре вугілля не має перспектив для використання як палива, але може стати основою для створення вертикально інтегрованої компанії з декількох підприємств, яка виготовлятиме продукцію для потреб аграріїв України, ЄС та арабських країн.
Інвестиційний проєкт знаходиться на стадії розробки відповідних документів. Інвесторам потрібна підтримка державних органів влади у вирішенні земельних питань.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Ділянка, що необхідна для геологічного дослідження та видобутку бурого вугілля, не має визначеного власника. Підприємства, які нею володіли, були ліквідовані, тому наразі ОДА докладе зусиль для оформлення належних документів, аби «AAZ TRADING CO» розпочала реалізацію проєкту вже цього року.
Довідка
Компанія ААЗ ТРЕЙДІНГ КО створена в 1994 році. Проводить діяльність у таких сферах підприємництва, як нерухомість, будівництво, загальна торгівля, аграрна сфера, пасажирські, вантажні та авіаперевезення.
Нагадаємо, американська VR Capital інвестує €75 млн у вітропарки Одещини.
Як ми повідомляли раніше, український екостартап Effa залучив $500 тис. інвестицій.
Головне фото: ns-plus.com.ua.