

Суспільство
У супермаркетах України з’являться вертикальні ферми для вирощування зелені
Ізраїльський стартап, що розробив систему вертикального землеробства, підписав угоду з міжнародним сільськогосподарським дистриб’ютором про розміщення своїх установок в мережах супермаркетів по всій Україні.
Про це пише Агровері.
«На початку 2021 року компанія Vertical Field реалізує пілотний проект в національній мережі супермаркетів Varus, а потім розшириться на інші мережі. Varus керує 95 магазинами в 25 містах і щодня привертає близько 260 тис. клієнтів», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Вікіпатруль: як група українських активістів бореться з пропагандою у Вікіпедії
Зазначимо, що ґрунтові установки Vertical Field складаються з окремих блоків рослин, які можна перебудувати за бажанням для вирощування місцевих овочів. Ця зелена стіна підходить для вирощування овочів в магазинах, офісах і багатоквартирних будинках або в будь-якому місці в міських районах, де мало місця, але багато стін.
«Продукти, вирощені з нашою допомогою, не містять пестицидів, виробляють менше відходів, ніж традиційне сільське господарство, і використовують на 90% менше води, вирощуючи в точних кількостях в контрольованому середовищі з більш короткими циклами вирощування», — розповідають у компанії.

Крім того, ферми є модульними, розширюваними і переміщуються, з повністю автоматизованим управлінням урожаєм і стерильним середовищем, яке вимагає значно меншого контакту з людьми.
Наразі пропонуються такі культури, як салат, базилік, петрушка, капуста і м’ята, все за конкурентоспроможними цінами.
«Одне з відкриттів, яке з’явилося під час кризи COVID-19, – це потреба розробки рішень, які дозволять міським жителям отримати доступ до здорової їжі з мінімальним втручанням людини і без залежності від транспортування і доставки з віддалених місць.
Читайте також: «Не для нього, а для себе» — як у fem.bra створюють феміністичну білизну
Проєкт у майбутньому буде дуже корисним суспільству, оскільки впровадження інноваційних та власних технологій вертикального вирощування продуктів для міської екосистеми – це новий рівень в Україні.
Нагадаємо, на Запоріжжі вирощують рідкісні рожеві банани.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині фермери вирощують елітних кіз і проводить майстер-класи по доїнню.
Усі фото: east-fruit.com.

Суспільство

У Києві рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з представниками служби льотного складу провели спільні навчання на борту літака АН-225 «Мрія».
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС у фейсбуці.
«Рятувальникам розповіли і показали особливості конструкції літака АН-225 «Мрія», аварійні люки і виходи, місця розташування первинних засобів пожежогасіння», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рятувальники відпрацювали вправи з екстреної евакуації борт-інженерів за допомогою надувного трапу через аварійні люки літака.
Читайте також: Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)
Також потренувалися евакуювати льотний екіпаж через запасні евакуаційні виходи безпосередньо з кабіни літака.

Нагадаємо, рятувальники нагородили 4-річну киянку «За добру справу».
Усі фото: facebook.com/MNS.GOV.UA.
Суспільство

В останні вихідні травня – 29 і 30 числа – на Прикарпатті організують фестиваль дельтапланеризму «Свято неба».
Про це повідомив керівник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун у фейсбуці.
За його словами, Дністровський регіональний ландшафтний парк та «Гірський рятувальний центр» вирішили, що фестивалю – бути.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
«В останні вихідні травня, в Одаєві або Ісакові (все залежить від напрямку вітру) відбудеться Свято Неба: wings of freedom», – написав Ковтун.
Він зазначив, що кожен може долучитись до організації фестивалю.

Свято Неба: крила свободи – фестиваль для тих, хто захоплюється польотами парапланеристів і дельтапланеристів над Дністровським каньйоном, літав чи бажає політати в тандемі з професійним інструктором або просто любить небо.
Нагадаємо, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Як ми повідомляли раніше, у Луцьку на вихідних проведуть кликун-квест.
Головне фото: kpi.ua.
Суспільство

Компанія «Шепард Поділля» в селі Михайлючка Хмельницької області має намір розширюватися і збільшити кількість овезь із 2 тисяч до 10 тисяч.
Про це пише Аgroportal.
Відзначається, вартість всього проєкту на 10 тис. голів становить 45 млн грн — це власні інвестиції компанії та інвестиції ОАЕ.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків

Про породу овець
Романовська порода овець виведена в 18 ст. Романівські вівці слід стригти 3 рази на рік. Шерсть використовується переважно в валяльному виробництві.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Нагадаємо, на Прикарпатті відкрили ферму кіз зааненської породи.
Головне фото: smartagrotrend.com.