

Суспільство
У музеї авіації готують до відкриття нову ексклюзивну експозицію (ФОТО)
У Києві Державний музей авіації ім. О.К. Антонова планує відкриття нової постійної експозиції в літаку Іл-62, присвяченої історії створення «чорних скринь» та магнітофонів для космічних польотів.
Про це повідомили у пресслужбі музею.
Серед експонатів можна побачити зразок першого радянського магнітофона для космічних польотів «Звезда», який записав епохальну фразу Ю. Гагаріна «Поехали!». Магнітофони цієї моделі використовували під час усіх космічних польотів від Білки та Стрілки до Олексія Леонова. Ще один унікальний експонат — магнітофон «Звезда-64» для штучних супутників Землі, представлений у двох модифікаціях та доповнений пультом для налаштування.

Місячний магнітофон «Малыш», який використовувався у всіх «Союзах», та його вдосконалена версія «Пигмей», створена спеціально для експериментального польоту «Союз-Аполлон», — також серед унікальних експонатів майбутньої експозиції.

Історія становлення та розвитку бортових магнітофонів прослідковується в колекції радянського періоду:
- магнітофон МС-61 (перша «чорна скриня» для літака), призначений для запису мови з приймача,
- бортовий пристрій збору звукової інформації «МАРС-БМ»,
- бортовий мовний реєстратор «Опал-Б»,
- «чорні скрині» МСРП-12–96,
- «Квадрат-Б» (для літаків Ан-124 «Руслан» та Ан-225 «Мрія»).
Бортовий магнітофон «Арфа» для літака Ту-144 експонується у двох варіантах: наземному та бортовому.

А ще відвідувачі побачать чотири зразки іноземних «чорних скринь»: два французьких, американський та «родзинку» — «чорну скриню» зі збитого в 1960 році над територією СРСР американського літака-розвідника U-2, пілотованого Френсісом Гері Пауерсом.
Читайте також: «Тварини летять до нас через паркан». Як живе найбільший в Україні притулок для тварин
Більша частина цієї унікальної та однієї з найбагатших на пострадянському просторі колекцій була передана музею заступником Голови Правління АТ «НДІ ЕМП» з питань захисту інформації Олександром Петровичем Провозіним.
Читайте також: Час планувати! Шість незвичайних планерів від українських брендів
Нагадаємо, про киянина-авіатора Ігоря Сікорського знімуть фільм.
Як ми повідомляли раніше, з висоти пташиного лету показали найвищу споруду в Україні.
Усі фото: aviamuseum.com.ua.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими