

Суспільство
Час планувати! Шість незвичайних планерів від українських брендів
Вже час задуматись про те, щоб написати плани на Новий рік та підбивати підсумки Старого. А для цього вам потрібен крутий блокнот. Але де ж купити планери, які виглядатимуть стильно та ще й прослужать довго. У нас є відповідь — в українських виробників. Ми підібрали для вас шість варіантів наших крутих брендів, де ви можете купити планер. Повірте, у таких щоденниках хочеться писати кожного дня.
1. Tse Tobi – особливі планери з чорними сторінками

Це український бренд канцелярії, який справді створює особливі речі. Тут можна придбати креативний блокнот для планування та підвищення власної ефективності. У Tse Tobi ви не знайдете нудних планерів — лише креативна та зручна канцелярія. Блокнот бренду допомагає планувати і кидати собі виклики — тут є і списки подорожей і книг, щоденний планер, трекер щоденних звичок, челенджі на 21 день., SWOT-аналіз особистості. А найголовніше — стильні чорні сторінки, біла гелева ручка та футляр у подарунок.
Крім того, у Tse Tobі можна придбати відривні календарі. Але це не такі, які висіли у кожній хаті ще 10 років тому, а справжні корисні помічники. Бренд виготовляє корисні календарі, які мають 365 сторінок з особливою фразою на кожен день та стильними ілюстраціями.
Читайте також: Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні
Уявіть собі, що на створення одного проєкту йде 6 місяців. Засновниця бренду Ірина Пурицька детально працює над текстом, підбирає ілюстрації в єдиному стилі та продумує верстку. Так і з’являються особливі речі.
Ціни: планер – 500 грн, календар 325 грн.
2. Nuka – вічний блокнот
Де купити планер, який прослужить вам вічно? Так-так, такий є в українського бренду Nuka, засновниками якого є школярі Катя Михалко, Микита Владикін та студент Євген Шило. Вони 9 місяців розробляли вічну канцелярію у гаражі батьків. А на початку 2019 року їм вдалось зібрати на Kickstarter $20 000.
Блокнот не рветься та не намокає при контакті з вологою, а всі записи можна стерти спеціальними серветками чи антисептиком. Зручно, правда? Записи з блокнота можна сканувати за допомогою додатку nuka та зберігати у цифровому вигляді. А у комплекті до такого планера йде олівець, який зроблений зі сплаву 5-ти металів, не тупиться і не списується. В такому блокноті можна писати плани не на один рік!
Де купити: сайт
Ціни:1500 грн
3. Планер-конструктор від BilkaBook

Це український виробник блокнотів, планерів та скетчбуків. Свою історію бренд розпочав з виготовлення софтбуку — блокнота у м’якій обкладинці. А тепер тут можна вибрати різні обкладинки — шкіра, італійська екошкіра, водовідштовхувальна тканина. Крім того, ви можете обрати і сторінки — тижневі чи щоденні, чисті чи в лінію, для цілей чи важливих дат, список книг чи трекер звичок.
Бренд BilkaBook створила Олена Ткаченко у 2014 році. Опинившись у декреті, жінка власноруч зробила для сина фотоальбом у стилі скрапбукінг. А потім вирішила перетворити улюблену справу у бізнес.
Де купити: сайт
Ціни: 500 грн.
4. Блокноти “Gifty” від українських ілюстраторів

Усі ж знають найпопулярнішого в Україні Гуся? Він є і у метро, і на білбордах, і на чашках, і на блокнотах. У Gifty можна придбати яскраві та зручні планери, де достатньо місця для запису всіх ваших зустрічей і справ протягом дня. Улюблений персонаж прикрасив планер “Гусь організований” – це і блокнот-конструктор, і записна книжка, і трекер звичок. Три в одному від ілюстратора Надійної та українського виробника подарунків Gifty. А у подарунок до планера йдуть наліпки для оптимізації розділів та набір стікерів.
Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів
“Основна місія нашого магазину подарунків — зробити мистецтво доступним! Художні роботи повинні прикрашати твій день, твій простір і радувати тих, кого ти любиш. Саме так ми хочемо популяризувати українських ілюстраторів, тому що вони нереально круті!”, – кажуть засновники бренду Gifty.
Крім того, тут можна придбати календарі, екосумки, фартухи, чашки, постери, наклейки, листівки з гарними ілюстраціями, наповненими душею, гумором та змістом.
Де купити: сайт
Ціни: в середньому, 400 грн.
5. Планери на 180 градусів від Manuscript

Це перший в Україні виробник скетчбуків та блокнотів з відкритим сплетінням. Тобто усі вироби можна розкривати на 180 градусів і вони не закриваються у непотрібні моменти.
“Максимальна зручність у використанні та естетичне задоволення — ось два правила яких ми дотримуємось при створенні своєї продукції”, – кажуть засновники бренду Manuscript.
Естетичне задоволення, про яке кажуть засновники, досягається шляхом підбірки та осмислення творів видатних майстрів мистецтва у тематичній серії. Кожна серія має свою історію, сюжет і посил. Блокнот від Manuscript служить прекрасним робочим інструментом для дизайнерів та програмістів, а також є модним аксесуаром.
Де купити: сайт
Ціни: 100-300 грн.
6. Orner – інстаграмні блокноти

Ці планери ви точно бачили на просторах Інстаграму. Адже вироби українського бренду Orner виглядають дуже стильно та яскраво. На сторінці бренду можна придбати три види недатованих щоденників – Just plan it, I HAVE A PLAN і т I HAVE A PLAN міні формату А5. Такий яскравий планер подарує гарний настрій та натхнення своєму власнику, адже має безліч кольорів — рожевий, лавандовий, м’ятний, чорний.
Читайте також: Купуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники
У блокноті від Orner можна писати не тільки свої плани та розклад, а й планувати подорожі та походи в кіно, заповнити дошку бажань та пройти анкету з питаннями про себе. А доповнюють це все картинки від топових українських ілюстраторів та кумедні наліпки.
Де купити: сайт
Ціни: 249–499 грн.
Суспільство

Рей та Хаку з Одеси і Мрія з Києва — такі імена носять чотирилапі, що допомогають надзвичайникам шукати людей на місцях російських обстрілів.
ДСНС поділилася фото собаки-рятівниці, а United24 поширили відео з рятувальних місій.
На місцях російського удару в Києві спільно з рятувальниками працює бельгійська вівчарка Мрія. Під час пошукових робіт собака обстежує зруйновані території та робить позначення саме там, де доцільніше зосередити пошук загиблих під завалами. Як розповідають працівники ДСНС, спеціально треновані службові собаки допомагають фахівцям значно скоротити пошук людей на місці трагедії.
Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки
В Одесі після масованої нічної атаки рф цілий день працювали Рей та Хаку.
«Собаки-помічники – герої рятувальних місій після російських атак. Разом зі своїми кінологами вони шукають людей, які опинилися під завалами, — прокоментували роботу ДСНС із чотирилапими в United24 та додали: — Те, що ви робите, – це надзвичайно».


Нагадуємо, що 16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ДСНС України
Суспільство

Узимку 16-річна студентка з Кривого Рогу Ольга Лактіонова витягла з води дівчинку, що провалилася під кригу. Тіла двох братів урятованої дитини надзвичайники змогли знайти лише за дві доби. За свій вчинок Оля отримала державні нагороди від президента та міністра внутрішніх справ.
Про це повідомляє Міністерство Внутрішніх справ України.
Ризик заради порятунку
13 лютого на річці Інгулець четверо дітей гралися на кризі, коли та розкололася — двоє братів та їхні сестри провалилися. Оля впізнала своїх знайомих і побігла допомагати.
Дівчина розповіла, що взяла імпровізований пліт, вхопилась за нього та почала плисти на порятунок і сама ледь не втонула, коли цвях, що стирчав у дошці, зачепився за її одяг. На поверхні води Оля змогла втримати 12-річну Віолетту, яка до цього провалилася під кригу. Місцеві жителі допомогли витягти обох дітей.
Читайте також: В Україні вперше вручили дітям відзнаку «Майбутнє України»: хто отримав нагороду (ФОТО)
За допомогу дітям Ольгу Лактіонову нагородили відзнакою Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Також дівчині присвоїли нову нагороду «Майбутнє України»від президента.


Нагадуємо, що 10-річна дівчинка з Одеси врятувала маму під час масованої атаки «Шахедів» (ВІДЕО).
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України
Суспільство

Філіп Котлер перевернув світове уявлення про маркетинг і вписав себе в історію. Його книжки розлітаються по світу, а студенти завдяки його знанням опановують навчальні дисципліни. Та чи знаєте ви, що цей маркетолог — син українців?
ШоТам дослідили його біографію та розповідають, як Філіп став батьком сучасного маркетингу.
Емігранти, що шукали кращої долі у Штатах
Філіп Котлер народився в 1931 році в Чикаго, США, але з Україною його пов’язують батьки — Моріс Котлер (Котляревський) і Бетті Бубар. Різні джерела подають місця їхнього народження по-різному: начебто обоє були з Чернігівської області, або ж батько з Ніжина, а мама з Бердичева.
Але факт лишається таким, що двоє молодих мігрантів у 1917 році шукали кращої долі за океаном, а врешті знайшли одне одного, створили сім’ю та дали життя майбутньому цілої галузі. Крім Філіпа, у Бетті та Моріса народжуються ще двоє синів. Котлер пригадує, що тато хотів, аби всі троє стали атлетами, але в жодного спортивна кар’єра не склалася. Пізніше батько таки сказав, що пишається своїми синами, попри те, що ті обрали інші шляхи. Молодший Ніл став професором і дослідником політичних наук, середній Мілтон — бізнесменом, а найстарший нащадок Котляревських зробив величезний вклад у маркетинг як галузь.
Кар’єра та перша книжка для студентів
Філіп Котлер ще з дитинства думав, яку професію йому обрати. Хлопчик любив читати і фантазував про своє майбутнє, приміряючи різні кар’єрні ролі.
«У дитинстві, коли чув про людину, яка зробила щось цікаве, одразу ж теж хотів цим займатися. Коли читав статтю про астронавта, хотів ним стати. Про Ейнштейна — хотів бути вченим і математиком. Коли ознайомився з біографією Лінкольна, мріяв потрапити у світ політики», — пригадує Філіп Котлер свої ранні роки.
Але його вибір зупинився на економіці, тож магістерський ступінь він отримав у Чиказькому університеті, а докторський — у Массачусетському технологічному. Потім почав викладати, і написав першу книжку саме для занять зі студентами — «Менеджмент маркетингу. Аналіз, планування та контроль» (1967). Але вона вийшла за межі класу та стала бестселером — її переклали на понад 25 мов. На зараз у Філіпа Котлера вийшло вже близько 100 книжок.
Зробити світ кращим
У чому ж полягає основна ідея економіста та чому його вважають «батьком» сучасного маркетингу? За Котлером, маркетинг — це спосіб не просто продати товар чи послугу, а задовольнити потребу споживача й показати свої цінності.
«Хороша компанія пропонує відмінні продукти та послуги. Чудова компанія також це пропонує, але ще й прагне зробити світ кращим місцем», — писав науковець.
Тож дослідник запевняє, що бізнес мусить мати місію та дбати не тільки про прибуток, адже світ змінюється, а з ним і маркетинг.
«Мій вчитель Мілтон Фрідмен висловлював ідею: коли ви хочете виміряти успіх, вам треба мати одиницю прибутку. І якщо це є, то не хвилюйтеся про все інше. Але тепер все змінилося. Ми маємо практикувати сталість, і, на щастя, зараз компанії намагаються відновити ресурси, використати їх повторно, позбутися сміття», — казав Філіп Котлер під час лекції проєкту ReІnforceUA від Бізнес-школи МІМ.
У 2010 році він створив Всесвітній маркетинговий саміт (World Marketing Summit) — незалежну організацію зі штаб-квартирою в Торонто, що прагне завдяки маркетингу створити кращий світ для майбутніх поколінь.
Котлер та Україна
94-річний Філіп Котлер пам’ятає про своє українське коріння, хоч і народився в Штатах. У 2006 році він отримав звання Почесного доктора НаУКМА та прочитав у Могилянці лекцію.
А у 2022 році науковець висловив підтримку нашій державі та виступив з безоплатною онлайн-лекцією:
«Коли почалась війна проти вашої країни, я сподівався, що всі великі країни світу, як-то Індія та Китай, підтримають Україну. І був дуже розчарований, коли цього не сталося — вони захотіли бути нейтральними. Але також Сполучені Штати Америки та інші союзники мають вести переговори, в яких вони зробили недостатньо. Вони мають публічно говорити з тими країнами про те, що робить зараз росія».
Фото обкладинки: Branding Mag