Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“У молодих матусь має бути час попити каву”. Як працює сервіс “Кава-няня”

“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина

Коментарі

Опубліковано

“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова. Унікальність їхнього проекту – няні на годину. 

Сервіс допомагає не окопатися в підгузках до 18-ліття свого чада, при цьому зберегти соціальні зв’язки і залишатися в тренді відповідального батьківства.

Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова – засновниці сервісу “Coffee-nanny”. 
“Вирішили заснувати сервіс ще у вересні 2016 року, а через 2 тижні я дізналась, що вагітна, – каже Ольга. – Зрозуміла, що нікому буде сидіти з моєю малечею, тому із офіційним відкриттям не тягнули. Працювати почали вже 8 листопада 2016 року”. 
До цього проекту, Оля працювала маркетологинею, а Тетяна – вчителькою.

Для України – це новий тренд

Ми є трендсетерами у ніші і намагаємося робити крутий продукт. Придумали формат, який є економічно вигідним, адже не всі мають можливість чи бажання наймати няню на повний робочий день. Тому надаємо можливість скористатися послугами нянь у тому форматі, який зручний для клієнта: на кілька годин, у будь-якому місці і в будь-який час доби.

Сервіс доступний у семи містах України. Один із варіантів зв’язку – Facebook

Зараз наші послуги доступні для батьків із Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Тернополя, Рівного та Одеси. У кожному з цих міст працюють філіали фірми.

Читайте також: Як мама двох дітей у декреті заснувала швейний бізнес

Мамам у скруті підуть назустріч

Мінімальний час, який має оплатити клієнт/ка, щоб няня приїхала – 2 години. У нас “плаваючі тарифи”. Ціна часу няні залежить від кількості дітей, від часу доби, від обставин у яких мама. Якщо мама багатодітна, або у пошуку роботи, то йдемо на поступки.

Всередньому, одна няня може доглядати одночасно двох малюків.

Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

П’ять питань, які найбільше турбують батьків:

Няні можуть приходити лише до клієнта додому? А якщо є необхідність, щоб дитина була поза домом, чи маєте центри, в яких можуть перебувати малюки?

– Ми можемо бути де завгодно! Хоч у спортзалі або у коворкінгу. Із інноваційних послуг, у нас є “Штаби нянь” – це місце, як офіс, де мама/тато може працювати, а дитина буде поруч, під наглядом.

Що входить в обов’язки няні на годину?

– Наші няні виконують усе, що мама прописує у чек-листі: гігієна, режим, ігри, прогулянки, та звісно круті розвивашки. Ми не заохочуємо нянь до виконання функцій хатньої робітниці, бо перші кілька годин дитина знайомиться із нянею, і немає часу коли варити суп чи прати. Але ми завжди намагаємося поскладати іграшки після забавок із малечею та помити за ними посуд.

Сервіс залучає і чоловіків до догляду за дітьми

Хто може стати “кава-нянею”?

– Цілеспрямовані дівчата та хлопці, які розуміють чому вони підходять до нашого сервісу, а ми їм.

Вимоги до наших нянь: це фізично та психологічно здорова людина (що має бути підтверджено медичною справкою), вік від 18 до 25 років (бо цей вік більш мобільний).

Досвід роботи із дітьми не обов’язково має бути величезним, але він має бути. Бо тоді людина розуміє, що вона не злякається істерики чи чогось такого.

Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Із особистісних рис персоналу для нас важливі адекватність, порядність, настрій, із яким приходять на роботу. Няня має любити людей, не тільки дітей, адже ми працюємо і з мамами також. Наші няні – самі трохи діти, а значить вони світяться зсередини і хочуть вчитися новому.

Чи можуть нянями працювати матусі в декреті?

– У нашому сервісі був такий досвід, але він негативний. Бо своя дитина це все ж таки “фільтр” і твої міри виховання можуть відрізнятися від чиїхось. Коли маєш статус мами, особливо у декреті – можна допомагати іншим матусям, на якихось умовах. Але для нас цей досвід був не окей.

У Вас є спеціальні навчальні програми для персоналу. То ж що саме можуть Ваші няні?

– У нас навіть є свій методист, який розробив цю програму із уточненням нашого формату та правил. Наша методичка включає в себе такі розділи:

  • Етика роботи у сім’ї
  • Вікова психологія
  • Кризи та істерики
  • Календар розвитку дитини
  • Тихі та активні ігри
  • Вирішення конфліктів та суперечок між дітками
  • Ігри від 0 до 7 років
  • Техніка Безпеки.
Усі няні проходять спецкурси перед тим, як приступити до роботи з дітьми

Про сервіс:

Якщо клієнт/ка попросить, компанія може знайти постійну няню в родину. І на етап пошуку надається няня з сервісу зі знижкою.

Компанія має внутрішні правила, які бажано не порушувати. Проте “чорного списку”, який назавжди припинить співпрацю – немає.

Читайте також: “Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів

Алгоритм початку співпраці: усе можно зробити онлайн. Батьки заповнюють анкету Супер-мами чи Супер-тата. Отримують варіанти нянь, обирають, отримують документи няні. Далі знайомство, яке може проходити або в офісі, або на території малюка. До речі, останнє комфортніше для дитини.

Проект ламає стереотип, що діти – “відповідальність жінок”

Чоловіків і хлопців залучаємо, щоб вони теж були нянями. У нас були декілька разів такі доглядачі. І це було круто! Вони фізично можуть підкинути дитину вище чи довше бігати за ними. Вони круті й у зміні підгузків, а ще діти від них у захваті.

“Кава-няня” мають високу місію: зробити батьків ще щасливішими

Наш проект – феміністичний, бо дає змогу жінкам розвиватися. І не тільки мамам, а й няням – нашим молодим співробітницям.

За останні кілька років помітили тенденцію, що і чоловіки ідуть у декретну відпустку чи хоча б шукають няню. Останній рік взагалі став бумом татових викликів!

Читайте також: Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Бонус від компанії – бізнес-інкубатор для батьків у декреті

Це час і простір у наших офісах, де батьки мають можливість познайомитися з іншими клієнтами, які мають круті навички, знайти корисних для себе людей та дати нове життя якомусь проекту! Сервіс дає для цього площадку та няню на час зустрічей.

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі