Суспільство
“У молодих матусь має бути час попити каву”. Як працює сервіс “Кава-няня”
“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина
Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова – засновниці сервісу “Coffee-nanny”.
“Вирішили заснувати сервіс ще у вересні 2016 року, а через 2 тижні я дізналась, що вагітна, – каже Ольга. – Зрозуміла, що нікому буде сидіти з моєю малечею, тому із офіційним відкриттям не тягнули. Працювати почали вже 8 листопада 2016 року”.
До цього проекту, Оля працювала маркетологинею, а Тетяна – вчителькою.
Для України – це новий тренд
Ми є трендсетерами у ніші і намагаємося робити крутий продукт. Придумали формат, який є економічно вигідним, адже не всі мають можливість чи бажання наймати няню на повний робочий день. Тому надаємо можливість скористатися послугами нянь у тому форматі, який зручний для клієнта: на кілька годин, у будь-якому місці і в будь-який час доби.
Зараз наші послуги доступні для батьків із Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Тернополя, Рівного та Одеси. У кожному з цих міст працюють філіали фірми.
Читайте також: Як мама двох дітей у декреті заснувала швейний бізнес
Мамам у скруті підуть назустріч
Мінімальний час, який має оплатити клієнт/ка, щоб няня приїхала – 2 години. У нас “плаваючі тарифи”. Ціна часу няні залежить від кількості дітей, від часу доби, від обставин у яких мама. Якщо мама багатодітна, або у пошуку роботи, то йдемо на поступки.
Всередньому, одна няня може доглядати одночасно двох малюків.
Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі
П’ять питань, які найбільше турбують батьків:
Няні можуть приходити лише до клієнта додому? А якщо є необхідність, щоб дитина була поза домом, чи маєте центри, в яких можуть перебувати малюки?
– Ми можемо бути де завгодно! Хоч у спортзалі або у коворкінгу. Із інноваційних послуг, у нас є “Штаби нянь” – це місце, як офіс, де мама/тато може працювати, а дитина буде поруч, під наглядом.
Що входить в обов’язки няні на годину?
– Наші няні виконують усе, що мама прописує у чек-листі: гігієна, режим, ігри, прогулянки, та звісно круті розвивашки. Ми не заохочуємо нянь до виконання функцій хатньої робітниці, бо перші кілька годин дитина знайомиться із нянею, і немає часу коли варити суп чи прати. Але ми завжди намагаємося поскладати іграшки після забавок із малечею та помити за ними посуд.
Хто може стати “кава-нянею”?
– Цілеспрямовані дівчата та хлопці, які розуміють чому вони підходять до нашого сервісу, а ми їм.
Вимоги до наших нянь: це фізично та психологічно здорова людина (що має бути підтверджено медичною справкою), вік від 18 до 25 років (бо цей вік більш мобільний).
Досвід роботи із дітьми не обов’язково має бути величезним, але він має бути. Бо тоді людина розуміє, що вона не злякається істерики чи чогось такого.
Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття
Із особистісних рис персоналу для нас важливі адекватність, порядність, настрій, із яким приходять на роботу. Няня має любити людей, не тільки дітей, адже ми працюємо і з мамами також. Наші няні – самі трохи діти, а значить вони світяться зсередини і хочуть вчитися новому.
Чи можуть нянями працювати матусі в декреті?
– У нашому сервісі був такий досвід, але він негативний. Бо своя дитина це все ж таки “фільтр” і твої міри виховання можуть відрізнятися від чиїхось. Коли маєш статус мами, особливо у декреті – можна допомагати іншим матусям, на якихось умовах. Але для нас цей досвід був не окей.
У Вас є спеціальні навчальні програми для персоналу. То ж що саме можуть Ваші няні?
– У нас навіть є свій методист, який розробив цю програму із уточненням нашого формату та правил. Наша методичка включає в себе такі розділи:
- Етика роботи у сім’ї
- Вікова психологія
- Кризи та істерики
- Календар розвитку дитини
- Тихі та активні ігри
- Вирішення конфліктів та суперечок між дітками
- Ігри від 0 до 7 років
- Техніка Безпеки.
Про сервіс:
Якщо клієнт/ка попросить, компанія може знайти постійну няню в родину. І на етап пошуку надається няня з сервісу зі знижкою.
Компанія має внутрішні правила, які бажано не порушувати. Проте “чорного списку”, який назавжди припинить співпрацю – немає.
Читайте також: “Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів
Алгоритм початку співпраці: усе можно зробити онлайн. Батьки заповнюють анкету Супер-мами чи Супер-тата. Отримують варіанти нянь, обирають, отримують документи няні. Далі знайомство, яке може проходити або в офісі, або на території малюка. До речі, останнє комфортніше для дитини.
Проект ламає стереотип, що діти – “відповідальність жінок”
Бонус від компанії – бізнес-інкубатор для батьків у декреті
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі