Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“У молодих матусь має бути час попити каву”. Як працює сервіс “Кава-няня”

“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина

Опубліковано

“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова. Унікальність їхнього проекту – няні на годину. 

Сервіс допомагає не окопатися в підгузках до 18-ліття свого чада, при цьому зберегти соціальні зв’язки і залишатися в тренді відповідального батьківства.

Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова – засновниці сервісу “Coffee-nanny”. 
“Вирішили заснувати сервіс ще у вересні 2016 року, а через 2 тижні я дізналась, що вагітна, – каже Ольга. – Зрозуміла, що нікому буде сидіти з моєю малечею, тому із офіційним відкриттям не тягнули. Працювати почали вже 8 листопада 2016 року”. 
До цього проекту, Оля працювала маркетологинею, а Тетяна – вчителькою.

Для України – це новий тренд

Ми є трендсетерами у ніші і намагаємося робити крутий продукт. Придумали формат, який є економічно вигідним, адже не всі мають можливість чи бажання наймати няню на повний робочий день. Тому надаємо можливість скористатися послугами нянь у тому форматі, який зручний для клієнта: на кілька годин, у будь-якому місці і в будь-який час доби.

Сервіс доступний у семи містах України. Один із варіантів зв’язку – Facebook

Зараз наші послуги доступні для батьків із Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Тернополя, Рівного та Одеси. У кожному з цих міст працюють філіали фірми.

Читайте також: Як мама двох дітей у декреті заснувала швейний бізнес

Мамам у скруті підуть назустріч

Мінімальний час, який має оплатити клієнт/ка, щоб няня приїхала – 2 години. У нас “плаваючі тарифи”. Ціна часу няні залежить від кількості дітей, від часу доби, від обставин у яких мама. Якщо мама багатодітна, або у пошуку роботи, то йдемо на поступки.

Всередньому, одна няня може доглядати одночасно двох малюків.

Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

П’ять питань, які найбільше турбують батьків:

Няні можуть приходити лише до клієнта додому? А якщо є необхідність, щоб дитина була поза домом, чи маєте центри, в яких можуть перебувати малюки?

– Ми можемо бути де завгодно! Хоч у спортзалі або у коворкінгу. Із інноваційних послуг, у нас є “Штаби нянь” – це місце, як офіс, де мама/тато може працювати, а дитина буде поруч, під наглядом.

Що входить в обов’язки няні на годину?

– Наші няні виконують усе, що мама прописує у чек-листі: гігієна, режим, ігри, прогулянки, та звісно круті розвивашки. Ми не заохочуємо нянь до виконання функцій хатньої робітниці, бо перші кілька годин дитина знайомиться із нянею, і немає часу коли варити суп чи прати. Але ми завжди намагаємося поскладати іграшки після забавок із малечею та помити за ними посуд.

Сервіс залучає і чоловіків до догляду за дітьми

Хто може стати “кава-нянею”?

– Цілеспрямовані дівчата та хлопці, які розуміють чому вони підходять до нашого сервісу, а ми їм.

Вимоги до наших нянь: це фізично та психологічно здорова людина (що має бути підтверджено медичною справкою), вік від 18 до 25 років (бо цей вік більш мобільний).

Досвід роботи із дітьми не обов’язково має бути величезним, але він має бути. Бо тоді людина розуміє, що вона не злякається істерики чи чогось такого.

Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Із особистісних рис персоналу для нас важливі адекватність, порядність, настрій, із яким приходять на роботу. Няня має любити людей, не тільки дітей, адже ми працюємо і з мамами також. Наші няні – самі трохи діти, а значить вони світяться зсередини і хочуть вчитися новому.

Чи можуть нянями працювати матусі в декреті?

– У нашому сервісі був такий досвід, але він негативний. Бо своя дитина це все ж таки “фільтр” і твої міри виховання можуть відрізнятися від чиїхось. Коли маєш статус мами, особливо у декреті – можна допомагати іншим матусям, на якихось умовах. Але для нас цей досвід був не окей.

У Вас є спеціальні навчальні програми для персоналу. То ж що саме можуть Ваші няні?

– У нас навіть є свій методист, який розробив цю програму із уточненням нашого формату та правил. Наша методичка включає в себе такі розділи:

  • Етика роботи у сім’ї
  • Вікова психологія
  • Кризи та істерики
  • Календар розвитку дитини
  • Тихі та активні ігри
  • Вирішення конфліктів та суперечок між дітками
  • Ігри від 0 до 7 років
  • Техніка Безпеки.
Усі няні проходять спецкурси перед тим, як приступити до роботи з дітьми

Про сервіс:

Якщо клієнт/ка попросить, компанія може знайти постійну няню в родину. І на етап пошуку надається няня з сервісу зі знижкою.

Компанія має внутрішні правила, які бажано не порушувати. Проте “чорного списку”, який назавжди припинить співпрацю – немає.

Читайте також: “Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів

Алгоритм початку співпраці: усе можно зробити онлайн. Батьки заповнюють анкету Супер-мами чи Супер-тата. Отримують варіанти нянь, обирають, отримують документи няні. Далі знайомство, яке може проходити або в офісі, або на території малюка. До речі, останнє комфортніше для дитини.

Проект ламає стереотип, що діти – “відповідальність жінок”

Чоловіків і хлопців залучаємо, щоб вони теж були нянями. У нас були декілька разів такі доглядачі. І це було круто! Вони фізично можуть підкинути дитину вище чи довше бігати за ними. Вони круті й у зміні підгузків, а ще діти від них у захваті.

“Кава-няня” мають високу місію: зробити батьків ще щасливішими

Наш проект – феміністичний, бо дає змогу жінкам розвиватися. І не тільки мамам, а й няням – нашим молодим співробітницям.

За останні кілька років помітили тенденцію, що і чоловіки ідуть у декретну відпустку чи хоча б шукають няню. Останній рік взагалі став бумом татових викликів!

Читайте також: Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Бонус від компанії – бізнес-інкубатор для батьків у декреті

Це час і простір у наших офісах, де батьки мають можливість познайомитися з іншими клієнтами, які мають круті навички, знайти корисних для себе людей та дати нове життя якомусь проекту! Сервіс дає для цього площадку та няню на час зустрічей.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі