Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize hsehukvainalp3 imgonline com ua resize hsehukvainalp3

Суспільство

Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Опубліковано

Як часто молодим батькам хочеться після важкого робочого дня випити гарячого чаю та подивитись улюблений серіал. Але ж ні, їх чадо із сусідньої кімнати буде кричати “хочу казочку”. І як тут відмовити, якщо ці великі оченята так просять послухати нову історію про улюбленого героя. А уявіть, що хтось розказуватиме казку за вас, поки ви насолоджуватиметесь відпочинком.

А якщо це зробить подушка, або ковдра вашого малюка. Думаєте, що це фантастика? А подружжя з Донецька Майя та Кирило Проскурня вигадали створити дитячу постільну білизну, що говорить, і будують на цьому бізнес. Вони мають двох малюків, які не можуть заснути без нової казки на ніч, а ковдри KAJKA SHOP тепер у цьому допомагають.

 А це Майя та Кирило Проскурня з своїми дітьми. П’ятирічний Федір та дворічна Поліна залюбки слухають казки, які розповідає їм постіль

Про унікальну “балакучу” постіль та всі труднощі такого бізнесу розповіла Майя Проскурня.

Як говорить постіль

На нашій постільній білизні зображені звірятка і поруч з ними QR-коди. Варто просто навести сканер з мобільного і почнеться казка про конкретного персонажа.

Читайте також: Як зробити бізнес на старих джинсах

Я думаю, зараз у кожної мами є смартфон. Але це зовсім не означає, що дитина знаходиться у ліжку з гаджетом. Мама відкриває камеру на телефоні і підносить до QR-коду. Далі – відкривається посилання з бібліотекою звуків, де можна прослухати всі історії казкових героїв. Тут телефон працює як динамік і є лиш доповненням до казки.  

Ось так біля кожного персонажа є QR-код, завдяки якому можна послухати казку

Дитина лежить у своєму ліжечку і торкається динозаврика на постілі вважає, що це саме він розповідає казку. Для них – це магія, яка розвиває дитячу уяву.

Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута

На наших ковдрах є 32 персонажа, з них записано вже 8 казок українською, 8 російською і одна англійською мовами. Ці “балакучі” звірята стають справжніми друзями для своїх власників. Батьки надсилають нам фото, як дітлахи малюють цих героїв, а з ковдрами не розлучаються.

Щоб розпочалась казка – варто просто піднести смартфон до коду

Ми робимо все з душею і для дітей. Також записуємо казки, ґрунтуючись на дитячу психологію. Наприклад, супергерой на ковдрі “оживає” і розказує дітям, що потрібно допомагати мамі і тоді ти отримаєш звання справжнього супергероя. А малюк думає, що цей персонаж є його захисником та оберігає сон.

До речі, ми також намагаємось урізноманітнювати асортимент: для дівчат одні малюнки, для хлопчиків – інші.

Як робили

Одного вечора ми з чоловіком задумались, що було б круто, якби хтось розповідав нашим маленьким двом дітям казку за нас. Посиділи, подумали і прийшла в голову спробувати зробити це за допомогою QR-кодів.

Читайте також: Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Я була власницею студії живопису, тому всю творчу частину взяла на себе. Малювала образи, вигадувала та писала нові казки. А чоловік – технічну частину, завдяки чому малюнки могли оживати.

Так розподілили обов’язки і почали роботу над втіленням задуманого в реальність. Але все виявилось не так просто. Я раніше думала, чому постільна білизна така дорога, а тепер зрозуміла, що це важкий процес виробництва. Ми зіштовхнулись з багатьма проблемами.

  • Озвучка. Ми довго шукали, хто буде озвучувати казки. Для дітей голос їх уявного персонажа повинен бути цікавим, а нам траплялись і незрозумілі голоси, і механічні. Все ж таки, знайшли гарного актора, який озвучує мультфільми, а тепер і наші казки. Зараз запис однієї казки коштує приблизно 300 гривень, залежно від об’єму.
  • Відсканування кодів.  Всі знають, що QR-код можна відсканувати з паперу, але як це зробити з тканини ми не розуміли. Спочатку ми не знали, як розмістити коди, щоб вони не виглядали дуже величезними. Перебрали багато варіантів. Однієї ночі я прибрала всіх звірів, поставила по центру коди, і потім додала ілюстрації. І от, нарешті вийшло!
  • Тканина. Наша дитяча постільна білизна вироблена з натуральної тканини – сатину. Але і закупівля тканини має свої труднощі. Є проблемою купити сатин різних кольорів, бо його швидко розбирають, а купувати у роздріб дорого.
  • Друк. Коли з попередніми етапами ми впорались, залишився друк. Але і тут проблема, бо в Україні не багато фабрик, які працюють з сатином. Тому що, аби тканина не зіпсувалась, її потрібно довго вимочувати перед друком. Так як у нас взагалі не було досвіду у цій сфері і ми не розуміли процес пошиття. Нам допоміг брат Кирила – дизайнер одягу. Він пояснив, як пошити перші зразки.

Коли ми отримали перший метр готової тканини, то зрозуміли, що ми йдемо правильним шляхом. А наші діти були у захваті від ілюстрацій.

Ціна

На повноцінний запуск проекту нам знадобилось $8000. Ці кошти пішли на принт, закупівлю матеріалів та пошив ковдри.

Зараз ми розширили свій асортимент. Основне – це комплект білизни, який коштує 2700 гривень. Також робимо простирадла – 600 гривень, ковдри з синтепоном всередині – 1700, ковдри з плюшем – 1560, подушки – 350.

Читайте також: Хімія та фізика без нудних підручників: як побудувати бізнес на наукових шоу

До речі, при купівлі будь-якого нашого виробу клієнт отримує приємний бонус – доступ до бібліотеки з усіма казками.

Звичайно, наші ціни більш фабричних, але сюди включені матеріали, зроблені роботи та озвучка.

“Де дроти?!”

Зараз люди навіть при покупці не розуміють, що крім якісної постільної білизни вони отримують ще й “балакучого” казкаря.

Ми вперше презентували свою продукцію на оффлайн-маркеті “Всі свої”.  Люди спочатку не були готові до такої продукції.

“Як це ковдри говорять, а де дроти, а як прати?” Такі питання ми чуємо дуже часто. Всі чомусь думають, що це як іграшки на батарейках.  

Не всі люди готові до сучасних технологій. Одна бабуся до нас підходила і питала “А на подушці немає кодів, щоб радіохвилі не попадали в голову, коли дитина спить?”. Довелось пояснювати, що це просто малюнок на тканині.

Ця постіль є абсолютно безпечною для дітлахів, більше того, натуральною

Інтернет-магазини висувають забагато вимог

Продукцію KAJKA SHOP можна придбати в інтернет-магазинах Rozetka, Pampik, Ipopo, Lamoda та на нашому сайті.

Співпраця з такими магазинами – це дуже важкий процес. Вони висувають купу вимог: від асортименту до фотографій.

Наприклад, з Rozetka переговори про співпрацю зайняли багато часу. Тому почали домовлятись з ними, коли ще не була готова вся продукція. Вони вимагали великий асортимент товарів та чималий відсоток від продажу.

А Lamoda, наприклад, не приймала наші фотографії, їм необхідне конкретне освітлення, кількість мегапікселів. Тому ми спеціально робили зйомку у фотографів для таких сайтів.

Щоб просувати продукцію на онлайн-платформах, потрібно 20-40% від продажу віддавати їм.

Ми плануємо виходити на іноземний ринок через Amazon і Ebay. Але для цього потрібно записати більше казок англійською мовою, щоб наші вироби замовляла не лише українська діаспора, а й іноземці цікавились нашими товарами.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення