Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize hsehukvainalp3 imgonline com ua resize hsehukvainalp3

Суспільство

Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Опубліковано

Як часто молодим батькам хочеться після важкого робочого дня випити гарячого чаю та подивитись улюблений серіал. Але ж ні, їх чадо із сусідньої кімнати буде кричати “хочу казочку”. І як тут відмовити, якщо ці великі оченята так просять послухати нову історію про улюбленого героя. А уявіть, що хтось розказуватиме казку за вас, поки ви насолоджуватиметесь відпочинком.

А якщо це зробить подушка, або ковдра вашого малюка. Думаєте, що це фантастика? А подружжя з Донецька Майя та Кирило Проскурня вигадали створити дитячу постільну білизну, що говорить, і будують на цьому бізнес. Вони мають двох малюків, які не можуть заснути без нової казки на ніч, а ковдри KAJKA SHOP тепер у цьому допомагають.

 А це Майя та Кирило Проскурня з своїми дітьми. П’ятирічний Федір та дворічна Поліна залюбки слухають казки, які розповідає їм постіль

Про унікальну “балакучу” постіль та всі труднощі такого бізнесу розповіла Майя Проскурня.

Як говорить постіль

На нашій постільній білизні зображені звірятка і поруч з ними QR-коди. Варто просто навести сканер з мобільного і почнеться казка про конкретного персонажа.

Читайте також: Як зробити бізнес на старих джинсах

Я думаю, зараз у кожної мами є смартфон. Але це зовсім не означає, що дитина знаходиться у ліжку з гаджетом. Мама відкриває камеру на телефоні і підносить до QR-коду. Далі – відкривається посилання з бібліотекою звуків, де можна прослухати всі історії казкових героїв. Тут телефон працює як динамік і є лиш доповненням до казки.  

Ось так біля кожного персонажа є QR-код, завдяки якому можна послухати казку

Дитина лежить у своєму ліжечку і торкається динозаврика на постілі вважає, що це саме він розповідає казку. Для них – це магія, яка розвиває дитячу уяву.

Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута

На наших ковдрах є 32 персонажа, з них записано вже 8 казок українською, 8 російською і одна англійською мовами. Ці “балакучі” звірята стають справжніми друзями для своїх власників. Батьки надсилають нам фото, як дітлахи малюють цих героїв, а з ковдрами не розлучаються.

Щоб розпочалась казка – варто просто піднести смартфон до коду

Ми робимо все з душею і для дітей. Також записуємо казки, ґрунтуючись на дитячу психологію. Наприклад, супергерой на ковдрі “оживає” і розказує дітям, що потрібно допомагати мамі і тоді ти отримаєш звання справжнього супергероя. А малюк думає, що цей персонаж є його захисником та оберігає сон.

До речі, ми також намагаємось урізноманітнювати асортимент: для дівчат одні малюнки, для хлопчиків – інші.

Як робили

Одного вечора ми з чоловіком задумались, що було б круто, якби хтось розповідав нашим маленьким двом дітям казку за нас. Посиділи, подумали і прийшла в голову спробувати зробити це за допомогою QR-кодів.

Читайте також: Як отримати грант на бізнес? П’ять історій успіху

Я була власницею студії живопису, тому всю творчу частину взяла на себе. Малювала образи, вигадувала та писала нові казки. А чоловік – технічну частину, завдяки чому малюнки могли оживати.

Так розподілили обов’язки і почали роботу над втіленням задуманого в реальність. Але все виявилось не так просто. Я раніше думала, чому постільна білизна така дорога, а тепер зрозуміла, що це важкий процес виробництва. Ми зіштовхнулись з багатьма проблемами.

  • Озвучка. Ми довго шукали, хто буде озвучувати казки. Для дітей голос їх уявного персонажа повинен бути цікавим, а нам траплялись і незрозумілі голоси, і механічні. Все ж таки, знайшли гарного актора, який озвучує мультфільми, а тепер і наші казки. Зараз запис однієї казки коштує приблизно 300 гривень, залежно від об’єму.
  • Відсканування кодів.  Всі знають, що QR-код можна відсканувати з паперу, але як це зробити з тканини ми не розуміли. Спочатку ми не знали, як розмістити коди, щоб вони не виглядали дуже величезними. Перебрали багато варіантів. Однієї ночі я прибрала всіх звірів, поставила по центру коди, і потім додала ілюстрації. І от, нарешті вийшло!
  • Тканина. Наша дитяча постільна білизна вироблена з натуральної тканини – сатину. Але і закупівля тканини має свої труднощі. Є проблемою купити сатин різних кольорів, бо його швидко розбирають, а купувати у роздріб дорого.
  • Друк. Коли з попередніми етапами ми впорались, залишився друк. Але і тут проблема, бо в Україні не багато фабрик, які працюють з сатином. Тому що, аби тканина не зіпсувалась, її потрібно довго вимочувати перед друком. Так як у нас взагалі не було досвіду у цій сфері і ми не розуміли процес пошиття. Нам допоміг брат Кирила – дизайнер одягу. Він пояснив, як пошити перші зразки.

Коли ми отримали перший метр готової тканини, то зрозуміли, що ми йдемо правильним шляхом. А наші діти були у захваті від ілюстрацій.

Ціна

На повноцінний запуск проекту нам знадобилось $8000. Ці кошти пішли на принт, закупівлю матеріалів та пошив ковдри.

Зараз ми розширили свій асортимент. Основне – це комплект білизни, який коштує 2700 гривень. Також робимо простирадла – 600 гривень, ковдри з синтепоном всередині – 1700, ковдри з плюшем – 1560, подушки – 350.

Читайте також: Хімія та фізика без нудних підручників: як побудувати бізнес на наукових шоу

До речі, при купівлі будь-якого нашого виробу клієнт отримує приємний бонус – доступ до бібліотеки з усіма казками.

Звичайно, наші ціни більш фабричних, але сюди включені матеріали, зроблені роботи та озвучка.

“Де дроти?!”

Зараз люди навіть при покупці не розуміють, що крім якісної постільної білизни вони отримують ще й “балакучого” казкаря.

Ми вперше презентували свою продукцію на оффлайн-маркеті “Всі свої”.  Люди спочатку не були готові до такої продукції.

“Як це ковдри говорять, а де дроти, а як прати?” Такі питання ми чуємо дуже часто. Всі чомусь думають, що це як іграшки на батарейках.  

Не всі люди готові до сучасних технологій. Одна бабуся до нас підходила і питала “А на подушці немає кодів, щоб радіохвилі не попадали в голову, коли дитина спить?”. Довелось пояснювати, що це просто малюнок на тканині.

Ця постіль є абсолютно безпечною для дітлахів, більше того, натуральною

Інтернет-магазини висувають забагато вимог

Продукцію KAJKA SHOP можна придбати в інтернет-магазинах Rozetka, Pampik, Ipopo, Lamoda та на нашому сайті.

Співпраця з такими магазинами – це дуже важкий процес. Вони висувають купу вимог: від асортименту до фотографій.

Наприклад, з Rozetka переговори про співпрацю зайняли багато часу. Тому почали домовлятись з ними, коли ще не була готова вся продукція. Вони вимагали великий асортимент товарів та чималий відсоток від продажу.

А Lamoda, наприклад, не приймала наші фотографії, їм необхідне конкретне освітлення, кількість мегапікселів. Тому ми спеціально робили зйомку у фотографів для таких сайтів.

Щоб просувати продукцію на онлайн-платформах, потрібно 20-40% від продажу віддавати їм.

Ми плануємо виходити на іноземний ринок через Amazon і Ebay. Але для цього потрібно записати більше казок англійською мовою, щоб наші вироби замовляла не лише українська діаспора, а й іноземці цікавились нашими товарами.

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі