Суспільство
У Маріуполі студенти оцифровують туристичні об’єкти за допомогою 3D-сканера
Студенти Приазовського державного технічного університету навчаються працювати із 3D-сканером та співпрацюватимуть із місцевими музеями для оцифрування експонатів і створення сучасних екскурсій для туристів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
Зазначається, що в університеті облаштували Лабораторію цифрового туризму, історії та культури. Також відбувся тренінг, де студенти навчалися створювати цифрові моделі об’єктів. Тренерами були теж студенти, які раніше пройшли навчання на такому обладнанні.
Про обладнання
3D-сканер – це обладнання, яке дозволяє створити будь-який тривимірний об’єкт та зберегти його на комп’ютері. Сканер зчитує фізичні параметри об’єктів та створює на їх основі цифрову просторову модель. Надалі такі цифрові моделі можна використовувати у музеях: створювати каталоги, готувати виставки із використанням сучасних технологій.
Студенти вже побували у музеї-галереї Георгія Короткова, сканували за допомогою 3D-сканера одну із дерев’яних скульптур музею та створили її об’ємне зображення.
У перспективі студенти готуватимуть дипломні роботи, де зможуть описати переваги використання 3D-сканера та іншого обладнання для просування туризму у Маріуполі.
Читайте також: «Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту
Для Лабораторії туризму проєкти USAID придбали обладнання, що дозволяє відтворювати 3D-моделі пам’яток культури та історії, здійснювати фото- та відеозйомку цікавих туристичних об’єктів, створювати тури у сфері цифрового туризму, використовуючи 3D-технології.
Партнерські проєкти USAID також надали меблі, кондиціонери, комп’ютери з ліцензійним програмним забезпеченням, панорамну відеокамеру, телефон з професійною фото- та відеозйомкою, екран та проєктор, 3D-сканери та принтер. Це обладнання допоможе студентам та викладачам використовувати нові методики викладання та просувати туризм на Сході України.
Нагадаємо, Українська компанія xBeam 3D розробила технологію друку металевих деталей на 3D-принтері.
Як ми повідомляли раніше, енергетичне об’єднання на Луганщині отримало від USAID обладнання на 3 млн грн.
Фото: facebook.com/ERAUkraine.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі