Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ДСНС їхали пів години розбитою дорогою: на Миколаївщині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Кожен день ці чоловіки проживають, як і багато їхніх односельців — роблять свої хатні справи. Але якщо в громаді трапилася пожежа, вони надягають на себе форму рятувальників і беруться до гасіння.  

Для них це не робота, а радше покликання. Воскресенська громада — найвіддаленіша з усіх у Миколаївській області. Кругом степи, водойм майже немає, тож після обстрілів чи загорянь допомога потрібна тут і зараз, а працівники ДСНС мають подолати понад 14 км, аби туди дістатися.

Як у громаді організували добровільну пожежну команду, розповідає ШоТам.

Олег Подолінський

начальник місцевої пожежної охорони Воскресенської селищної громади

За півтора місяця команда загасила більше сотні пожеж

На виклики в громаду треба їхати десь пів години — і це до найближчого населеного пункту. До дальшого — понад 20 кілометрів розбитою дорогою. Тому для швидшого реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації селищна рада створила місцеву пожежну охорону, а в її складі — добровільну пожежну команду.

Так почали збирати небайдужих людей по селах громади. Добровольці не входять в основний склад пожежної охорони, але з ними підписують цивільно-правовий договір й вони повинні пройти навчання у навчально-методичному центрі ДСНС — курс триває майже чотири місяці. Там їм розказують про ази роботи в пожежній охороні, дають теоретичні та практичні знання. 

Командир цієї команди дуже досвідчений — він працював майже все життя в пожежній охороні, у нього за плечима понад 25 років роботи. Наразі тільки за півтора місяця добровольці під його керівництвом погасили вже більше сотні пожеж на території своєї громади.

Це працює так: ми підпорядковані ДСНС, і якщо виклик приходить від них, то виїжджаємо й після прибуття на місце пожежі передаємо їм інформацію. Якщо виклик був саме до нас, то ми звітуємо ДСНС про наш виїзд на місце.

Доброволець Валерій на чергуванні. Фото: ШоТам

80% загорянь у нас були на відкритій території, але якщо пожежа якась масштабна, наприклад, у житловому будинку, то обов’язково туди як додаткова сила виїжджає підрозділ місцевої пожежної охорони з кваліфікованими, професійними рятувальниками, і вже разом ми надаємо допомогу населенню.

Микола Моторний

тимчасовий в.о. Воскресенського селищного голови

Місцеву пожежну охорону створювали пів року

У нашій громаді Грейгарський старостат є найвіддаленішим, тож у випадку пожежі рятувальники просто не встигали вчасно приїхати й ліквідувати наслідки прильотів ворожих ракет чи загорянь, які часто відбуваються влітку та восени. Тому жителі цього старостату самі проявили ініціативу створення добровільної пожежної команди, і ми її підтримали.

Подібні думки в депутатів були вже давно — понад два роки, але саме 8 грудня 2023 на сесії селищної ради ми ухвалили це історичне рішення. Створення місцевої пожежної охорони та добровільної пожежної команди зайняло в нас довше, ніж пів року — ми відкрили комунальний заклад та розробили положення про її діяльність, яке надіслали на погодження до обласного ДСНС, а також працювали над юридичними питаннями, пошуком місця для підрозділів, шукали персонал і керівника.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допоміг нам правильно розробити положення, пройти всі організаційні моменти. Без них ми б цей задум не реалізували. З Проєктом ми почали співпрацювати у вересні 2023 року — отримали від нього запрошення та з радістю його прийняли. Дуже пишаємося, що нашу громаду обрали партнеркою. 

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі