Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.
Кожен день ці чоловіки проживають, як і багато їхніх односельців — роблять свої хатні справи. Але якщо в громаді трапилася пожежа, вони надягають на себе форму рятувальників і беруться до гасіння.
Для них це не робота, а радше покликання. Воскресенська громада — найвіддаленіша з усіх у Миколаївській області. Кругом степи, водойм майже немає, тож після обстрілів чи загорянь допомога потрібна тут і зараз, а працівники ДСНС мають подолати понад 14 км, аби туди дістатися.
Як у громаді організували добровільну пожежну команду, розповідає ШоТам.
Олег Подолінський
начальник місцевої пожежної охорони Воскресенської селищної громади
За півтора місяця команда загасила більше сотні пожеж
На виклики в громаду треба їхати десь пів години — і це до найближчого населеного пункту. До дальшого — понад 20 кілометрів розбитою дорогою. Тому для швидшого реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації селищна рада створила місцеву пожежну охорону, а в її складі — добровільну пожежну команду.
Так почали збирати небайдужих людей по селах громади. Добровольці не входять в основний склад пожежної охорони, але з ними підписують цивільно-правовий договір й вони повинні пройти навчання у навчально-методичному центрі ДСНС — курс триває майже чотири місяці. Там їм розказують про ази роботи в пожежній охороні, дають теоретичні та практичні знання.
Командир цієї команди дуже досвідчений — він працював майже все життя в пожежній охороні, у нього за плечима понад 25 років роботи. Наразі тільки за півтора місяця добровольці під його керівництвом погасили вже більше сотні пожеж на території своєї громади.
Це працює так: ми підпорядковані ДСНС, і якщо виклик приходить від них, то виїжджаємо й після прибуття на місце пожежі передаємо їм інформацію. Якщо виклик був саме до нас, то ми звітуємо ДСНС про наш виїзд на місце.
80% загорянь у нас були на відкритій території, але якщо пожежа якась масштабна, наприклад, у житловому будинку, то обов’язково туди як додаткова сила виїжджає підрозділ місцевої пожежної охорони з кваліфікованими, професійними рятувальниками, і вже разом ми надаємо допомогу населенню.
Микола Моторний
тимчасовий в.о. Воскресенського селищного голови
Місцеву пожежну охорону створювали пів року
У нашій громаді Грейгарський старостат є найвіддаленішим, тож у випадку пожежі рятувальники просто не встигали вчасно приїхати й ліквідувати наслідки прильотів ворожих ракет чи загорянь, які часто відбуваються влітку та восени. Тому жителі цього старостату самі проявили ініціативу створення добровільної пожежної команди, і ми її підтримали.
Подібні думки в депутатів були вже давно — понад два роки, але саме 8 грудня 2023 на сесії селищної ради ми ухвалили це історичне рішення. Створення місцевої пожежної охорони та добровільної пожежної команди зайняло в нас довше, ніж пів року — ми відкрили комунальний заклад та розробили положення про її діяльність, яке надіслали на погодження до обласного ДСНС, а також працювали над юридичними питаннями, пошуком місця для підрозділів, шукали персонал і керівника.
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допоміг нам правильно розробити положення, пройти всі організаційні моменти. Без них ми б цей задум не реалізували. З Проєктом ми почали співпрацювати у вересні 2023 року — отримали від нього запрошення та з радістю його прийняли. Дуже пишаємося, що нашу громаду обрали партнеркою.
У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.
Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.
Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.
Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.
Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.
За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.
Про премію «100 жінок року»
Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.
Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.
Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.
Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Коментарі