Суспільство
У Львові вимушених переселенців запрошують на екскурсії та цікаві прогулянки
У Львові вимушено переміщених українців запрошують на безкоштовні ознайомчі екскурсії, організовані благодійниками «Львів зустрічає».
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Програма охоплює легкі ознайомчі прогулянки вулицями, парками та мистецькими просторами Львова, відтак вимушено переміщених людей запрошують на третю серію заходів. Розклад подій нижче.
Вівторок, 29 березня
- 12:00 – екскурсія «Прогулянка вуличками середньовічного Львова» з Вадимом Оліярником. Тривалість – 1,5 години. Обов’язкова попередня реєстрація для учасників: за посиланням.
- 16:00 – відкриття виставки «Дорога» пам’яті Остапа Лозинського. Зустріч – галерея Iconart, вул. Вірменська, 26. Тривалість – 1 година.
Середа, 30 березня
- 12:00 – «Львів: життя на території терору» – вулична екскурсія від Галини Вилійки, гідесси Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». Зустріч – проспект Свободи (біля пам’ятника Т. Шевченку). Тривалість – 1,5 години.
- 14:00 – презентація «Як відновлювали повоєнні міста?», спікер Марія Кравченко. Обов’язкова попередня реєстрація для учасників: за посиланням.
- 16:00 – атмосферна класична музика в камерному залі Львівської філармонії. Зустріч – біля входу у філармонію, вул. Чайковського, 7. Тривалість – 45 хвилин. Обов’язкова попередня реєстрація для учасників: за посиланням.
- 17:00 – вечірня розмова «Культурний фронт: проєкти, творчість, гумор, можливості, санкції під час війни»: Павло Гудімов, Марта Троцюк, Ольга Гончар, Олеся Домарадзька, Влодко Кауфман та Юлія Сінькевич. Зустріч – артцентр «Я Галерея», вул, Шота Руставелі, 8 (2 поверх). Тривалість – 1,5 години.
- 18:00 – атмосферна класична музика в камерному залі Львівської філармонії. Зустріч – біля входу у філармонію, вул. Чайковського, 7. Тривалість – 45 хвилин. Обов’язкова попередня реєстрація: тут.
Четвер, 31 березня
- 14:00 – презентація «Діджиталізація пам’яток», спікери: Андрій Гривняк та Юрій Преподобний. Обов’язкова попередня реєстрація для учасників: за посиланням.
- 17:00 – Львівське мистецтво для (не)львів’ян. Про художника Володимира Костирка. Бесіда з Богданом Шумиловичем і Борисом Філоненком. Зустріч – артцентр «Я Галерея», вул, Шота Руставелі, 8 (2 поверх). Тривалість – 1,5 години.
П’ятниця, 1 квітня
- 13:00 – авторська екскурсія Лесі Бабляк виставкою скетчів війни в Україні: «Жовто-синій альбом». Зустріч – галерея «Зелена канапа», вул. Вірменська, 7. Тривалість – до години.
- 14:00 – Золота струна. Екскурсія від Наталії Туліної-Маруняк з декламацією поезії. Зустріч – артцентр «Я Галерея», вул, Шота Руставелі, 8 (2 поверх). Тривалість – 1,5 години.
- 16:00 – Аrt Walk від Lviv Art Guide. Прогулянка галереями та спеціальний перформанс. Місце зустрічі – артцентр «Дзиґа», вул. Вірменська, 35
Субота, 2 квітня
- 13.00 – екскурсія виставкою 35-ти вимушено переселених художників «Коли говорять гармати, музи НЕ мовчать», куратор Галина Отчич. Зустріч – артгалерея Мадам Пальмгрен, вул. Федорова, 8. Тривалість – до години.
- 15:00 – прогулянка парком культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького з Павлом Гудімовим та Олександрою Сладковою. Зустріч – центральний вхід з вулиці Вітовського (біля аркади). Тривалість – 2 години.
Неділя, 3 квітня
- 14:00 – прогулянка парком «Погулянка» з Павлом Гудімовим та Олександрою Сладковою. Зустріч – зупинка «Погулянка» (кінцева 1 трамваю). Тривалість – 2 години.
- 16:00 – мультимедійна екскурсія від команди Центру архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа». Зустріч – вул. Насипна, 11. Тривалість – 1 година. Контактний номер телефону +380 (96) 396 52 11 (координаторка, Софія).
Контактні телефони:
- +380 97 924 9792 артцентр «Я Галерея»
- +380 50 665 0603 галерея «Зелена Канапа»
Читайте також: 34 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
Нагадаємо, у «Дії» відтепер можна керувати єБайрактаром.
Також розробили онлайн-гру, в якій український трактор викрадає танк окупантів.
Фото: galinfo.com.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі