Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

34 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

34-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:05

Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь, заявили про тяжке поранення наближеного до Кадирова польового командира, ексмайора Нацгвардії РФ Руслана Геремєєва. Відомо, що Геремєєва, якого вважають організатором вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова, був поранений під час невдалого штурму будинку в Маріуполі.

17:40

Українські військові знищили російський броньований автомобіль підвищеної захищеності – Камаз «Тайфун». Про це повідомили на сторінці Генерального штабу Збройних сил України.

Цей броньовик окупанти вважають гордістю свого оборонно-промислового комплексу. Однак наші захисники зробили техніку росіян справді «унікальною».

17:25

Бійці Збройних сил України знищили колону техніки російських окупантів, що рухалася у напрямку Миколаєва.

17:00

Український десантник пострілом з ПЗРК знищив російський бойовий гелікоптер Ка-52. «Алігатор» вибухнув у повітрі на висоті приблизно 500 метрів, повідомили на сторінці Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

16:20

Прикордонник Роман Грибов, який став автором легендарної фрази на адресу російського корабля, повернувся з полону на рідну Черкащину. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

15:55

Російські окупанти виводять окремі підрозділи своїх сил з території Київської та Чернігівської областей. Про це повідомили на сторінці Генерального штабу Збройних сил України.

За даними українських військових, ворог відкликає частину бійців, оскільки йому не вдалося досягти бажаної мети.

«Мети наступальної операції противник не досяг. Відзначається виведення окремих підрозділів збройних сил російської федерації з території Київської та Чернігівської областей. При цьому зберігається високою загроза нанесення російськими окупантами ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури», – зазначили в Генштабі.

15:05

Співробітники Бюро економічної безпеки націоналізували на державному кордоні з Республікою Білорусь 7 вантажних транспортних засобів, які належать компаніям з Білорусі та Росії.

14:55

Збройні сили України ліквідували командира мотострілецького батальйону 21-ї окремої мотострілецької бригади РФ. Про це повідомили на сторінці Управління стратегічних комунікацій в Facebook.

14:15

Українські захисники розгромили техніку російських окупантів поблизу міста Гуляйполе, що в Запорізькій області. Результати успішної битви опублікували на сторінці Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

13:55

Українські військовослужбовці відкопали та захопили танки російських окупантів, що застрягли у ґрунті. Тепер техніку будуть використовувати для потреб Збройних сил України.

13:30

У боях під Харковом українські військові ліквідували російського полковника та командира 200-ї окремої мотострілецької бригади Дениса Курила.

12:15

Наприкінці доби 28 березня зенітно-ракетні війська Збройних сил України знищили дві ракети, випущені російськими окупантами по Львову з території Білорусі. Про це повідомили на сторінці Повітряного командування «Захід» у Facebook.

За даними військових, обидві ракети випустили з російського винищувача. Це снаряди типу «Х», які мали поцілити по Львову.

12:00

У Львові вимушено переміщених українців запрошують на безкоштовні ознайомчі екскурсії, організовані благодійниками «Львів зустрічає».

11:15

З’явився ресурс, що допоможе знаходити і передавати автомобілі для наших захисників. Переважно військовим потрібні пікапи, позашляховики, машини швидкої допомоги, мікроавтобуси та автобуси.

Допомогти Збройним Силам тепер можна за допомогою платформи Carforarmy. Усі, хто хоче передати автомобіль на потреби українського війська, можуть залишити заявку на сайті.

10:35

Станом на ранок 28 березня втрати російських окупантів у живій силі досягли 17 200 бійців. Також російська армія втратила майже 600 танків та 256 літаків і гелікоптерів.

Крім того, нашим захисникам вдалося знищили 1710 бойових броньованих машин РФ, більше 300 артилерійських систем та 54 засоби протиповітряної оборони ворога.

10:20

Українські захисники на Чернігівщині ліквідували офіцера армії противника, а саме — начальника штабу 40-го інженерно-саперного полку підполковника Олександра Корнику.

10:00

Неподалік Миколаєва в результаті злагоджених дій розвідників та артилеристів ЗСУ було знищено три ворожі армійські вантажівки з боєкомплектом, два паливозаправники та бойову машину десанту БМД-2.

09:40

У Херсонській області українські захисники успішно відбили ворожу атаку і захопили трофеї.

09:20

Українська армія відкинула ворога на 40-60 км від підступів до Кривого Рогу на Дніпропетровщині та звільнила кілька населених пунктів на Херсонщині.

09:00

Упродовж понеділка, 28 березня, наші зенітні війська знищили 17 повітряних цілей російських окупантів.

Зокрема було знищено:

  • вісім літаків,
  • три вертольоти,
  • чотири БпЛА,
  • дві крилаті ракети.

08:30

Українські воїни на східному напрямку ліквідували командира та начальника штабу 503-го мотострілецького полку 19-ї мотострілецької дивізії армії загарбників.

08:00

Штурмовики «Закарпатського легіону» збили новітній російський дрон «Орлан-10», повідомили на фейсбук-сторінці бригади.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: