

Суспільство
У Луцьку з’явився пам’ятник Анні Київській (ФОТО)
У неділю, 12 вересня, в Луцьку, під час святкування 935-ї річниці від дня заснування міста, відбулося урочисте відкриття другого в Україні пам’ятника Анні Ярославні – княжні Київській, королеві Франції.
Про це пише Укрінформу.
З цієї нагоди Луцьк вперше відвідав посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен.

«Ця церемонія дала мені чудову нагоду вперше приїхати до прекрасного міста Луцька. Я дуже бажаю, щоб цей пам’ятник Анні Київській став символом зміцнення відносин між Україною і Францією. У ті давні часи, навіть важко уявити, якою була подорож цієї молодої дівчини, котра виїхала з Києва і перетнула всю Європу, залишила Україну, щоб одружитися з королем Франції на іншому боці континенту. Вона була могутньою жінкою в авангарді своєї історично епохи, вона уособлює тісний унікальний зв’язок між нашими двома країнами», – зазначив посол.

Торік за сприяння міжнародного фестивалю Anne de Kyiv Fest лучани мали можливість переглянути спектакль «Едігна, донька Анни Київської та Генріха І». По завершенню вистави громада Києва подарувала громаді Луцька пам’ятник Анні Київській, королеві Франції, донці князя Ярослава Мудрого.
Читайте також: Сучасний лірник: чому інструменти львівського майстра купують навіть у Південній Кореї
Цей пам’ятник має стати ще однією віхою проєкту «Шлях королеви». Вперше пам’ятник Анні Київській з’явився в 2016 році у Києві, потім у бельгійському місті Арлон, також в польському Кракові, французьких Версалі та Тулузі.
Читайте також: Київський парк отримав нагороду за найкращий дизайн (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Польщі встановили пам’ятник київській княжній.
Як ми повідомляли раніше, у Києві з’явився новий сквер Анни Київської.
Усі фото: ukrinform.ua.
Суспільство

Український стендап-комік Тарас Яремій розпочав новий проєкт на ютубі під назвою «PromПрокачка». У межах шоу команда перетворює занедбані або перевантажені роботою простори на комфортні, сучасні та естетично привабливі локації.
Про це повідомили у команді проєкту.
Усі зміни команда реалізує за допомогою доступних товарів з маркетплейсу. Мета проєкту — показати, як навіть прості рішення можуть покращити якість життя та створити відчуття безпеки й затишку.
«Ми часто недооцінюємо який вплив має простір навколо на якість нашого життя. Коли все навкруги дуже неспокійно, створювати спокій та комфорт біля себе — просто необхідність. Я отримав велике задоволення від зйомок проєкту, класно переживати разом емоції людей, які вперше бачать своє звичне місце після прокачки. Запрошую і вас подивитись як це було»‚ — поділився Тарас Яремій.
Героїнею першого випуску стала Люба — власниця квіткової крамниці в Києві. Команда «PromПрокачка» допомогла їй оновити приміщення, перетворивши його на яскраву й затишну сучасну студію.
Читайте також: Добро в дії: як пост в тіктоці допоміг маленькому видавництву знайти читачів на «Книжковій країні»
«Ми відзняли п’ять серій шоу, і студія Люби зазнала, мабуть, найбільших і найяскравіших змін. Ми дозволили собі впустити колір у цей простір і він відразу “заграв” новими емоціями»‚ — розповіла експертка шоу, декораторка Вероніка Зубко.
Перший випуск уже доступний для перегляду на ютуб-каналі Тараса Яремія. Під відео також можна долучитися до збору «Дронопад» на модернізовані дрони для українських захисників.
Нагадаємо, що українські зірки долучилися до кампанії «Титри Визнання» для подяки вчителям (ВІДЕО).
Фото обкладинки: команда проєкту
Суспільство

3 та 4 травня в Києві на ВДНГ пройде фестиваль адопції тварин AdoptMe Days, організований Gostomel Shelter та Pethouse. У межах фестивалю охочі зможуть безплатно прихистити собаку чи кота з понад 60 притулків Києва та області.
Про це повідомили організатори.
Про захід
AdoptMe Days покликаний не лише знайомити людей із майбутніми улюбленцями, а й популяризувати відповідальне ставлення до домашніх тварин. Організатори зазначають, що навіть якщо відвідувачі не можуть прихистити тварину, вони можуть підтримати притулки інформаційно або фінансово.
Процедура адопції складатиметься з кількох етапів: знайомство з твариною, консультація з представниками притулку та ветеринаром, реєстрація.
Усіх тварин підготували до адопції: вони вакциновані, стерилізовані (залежно від віку), проліковані від паразитів та мають ветеринарні паспорти.
Читайте також: UAnimals презентували нову колекцію, присвячену зникненню дельфінів (ФОТО)
Нові господарі отримають подарункові набори з кормом, мисками, іграшками та іншими речами для першого періоду адаптації тварини.
Фестиваль триватиме 3 та 4 травня з 13:00 до 19:00 на першому павільйоні ВДНГ за адресою: проспект Академіка Глушкова, 1.
Нагадаємо, що у Києві відбудеться «Нашебачення» на підтримку ЗСУ за участі українських зірок.
Фото обкладинки: організатори події
Суспільство

Українська розвідка спільно з Міністерством закордонних справ успішно провели складну евакуаційну операцію із сирійського табору Родж. Завдяки цьому вдалося повернути останню громадянку України, яка перебувала там понад шість років, та її двох дітей.
Про це повідомили в ГУР.
Жінка перебувала в таборі фактично як полонянка в непридатних для життя умовах. Зараз врятована українка разом із дітьми вже перебуває на території України, де її зустріли рідні.
Табір Родж відомий тим, що там опинилися українські жінки, зокрема з Криму, які колись виїхали до Сирії в пошуках кращого життя, але потрапили в складні життєві обставини. За весь період евакуацій в Україну повернули 14 жінок та 41 дитину — усіх, хто висловив бажання на евакуацію.
«Громадянки, яких вдалось успішно евакуювати з сирійського табору, здебільшого виказують жаль, що колись вирішили покинути рідну Україну», — написали в ГУР.
Читайте також: Після переслідувань і тортур 25-річний Денис із Енергодара зміг вибратися з окупації

Нагадаємо, що українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР.
Фото: фейсбук-сторінка ГУР