Суспільство
На Київщині відкрили меморіал «Хрест Героїв»
У Вишгороді з нагоди других роковин повномасштабного вторгнення відкрили меморіал «Хрест Героїв».
Про це повідомили у Міністерстві культури на інформаційної політики.
Меморіал присвячений воїнам, які віддали свої життя, захищаючи Україну, та всім, хто надалі продовжує боротьбу з російськими окупантами.
«Меморіал створений для того, щоб кожен з нас мав місце, аби зупинись, подумати. Він має стати місцем пам’яті тих, хто світлом своєї душі освітлює шлях усім нам у найтемніші часи», – сказав т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв під час відкриття.
Читайте також: Працевлаштування після мінно-вибухової травми: що потрібно знати роботодавцям і працівникам
Хрест Героїв — це відповідь на величезний запит суспільства щодо переосмислення місць пам’яті. Цей простір також для сімей загиблих захисників, як місце для розради, пам’яті і надії.
Меморіал створили за приватний кошт без залучення державного фінансування.
Авторами задуму стали: Блаженніший Святослав, Андрій Вавриш, Олександр Горган, Микола Каблука, о. Тарас Валах.
Нагадаємо, в Україні планують створити меморіал захисникам за зразком Арлінгтонського цвинтаря у США.
Раніше ми повідомляли, що у Харкові відкрили пам’ятник дітям, які загинули внаслідок війни.
Фото: Київська Архиєпархія УГКЦ/фейсбук.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі