Суспільство
У Києві запустили безкоштовний курс із дослідження архітектури Подолу
Громадська організація «Мапа Реновації» оголосила про початок проєкту «На пошуки закинутого Подолу» – це курс, що навчить шукати та захищати архітектурну спадщину Києва.
«Команда Мапи Реновації збирає бійців за архітектурну спадщину. Нашою зброєю стануть інструменти civic tech, кмітливість та любов до свого міста і його історії», – йдеться у повідомленні.
Щоб стати учасником курсу, потрібно зареєструватися за посиланням.
Упродовж декількох тижнів учасники тренуватимуть теорію і потім підуть у практичний бій — пошук закинутої історичної частини Подільського району.
Читайте також: Від парамедика до бізнесвумен. Як ветеранка війни створила власну справу на сушениках
Під час курсу навчать досліджувати будівлі, їхню історію та архітектурну цінність, як фактично використовувати своє право на місто, а не лише декларувати його.
Чому Поділ?
Поділ є однією з двох найдавніших частин Києва. Серед подільської архітектури чимало (понад 50) занедбаних та частково зруйнованих цінних будівель. Нині частина краси Подолу та його історії забута, її не помічають ні жителі, ні туристи, ні інвестори. Відтак їм загрожує забуття, занепад і демонтаж заради новобуду. Під час курсу спробують реінтегрувати такі будівлі в тканину міста, повернути Подолу частинку його історії, яка наразі непомітно зникає.
Читайте також: Як волонтери рятують дерев’яні будиночки на Чернігівщині (ВІДЕО)
«На пошуки закинутого Подолу» реалізується у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконує Фонд Східна Європа за фінансової підтримки European Union in Ukraine.
Нагадаємо, у Славутичі митці створюють ЗD-монументи у VR.
Головне фото: facebook.com/renovation.map.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі