Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

У Києві відкрили виставку фотографій українських мозаїк від невідомих авторів: як відвідати

Опубліковано

У київській галереї thesteinstudio відкрилася виставка фотографій українських мозаїк, створених фотографом Євгеном Нікіфоровим. Протягом 2013–2023 років він документував твори радянського періоду (1950–1990) невідомих авторів, зібравши їх у книжці «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90», створеній у співавторстві з історикинею Поліною Байцим.

Про це фотограф повідомив у своєму інстаграмі.

Про виставку

Назва «Чипси» відсилає до терміну, яким митці-мозаїчники називають окремі фрагменти своїх творів — шматочки скла, кераміки чи смальти, з яких складається мозаїка.

На постері виставки зображені символічні для Нікіфорова чайки з маріупольського кафе «Ілюс».

Фото: Євген Нікіфоров

«З вокзалу Маріуполя я завжди йшов пішки вздовж пляжу до «Ілюс», щоб поїсти чир-чири, потім піднімався на перехід над залізницею й милувався Азовським морем. Ці чайки — частина сотень робіт, чий авторський слід навіки загублений», — розповідає Нікіфоров.

Експозиція включає фотографії з книжки та інші архівні роботи митця. За словами Нікіфорова, виставка є спробою відкрити доступ до його багаторічного архіву й показати твори, які зазвичай залишаються поза увагою: «Фокус на мозаїках, які не завжди можна назвати монументальними, але саме вони формують мозаїчний пазл українського монументального мистецтва».

Читати також: Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

Як потрапити

Виставка триватиме до 19 листопада за адресою: вул. Лютеранська, 6. У день закриття відбудеться онлайн-презентація книжки «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90» від видавництва ist publishing.

Нагадаємо, що у Києві пройшов допрем’єрний показ фільму «Буча» з ексклюзивними матеріалами ГУР (ФОТО).

Фото: IST Publishing.

Коментарі

Культура

Цифровізація культури: у Києві презентували реєстр Музейного фонду України

Опубліковано

У столиці 22 листопада відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України» для збереження та відновлення української культурної спадщини.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

Як зазначили у відомстві, найголовніша ціль проєкту в тому, аби зібрати в єдиному цифровому місці дані про весь музейний фонд України. Також його відкриють для всіх користувачів та фахівців. На сьогодні з 652 музеїв доєдналося понад 300 закладів.

Читайте також: За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

«росія не просто нищить наші пам’ятки — вона використовує культуру як зброю. Викрадення артефактів, включення їх до російських реєстрів, пропаганда “спільної історії”, зміна та викривлення історичних фактів — це ознаки культурного геноциду, спроба стерти українську ідентичність. Система електронного обліку Музейного фонду, яку ми сьогодні презентуємо, — це наш внесок у збереження і відновлення. Вже сьогодні ця система дозволяє нам детально фіксувати та документувати, а в майбутньому повертати те, що було викрадено», — зазначила заступниця міністра Анастасія Бондар

Цей захід став підсумковим у межах проєкту «Впровадження системи електронного обліку Музейного фонду України». Його впроваджують після підписання меморандуму між Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, Українським центром культурних досліджень та Фондом міжнародної солідарності, за підтримки уряду Республіки Польща.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: пресслужба МКСК

Коментарі

Читати далі

Культура

Орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові

Опубліковано

На львівському залізничному вокзалі стартує серія музичних перформансів «Інструмент» від мисткині Жанни Кадирової. Особливий акцент — на органі, чиї труби поєднані з уламками російських ракетних снарядів, що падали в Київській області. В Україні цей унікальний інструмент звучатиме вперше.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про проєкт

До участі у проєкті долучилися як українські, так і закордонні музиканти. Перформанси проходитимуть щотижня, починаючи з 22 листопада і до 19 січня 2025 року.

Перший виступ належатиме українській композиторці Олесі Борсук, яка гратиме 22 листопада. Початок — о 18:30, трансляція відбудеться онлайн. Розклад наступних виступів організатори обіцяють опублікувати згодом.

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Унікальний орган

Символіка органа, створеного з поєднання музичних труб і залишків війни, підкреслює силу мистецтва навіть у найважчі часи. Львівський вокзал на цей час стане простором, де зустрічаються пам’ять, творчість і спільна віра у відновлення.

Нагадаємо, що в Україні запустили освітній проєкт з родоводу.

Фото обкладинки: скріншот з відео Укрзалізниці.

Коментарі

Читати далі

Культура

Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Опубліковано

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного дому Chanel.

Про це повідомляє Chanel.

Про відео

Головною героїнею ролика стала італійська супермодель Вітторія Черетті. У сюжеті вона проводить час у затишному будиночку серед засніжених гір, мріючи про ідеальну зимову казку. Під звуки «Щедрика» її бажання здійснюється: сніг починає падати, і світ довкола оживає в чарівній атмосфері свята.

Відео: Chanel

Читати також: За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Український «Щедрик» підкорює світ

Написана Миколою Леонтовичем у 1919 році, мелодія давно стала різдвяним символом у багатьох країнах світу. В англомовному світі вона відома як «Carol of the Bells» і неодноразово використовувалася у фільмах, рекламах та концертах, продовжуючи захоплювати серця слухачів.

Нагадаємо, що у Сикстинській капелі та Папських апартаментах створили вісім українських аудіогідів (ФОТО).

Фото обкладинки: Chanel.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...