Суспільство
У Києві відкрили оновлений парк із системою поливу і камерами спостереження
Столичний парк «Веселка» у Шевченківському районі отримав нові доріжки, систему поливу, сучасні дитячі й спортивні майданчики, тенісні столи, клумби, освітлення та систему цілодобового нагляду. Про це повідомляють у міському управлінні екології.
Ремонт коштував 29 млн грн. Загальна площа парку сягає 7,9 га.
Що зробили в парку?
- інженерні мережі – освітлення (126 опор). – за весь час існування цього парку із 60-х років минулого століття освітлення в ньому не було.
- сучасну поливо-зрошувальну систему газонів і квітників (4,5 га 11,2 км трубопроводів),
- дитячий майданчик та воркаут,
- багатофункціональне спортивне поле (для гри у футбол, волейбол, баскетбол),
- 1200 кв.м. доріжки з ФЕМ покриттям (фігурний елемент мощення )
- встановлено шахові та тенісні столи,
- здійснено озеленення та благоустрій на всій території (610 дерев та кущів), влаштовано живу огорожу (різновид паркану, щільна вузька смуга кущів або дерев)
- відремонтовано сцену,
- встановлено 18 лав та 18 урн,
- функціонує система відеонагляду (32 відеокамер).
Які ще оновлюють парки?
Наразі триває реконструкція та благоустрій таких парків: «Перемога», «Куренівський», «Совки» та третя черга парку «Наталка».
З 96 об’єктів цього року відкрито та введено в експлуатацію 24 сквери та парк “Вінницький” (в т.ч., ведеться проектування по 34 ).
Кожен парк відрізняється власним дизайном, архітектурними особливостями, враховуючи географічне розташування та наближеність до житлових масивів чи водоймищ.
Читайте також: В Умані відкрили оновлену частину фентезі-парку “Софіївка”: що цікавого
Із найсучасніших особливостей, що будуть радувати киян та гостей міста, стануть:
- відновлене дитяче автомістечко, свого роду імітація повноцінного міста з дорожніми знаками, конструкціями мостів, тунелів, залізничного переїзду, зупинок у парку «Куренівський»;
- збереження острівного ландшафту шляхом поєднання островів між собою пішохідними доріжками у парку «Наталка»;
- «сухий» фонтан із різнокольоровою підсвіткою та музичним супроводом у парку «Сирецький».
Суспільство
Що пропонує новий McDonald’s
Коментарі
Суспільство
Учасники ініціативи
Благодійний збір
Довідка
Коментарі
Суспільство
Аліна Шаповал
наставниця дітей, позбавлених батьківського піклування
Почула про наставництво і зрозуміла, що це моє
Я часто їздила в дитбудинок на свято Миколая — традиційно з іграшками та солодкими пакунками. Але засумнівалася, чи цукерки — це єдиний спосіб їх підтримати?
Чому наставництво краще за цукерки
Коли волонтери приходять до дітей, вони дуже швидко звикають, охоче обіймаються, розповідають історії. А потім люди їдуть, і дитина знову відчуває себе покинутою.
Хочу, щоб дитина стала собі опорою
Зрозуміла, що деколи треба прийняти позицію такого собі спостерігача — не втручатися в чужий досвід чи нав’язувати думку, а підтримувати людину.
Пам’ятаю, тоді прийшла до своєї старшої наставної, і вони якраз сиділи в укритті — почалася тривога. Дитбудинок збиралися евакуювати за кордон, тож я принесла смаколиків у дорогу. Тоді й побачила цю дівчинку — і вона мені так сподобалася! Така відкрита, харизматична. Мені хотілося зробити для неї щось хороше, тож за пів року я стала її наставницею.
Дитині потрібна людина, вона хоче мати друга.
Як стати наставником чи наставницею для дитини з інтернату
- Звернутися до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді там, де ви живете, або ж до організацій, які працюють з наставництвом — наприклад, до Асоціації Наставництва для дітей та молоді.
- З вами проведуть співбесіду, після цього можна збирати документи: медичні довідки, довідку про відсутність судимості тощо.
- Треба буде пройти спеціальне навчання, щоб дізнатися особливості вікової психології та як комунікувати з дітьми.
- Обрати собі наставного чи наставну, переглянувши анкети дітей. Познайомитися з обраною дитиною та переконатися, що й дитина не проти вас як наставника.
- Тільки після цього з вами укладають договір на надання послуг наставництва. І так ви можете починати своє волонтерство!
Коментарі