Технології
У Харкові винайшли аерозольний генератор, що зможе маскувати армійські підрозділи
На полігоні Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» успішно завершилися фінальні випробування промислового зразка аерозольного генератора, що можна використовувати для маскування озброєння і техніки Збройних Сил України.
Про це пише АрміяІнформ.
Група викладачів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на чолі з завідувачем кафедри загальної електротехніки полковником запасу Костянтином Коритченком понад рік працювали над цим винаходом, який вже неформально охрестили «диводимоагрегатом».
Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності
Зазначається, що технологія дозволяє розподіляти рідину на великій території у вигляді туману. Також генератор можна використовувати для аерозольного маскування розташування військових підрозділів на полі бою чи для прикриття руху певною територією.
Головна особливість агрегату – простота конструкції, мобільність та висока ефективність використання у надскладних умовах.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
«Вивчаючи досвід російсько-української війни, наша наукова група зрозуміла, яку шкоду наносять ворожі БПЛА. Наш генератор дозволяє створювати такі аерозольні завіси над бойовими машинами, що унеможливлює виявлення бойової техніки з повітря. Нетривалий час приведення до застосування дозволяє оперативно виконувати поставлені завдання. А автономність роботи аерозольного генератора убезпечує обслугу, яка розміщується на віддалі від нього. Упровадження нової технології подрібнення аерозолю замість випаровування робить такий генератор пожежобезпечним», – пояснив полковник запасу Костянтин Коритченко.
Результати випробування «диводимоагрегату» повністю задовольнили викладачів НТУ «ХПІ». Тому зразок техніки тепер повезуть до Києва для участі у виставці «Зброя та безпека – 2021».
Читайте також: Український студент запатентував пристрій для допомоги незрячим
Цікаво, що автори винаходу кажуть, що пристрій можна використовувати для боротьби з коронавірусом. Адже він зможе за нетривалий час розпилити антисептичний засіб на великій площі. Отже, аерозольний генератор є багатофункціональним і це лише піднімає його значимість.
Нині полковник запасу працює над іншими технічними розробками.
Нагадаємо, полтавський школяр винайшов пристрій, що вимірює забруднення повітря.
Як ми повідомляли раніше, юна киянка здобула “золото” на міжнародному конкурсі винаходів та інновацій.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі