Суспільство
У Дубаї відкрили перший ресторан української кухні
Напередодні ввечері у Дубаї відрився перший ресторан української кухні YOY, йдеться на інстаграм-сторінці закладу.
Під час відкриття гостей частували сетом із п’яти українських страв із авторськими наливками.
Як пише Ukrdubai.com, ресторан у Дубаї відкрила компанія київська компанія Moderza Group з досвідом роботи в Україні 19 років. Засновники ресторану — Георгій Піонов і Павло Мороз.
Власники розповідають, що назва ресторану — вигук «Йой» — це прояв багатьох емоцій, передусім захоплення.
Центром ресторанної кухні є справжня піч
Відкрита кухня побудована навколо дров’яної печі, яка вважається серцем української оселі. Саме тут кухарі будуть наповнювати димними ароматами свіжоприготовані страви та дивувати гостей смаком автентичної української кухні.
Піч вирішили зробити унікальною, сучасною й такою, щоб її хотілося роздивлятись годинами! Саме тому для її оздоблення було замовлено 4000 кахлів, які створила народна художниця України Оксана Чепурна. Кожну плитку було виготовлено у Львівській кахлярні, яка має понад сторічну історію.
Читайте також: Ми жодного дня не зупиняли роботу. Прифронтова виноробня Villa Del Vino об’єднала крафтових виробників і допомагає ЗСУ
«Завдання – через гастродипломатію доносити українську культуру»
У ресторані кажуть, що їхнє завдання – через гастродипломатію доносити українську культуру. Бо хто, як не українці тут можуть найкраще розповісти про Україну.
Серед страв меню пропонують борщ із печі, банош з каштанами, галушки з аспарагусом та трюфельною сметаною, вареники з вишнею, бринзу з варенням ялини, яка готується за авторським рецептом на дров’яній печі.
Читайте також: Війна та їжа: як логістика перемагала зброю. Розповідає історик Володимир Полторак
Деякі інгредієнти та страви в ресторані приголомшують несподіваним смаком. Наприклад, ряжанка, що запікається до рум’яної скоринки та готується за старовинним рецептом у дров’яній печі протягом 3-4 годин. Саме ряжанка з печі довершує подачу авторського десерту із запеченим гарбузом, чипсами топінамбура та гарбузовою нерафінованою олією, що імпортується з України.
Відвідувачі зможуть скуштувати страви з баранини, яка вирощена на схилах Карпатських гір. Ароматні білі гриби, свіжий кріп, паростки соняшнику, хрін та солод теж за ексклюзивним замовленням привезені з України, щоб зробити страви ще більш схожими на справжні українські.
Для приготування страв та створення оригінальних смаків кухарі YOY використовують органічну та нерафіновану запашну олію, яку було спеціально імпортовано з України в Дубай. Саме вона робить навіть звичайний овочевий салат неймовірно ароматним.
Щомісяця відбуватимуться pop-up кулінарні заходи від відомих українських шеф-кухарів, які презентуватимуть нові цікаві страви та покажуть відвідувачам креативну українську кухню.
Інтер’єр ресторану
Інтер’єр розробив український дизайнер Володимир Непийвода. Cучасний мінімалістичний інтер’єр з великою кількістю деревини нагадує український дім з глиняними глечиками ручної роботи. Кожен елемент дизайну символічний. Тут немає випадкових речей, усі деталі мають значення.
Наприклад, люстра в ресторані – ручна робота, за задумом дизайнера вона виконана з натуральних гілок у вигляді гнізда лелеки. В Україні цей птах символізує сім’ю, патріотизм, любов до рідного краю.
Унікальні глиняні глечики різних форм зроблені для YOY майстром із Закарпаття вручну. Виліплені та обпечені в печі, вони подолали довгий шлях, аби прикрасити стіну українського ресторану в Дубаї.
Читайте також: Експортувати під час війни. Як харківський бренд шкіряних виробів підкорює міжнародний ринок
Для того, щоб враження від ресторану були ще більш яскравими, з України було привезено косівську розписну кераміку. Триколірна гама – жовтий, зелений, коричневий – це кольоровий код гуцульської кераміки, пов’язаний зі сприйняттям природи (сонце, гори, земля). Її століттями виготовляють майстри у Косові, а з 2019 року внесено до світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Килими ручної роботи з натуральної та екологічно чистої вовни, виготовлені в українському гірському містечку в Карпатах. Довгий стіл – 13 метрів, виготовлений із натурального ясена – для збору всієї великої родини за вечерею.
Є в ресторані й справжня українська трембіта – музичний інструмент, який визнано найдовшим у світі.
Нагадаємо, український борщ отримав престижну нагороду в Японії.
Також українці відкрили у Лондоні ресторан Mriya Neo Bistro.
Окрім того, у столиці Японії відкрили перший український ресторан.
Фото: ukrdubai.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі