

Суспільство
У Дніпрі заклали два нові храми ПЦУ
Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заклав пам’ятні капсули у фундаменти нових храмів у Дніпрі, а саме Свято-Андріївського собору і Благовіщенського жіночого монастиря.
Про це повідомили у пресслужбі ПЦУ в понеділок, 25 листопада, на сторінці у Facebook.

Предстоятель наголосив, що треба молилися за нашу єдність.
Читайте також: Перша платна українська дорога буде дешевшою ніж у Європі

“Сьогодні ми справді радіємо з того, що в уже об’єднаній помісній Православній Церкві ми закладаємо і освячуємо все нові й нові храми”, – сказав Епіфаній.
Читайте також: Старовинними карпатськими церквами можна прогулятися онлайн

Відзначимо, що на Донбасі духовенство провело молебень та освятило хрест на місці, де вже незабаром має бути побудований храм Православної Церкви України (ПЦУ).

Як ми писали раніше, на Донбасі створюють релігійну громаду Православної церкви України.
Читайте також: На Донбасі розпочнуть будівництво першого храму Православної Церкви України

Нагадаємо, 6 січня 2019 патріарх Варфоломій І вручив томос про автокефалію Православної Церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Суспільство

У Києві продовжують оновлювати турнікети у метро. Як пише Хмарочос, в обох вестибюлях станції «Героїв Дніпра» встановили нові високі турнікети.
Чим відрізняються нові турнікети?
Нові турнікети підтримують усі дійсні способи оплати проїзду: QR-квиток, Kyiv Smart Card, Картку Киянина та банківську картку. У метрополітені зазначають, що такі конструкції є антивандальними й використовуються у європейських метрополітенах.
Читайте також: Для метро Києва закуплять поїзди з міжвагонним проходом
Такі турнікети вже встановили на станції «Сирець» та на станції «Площа Льва Толстого» – рівно два роки тому, в січні 2019-го.
Нові турнікети замовили у словенської компанії Riko за більш як 100 мільйонів гривень. За умовами контракту, словенці мали поставити обладнання для станцій Героїв Дніпра, Оболонь, Почайна, Тараса Шевченка, Контрактова площа, Льва Толстого, Либідська, Кловська, Палац спорту, Дружби народів, Видубичі, Славутич, Осокорки, Позняки та Харківська.
Навіщо їх замінюють?
У пресслужбі метрополітену зазначають , що старі турнікети, які працюють ще з 1970-х років, регулярно б’ють пасажирів, навіть тих, хто сплатив за проїзд, – тож їх вирішили замінити через скарги.
Фото: facebook.com/kyivmetro
Суспільство

У Мукачеві планують взятися за розробку бренду міста та оновлення герба.
Про це повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що у Мукачівській міській територіальній громаді до травня мають затвердити бренд міста та змінити зображення святого Мартина на гербі.
Навіщо це роблять?
Це збільшить впізнаваність Мукачева та додасть туристичної привабливості місту.
“У Мукачівській міській територіальній громаді стартував процес зі створення брендбуку громади. Ми ініціювали публічне обговорення і цьогоріч до травня плануємо затвердити туристичний бренд міста з прописаними правилами, хто, де та на яких умовах зможе його використовувати (спектр — від візитівок та документів до вивісок магазинів та зовнішньої реклами в місті). Розробляти бренд Мукачева буде компанія, яка виграє в оголошеному для цього тендері”, — повідомив радник міського голови з питань туризму Олександр Шершун.
Читайте також: В Україні з’явиться нова пам’ятна монета, присвячена Лесі Українці
За його словами, також цьогоріч ініціюють оновлення герба міста.
“На гербі Мукачева, як відомо, зображений святий Мартин, але той варіант, котрий є зараз, відсилається до давнього герба міста, де святий зображений єпископом. А нині є ідея повернутися до більш пізнього зображення святого — де він зображений як вершник. Цей герб Мукачева із таким зображенням святого Мартина використовувався з 1844 року. Тоді Мукачево стало транспортно-логістичним центром Австро-Угорської імперії. Оскільки зараз і в громади, і в уряду є такі ж ідеї — щодо того, щоб місто стало транспортним вузлом на Закарпатті, вважаємо за доцільне змінити герб міста”, – сказав Шершун.
Зображення святого Мартина для нового герба Мукачева затвердить геральдична комісія та згодом депутати на сесії.
Нагадаємо, на Закарпатті для туристів розробляють замковий маршрут аж до Румунії.
Фото: pershij.com.ua
Суспільство

В Одесі розпочались зйомки фільму «Серце під мундиром», присвяченого створенню адміралом Миколою Аркасом опери «Катерина».
Про це повідомляє пресслужба Одеської кіностудії, передає Укрінформ.
Зазначається, що це перша спільна робота Одеської кіностудії та Одеського національного академічного театру опери та балету.
“У річницю 130-річчя написання Миколою Аркасом опери «Катерина» в Одесі стартували зйомки документально-художнього фільму «Серце під мундиром». Кінострічка оповідає про непросту долю композитора, письменника і громадського діяча Миколи Аркаса, а також про історію створення єдиної опери на сюжет великого кобзаря Тараса Шевченка – «Катерина», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

У перший же знімальний день відбулася головна фінальна сцена фільму, де убита горем Катерина (акторка Ганна Дочева) чинить самогубство, кинувшись у крижану ополонку.
Читайте також: Український фільм “Атлантида” виходить у прокат у США
Фільм знімає режисер-постановник Ігор Козлов-Петровський, що написав сценарій разом з гендиректором кіностудії Андрієм Осіповим.
Фото: ukrinform.com